مطلب فعلی :

جلوگیری از روشن شدن کامپیوتر با حرکت دادن موس

رفتن به بالا

جلوگیری از روشن شدن کامپیوتر با حرکت دادن موس

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
جلوگیری از روشن شدن کامپیوتر با حرکت دادن موس

جلوگیری از روشن شدن کامپیوتر با حرکت دادن موس

اگر شما هم قبل از خواب یا برای انجام برخی امور در بین روز کامپیوتر خود را روی حالت sleep می گذارید ، پس احتمال اینکه در یک میزکار کوچک دست شما به موس برخورد کند یا به دلیل یک حرکت ناگهانی موس حرکت کرده و کامپیوتر یا لپ تاپ مجددا راه اندازی شود زیاد است. برای حل این مساله امروز با آموزش جلوگیری از روشن شدن کامپیوتر با حرکت موس با در کلاسیک وب ما همراه باشید تا بتوانید این مشکل را برای همیشه حل کنید.

آموزش جلوگیری از روشن شدن لپ تاپ توسط حرکت موس در ویندوز

How to Stop Mouse from Waking Up Windows PC

به صورت پیش فرض حرکات ماوس و کیبورد در کامپیوتر و لپ تاپ ها باعث خارج شدن از حالت sleep می شود. اگر میخواهید در طول شبانه روز به دلیل برخی حرکات های ناگهانی موس ، کامپیوترتان از حالت خواب خارج نشود این آموزش را مطالعه بفرمایید. البته ما قبلا در کلاسیک وب پست هایی مرتبط با حرکات موس منتشر کرده ایم که پست افزایش سرعت کار با مرورگر ها از طریق حرکات موس یک نمونه کاربردی از آنها است.

این آموزش مخصوص تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز ۱۰ بوده و تفاوتی نمی کند که شما از کدام ورژن ویندوز استفاده میکنید بلکه از طریق مراحل زیر میتوانید از روشن شدن لپ تاپ توسط موس در ویندوز تان جلوگیری بعمل آورید.

برای شروع ابتدا می بایست وارد بخش تنظیمات موس شوید. از منوی استارت ویندوز کلمه mouse را جستجو کنید و سپس وارد بخش تنظیمات موس (Mouse Properties) شوید.

mouse-properties

در پنجره باز شده تنظیمات موس ، تب Hardware ر انتخاب کنید.

mouse-properties-2

حال از بین لیست قابل مشاهده در بخش Devices ، موس موردنظر را انتخاب و سپس بر روی گزینه Properties کلیک نمایید. در لپ تاپ ها ، شما در این لیست نام تاچ پد ( touchpad ) را نیز مشاهده خواهید کرد که بسته به نیازتان موس یا تاچ پد را انتخاب نمایید. یعنی اگر میخواهید از روشن شدن ناگهانی لپ تاپ با تاچ پد لپ تاپ خودداری کنید می بایست در لیست قابل مشاهده گزینه touchpad را انتخاب و بر روی Properties کلیک کنید.

mouse-properties-3

در پنجره جدید باز شده اینبار بر روی گزینه Change settings کلیک کنید.

mouse-properties-4

مجددا برای شما پنجره جدیدی باز خواهد شد که در این پنجره باید وارد تب Power Management شده و تیک گزینه ای که در تصویر زیر نیز مشخص است یعنی “Allow this device to wake the computer” را بردارید. اگر این گزینه تیک خورده باشد به این معناست که ویندوز این اجازه را به موس شما میدهد که از طریق حرکات موس کامپیوترتان روشن گردد. بعد از برداشتن تیک بر روی OK کلیک کنید.

mouse-properties-5

براحتی مشاهده کردید که طبق مراحل بالا و خیلی سریع و آسان توانستید از روشن شدن کامپیوتر با حرکت موس جلوگیری کنید. همانطور که شما می توانید از روشن شدن لپ تاپ توسط موس در ویندوز جلوگیری بعمل آورید نیز قادر خواهید بود که به دستگاه های دیگر این دسترسی را بدهید که از طریق آنها بتوانید کامپیوتر خود را روشن و خاموش یا بر روی آن کنترل دیگری داشته باشند که برای اطلاع از نحوه انجام اینکار میتوانید به آموزش تبدیل گوشی و تبلت به موس و کیبورد وای فای برای کامپیوتر مراجعه نمایید.

تجربه و نظر شما ؟

امروز در کلاسیک وب با آموزش جلوگیری از روشن شدن لپ تاپ توسط ماوس در ویندوز با شما همراه بودیم. اگر شما هم ترفند خاصی برای اینکار می شناسید، تجربه خود را در این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب