مطلب فعلی :

راهنما حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون برای همیشه!

رفتن به بالا

راهنما حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون برای همیشه!

نوشته admin

2 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
راهنما حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون برای همیشه!

راهنما حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون برای همیشه!

تلگرام یکی از محبوب‌ترین پیامرسان‌ها در ایران محسوب میشود اما مشکلات مربوط به نوتیفیکیشن به خصوص در نسخه آیفون، 🔔 از طرف کاربران زیادی گزارش شده است. این مشکل ممکن است باعث شود متوجه برخی از پیام‌های مهم نشوید یا نتوانید به درستی آنها را مدیریت کنید. به همین خاطر در این مطلب از کلاسیک وب به راهنما حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون برای همیشه میپردازیم.

حل مشکل نیامدن نوتیفیکیشن تلگرام در ایفون

Solving the Problem of Not Receiving Telegram Notifications on iPhone

به طور خلاصه اگر مشکل نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون را تجربه کردید، میتوانید از روش‌های زیر برای حل آن استفاده کنید:

 • نوتیفیکیشن‌های تلگرام را در تنظیمات روشن کنید.
 • Focus Modes را غیر فعال، یا تلگرام را به عنوان استثنا معرفی کنید.
 • Background App Refresh را فعال کنید.
 • چت‌ها را از حالت بی صدا (Mute) خارج کنید.
 • وضعیت اینترنت و VPN را بررسی کنید.
 • تلگرام را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید.
 • سیستم عامل iOS را بروزرسانی کنید.
 • وضعیت سرورهای تلگرام را بررسی کنید.
 • بستن اجباری برنامه و راه اندازی دوباره آن پس از چند دقیقه

۱- نوتیفیکیشن‌های تلگرام را فعال کنید

در بسیاری از مواقع ممکن است دلیل اصلی دیده نشدن نوتیفیکیشن‌های تلگرام، غیر فعال بودن آنها در تنظیمات گوشی باشد. بسیاری از اوقات ممکن است به طور اتفاقی نوتیف‌های این برنامه را غیر فعال کرده باشید و حالا دیگر نتوانید آنها را ببینید. برای دسترسی به این تنظیمات و مدیریت آنها میتوانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

ابتدا تنظیمات را باز کنید. به صفحه را به پایین اسکرول کنید و روی Telegram > Notifications > Allow Notifications ضربه بزنید.

مشکل نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون

تنظیمات و فعال کردن نوتیفیکیشن در خود برنامه تلگرام

همچنین یکی از امکانات خود برنامه تلگرام، شخصی سازی نوتیفیکیشن چت ها است. شما در این برنامه میتوانید اعلان برخی از چت‌ها را به عنوان استثنا خاموش کنید. بنابراین اگر فقط نوتیف بعضی از کانال، چت یا گروه‌ها برای شما ارسال نمیشود، مطمئن شوید که آنها را از این لیست حذف میکنید. برای این منظور ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید و به مسیر Settings > Notifications > Delete All Exceptions بروید.

فعال کردن نوتیفیکیشن های تلگرام

توجه داشته باشید که اگر میخواهید اعلان‌های مربوط به گروه، چت، کانال‌ها و استوری‌ها را به طور کامل دریافت کنید، باید وضعیت آنها را روی حالت On قرار دهید. درصورتی که تمایل دارید تنظیمات کل نوتیفیکیشن‌های تلگرام را به حالت اولیه برگردانید، میتوانید از گزینه در بخش Notification صفحه را به پایین اسکرول کنید و Reset all settings را انتخاب کنید.

ریست کردن تنظیمات نوتیفیکیشن تلگرام

شما در این بخش از تنظیمات تلگرام، میتوانید تغییر صدای نوتیفیکیشن آیفون را هم انجام دهید.

۲- Focus Modes را غیر فعال کنید

روشن بودن حالت تمرکز یا فوکوس باعث میشود تا اعلان‌ها را از برنامه‌های مختلف دریافت نکنید. به همین خاطر ممکن است به علت فعال بودن این حالت، اعلان پیام‌های جدید تلگرامتان را نبینید.

خاموش بودن focus mode در آیفون

در آیفون

Control Center را به پایین بکشید و روی Focus mode ضربه بزنید تا غیر فعال شود. علاوه بر آن میتوانید اعلان‌های تلگرام را به عنوان یک استثنا در زمان فعال بودن حالت فوکوس قرار دهید.

برای این کار وارد قسمت تنظیمات و سپس Focus شوید. در پروفایل قسمت فوکوس مشخص کنید که میخواهید برنامه تلگرام را به عنوان استثنا اضافه کنید. سپس روی Apps ضربه بزنید و تلگرام را به عنوان یک برنامه مجاز انتخاب کنید. (به فعال بودن گزینه Allow Notification From بالا حتما دقت کنید)

خاموش کردن حالت فوکوس در آیفون

غیر فعال کردن اشتراک گذاری مک در بین دستگاه‌ها

یکی از دیگر روش‌های حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام از بین بردن حالت فوکوس بین دستگاه‌ها در سیستم مک بوک است. برای اینکار قسمت تنظیمات سیستم را باز کنید، به قسمت Focus بروید و بخش Share across devices غیرفعال کنید.

۳- Background App Refresh را فعال کنید

اگر حالت رفرش برنامه‌ها در پس زمینه غیر فعال باشد، در صورت دریافت پیام جدید موفق به دیدن اعلان مربوط به آن نمی‌شوید. برای فعال کردن این امکان به قسمت تنظیمات بروید و صفحه را به پایین اسکرول کنید تا تلگرام را ببینید. روی آن ضربه بزنید و گزینه Background App Refresh را فعال کنید.

فعال کردن Background App Refresh در آیفون

۴- چت‌ها را از حالت بی صدا (Mute) خارج کنید

برنامه تلگرام به شما این امکان را میدهد ک چت‌ها، کانال یا گروه‌ها را برای بازه های زمانی مختلف یا به صورت همیشگی بی صدا کنید. در این حالت معمولا یک آیکون بلندگوی خط خورده در کنار چت قرار میگیرد. پس اگر علت نیامدن نوتیفیکیشن تلگرام در ایفون را نمیدانید، بهتر است حالت بی صدا را چک کنید.

غیر فعال کردن حالت Mute تلگرام

برای اینکار وارد چت مدنظر شوید، روی اسم شخص ، کانال، گروه و.. مدنظر بزنید و گزینه Unmute را انتخاب کنید.

۵- وضعیت اینترنت و VPN را بررسی کنید

یکی دیگر از روش‌های حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام، بررسی اتصال به یک اینترنت پایدار و عملکرد وی پی ان و پروکسی روی سیستم است. اگر اتصال به سرورهای تلگرامی به درستی انجام نشود، دریافت نوتیف یا مشاهده پیام‌ها بسیار سخت خواهد شد.

۶- تلگرام را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید

اگر همچنان با انجام تنظیمات گفته شده نتوانسته اید مشکلتان را حل کنید، بهتر است از آپدیت بودن برنامه مطمئن شوید. شما میتوانید از طریق اپ استور، تلگرام را بروزرسانی و از آن استفاده کنید.

بروزرسانی تلگرام

۷- سیستم عامل iOS را بروزرسانی کنید

یکی دیگر از دلایل خطای صدای نوتیفیکیشن آیفون، به روز نبودن سیستم عامل است. بنابراین برای رفع این مشکل بهتر است ورژن سیستم عامل تان را به آخرین نسخه آپدیت کنید و از عملکرد مناسب آن مطمئن شوید. انجام اینکار از قسمت Setting و بخش General و منوی Software update امکان پذیر است.

بروز رسانی سیستم عامل ایفون

۸- وضعیت سرورهای تلگرام را بررسی کنید

برخی اوقات مشکلات و باگ‌های تلگرام مربوط به اختلالات بوجود آمده در سرورهای اصلی این برنامه است. برای آنکه متوجه شوید مشکل شما مربوط به این مسئله است، میتوانید از سایت Down Detector استفاده کنید و وضعیت سرورهای برنامه را در چند روز اخیر بررسی کنید.

بررسی وضعیت سرورهای تلگرام با downdetector

۱۰- حالت هواپیما را فعال و غیرفعال کنید

در نهایت بهتر است در منو بالا آیفون یکبار حالت هواپیما را فعال و مجددا غیرفعال کنید تا تنظیمات سیم کارت و شبکه مجدد ریست شود، اینکار در برخی مواقع به حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام کمک میکند.

سوالات متداول

چگونه نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون را فعال کنیم؟

برای فعال کردن اعلان‌های برنامه تلگرام تنظیمات گوشی را باز کنید، برنامه تلگرام را پیدا کنید و روی آن بزنید. سپس در صفحه نمایش داده شده به بخش نوتیفیکیشن‌ها بروید و آن را فعال کنید.

چرا نوتیفیکیشن تلگرام در ایفون نمیاد؟

این مسئله میتواند به دلیل تنظیمات نوتیفیکیشن تلگرام در گوشی، تنظیمات چت‌ها در برنامه تلگرام و بی صدا بودن آنها، مشکلات سرور، به روز نبودن برنامه، فعال نبودن حالت اجرای پس زمینه یا مشکلات مربوط به اینترنت باشد.

چگونه نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون را ببندیم؟

برای غیر فعال کردن نوتیف‌های تلگرام در آیفون ابتدا باید تنظیمات گوشی را باز کنید، تلگرام را از صفحه پیدا و انتخاب کنید سپس به بخش Notifications بروید و روی آن ضربه بزنید تا غیر فعال شود.

تغییر صدای نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون امکان پذیر است؟

بله تغییر صدای نوتیفیکیشن ها در گوشی‌های آیفون امکان پذیر است شما برای اینکار میتوانید از تنظیمات آیفون یا خود برنامه تلگرام استفاده کنید. به طور کلی ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید، تلگرام را پیدا کنید، به بخش Sounds and notifications بروید و از این قسمت صدای مورد نظرتان را برای اعلان‌های این برنامه انتخاب کنید.

جمع بندی

انجام تنظیمات نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون، به روز رسانی برنامه، غیر فعال کردن Focus mode و اطمینان از اتصال به اینترنت از مواردی است که میتواند به شما برای حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام کمک کند. به خاطر داشته باشید که حتما Unmute بودن چت‌ها و گروه‌هایتان را نیز در ادامه بررسی کنید. در صورت لزوم نیز برنامه تلگرام و سیستم عامل iOS گوشی را بروزرسانی کنید تا مشکل به طور کامل برطرف شود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

آیا شما هم تا به حال با مشکل دریافت نکردن نوتیفیکیشن‌های تلگرام مواجه شده‌اید؟ به نظر شما از چه راهکارهایی میتوان برای حل این مشکل استفاده کرد؟ اگر با استفاده از روش‌های گفته شده در این مطلب توانستید مشکلتان را حل کنید، لطفا تجربیات خودتان را در این مورد با ما و سایر خوانندگان در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

 • نوشته admin
 • 2 ماه قبل
 • بدون دیدگاه
 • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب