مطلب فعلی :

راهنما کامل: آموزش گام به گام ارسال اس ام اس از طریق اینترنت

رفتن به بالا

راهنما کامل: آموزش گام به گام ارسال اس ام اس از طریق اینترنت

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش گام به گام ارسال اس ام اس از طریق اینترنت

راهنما کامل: آموزش گام به گام ارسال اس ام اس از طریق اینترنت

اطلاع رسانی و معرفی خدمات امروزه به شیوه های نوین و ترفندهای تخصصی انجام میشود، اما هنوز یکی از قدیمی و کاربردی ترین کانال اطلاع رسانی و ارسال پیام به صورت تکی و انبوه اس ام اس (SMS) است. با ظهور پیام رسان ها بر بستر اینتنرت شیوه های رد و بدل کردن پیام تغییر شکل داد و ابزارهای بسیاری برای آن منتشر شد، اما اگر بخواهیم با استفاده از اینترنت از تکنولوژی هایی مثل اس ام اس نیز بهره ببریم چکار باید کرد؟ در ادامه آموزش امروز کلاسیک وب به بررسی آموزش گام به گام ارسال اس ام اس از طریق اینترنت میپردازیم.

چگونه از طریق اینترنت اس ام اس ارسال کنیم؟

How to Send SMS Via Internet in Iran

قبلا در کلاسیک وب به بررسی ۶ سایت برتر دریافت اس ام اس آنلاین بدون نیاز به گوشی پرداختیم اما اینبار میخواهیم سرویس های ارسال پیامک انبوه رایگان از طریق اینترنت را به شما معرفی میکنیم که از طریق آنها میتوانید به ارسال اس ام اس به صورت انبوه یا دلخواه برای یک لیست از شماره تماس ها پیامک تبلیغاتی ، اطلاعاتی و.. با شماره تماس شخصی سازی شده ارسال کنید.

چرا اس ام اس؟ آیا هنوز این روش جواب می دهد؟

ابتدا بهتر است قبل از هر چیزی یک سوال مهم که در ذهن بسیاری از افرادی که میخواهند برای معرفی خدمات خود از اس ام اس استفاده کنند پاسخ دهیم، آیا هنوز هم ارسال پیامک برای مخاطبین جهت معرفی خدمات خود کاربرد دارد؟ در جواب این سوال باید بگویم درست است که ظهور اینترنت به طور کلی شیوه های ارتباطی را تغییر داد اما یک مشکل بزرگ برای اشخاصی که نیاز دارند درست در زمان مناسب خود را به مخاطبان هدف خود معرفی کنند هنوز وجود دارد و آن عدم اتصال دائمی اکثریت کاربران به اینترنت است یعنی ممکن است یک شخص در کمپینی که شما برای ساعت ۹ صبح روز جمعه طراحی کرده اید به اینترنت دسترسی نداشته باشد اما سیم کارت آن در دسترس باشد و با ارسال یک پیام کوتاه در مرود تخفیف صبحانه رستوران نزدیک محل سکونت او موفق به معرفی و انتقال اطلاعات صحیح کمپین تبلیغاتی و.. خود شوید!

چرا اس ام اس؟ آیا هنوز این روش جواب می دهد؟

پس نمیتوان گفت که ارسال اس ام اس برای معرفی خدمات خود به طور کلی منسوخ و از دور خارج شده است چراکه هنوزم هم گوشی موبایل بسیاری از افراد قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد اما در ابتدایی شکل خود میتوانند SMS دریافت و ارسال کنند و این یعنی یک کانال ارتباطی دائم که اگر با ابزار صحیح مدیریت شود میتواند برای شما و اهداف تبلیغاتی و.. یک فرصت مناسب باشد چراکه ارسال نادرست اس ام اس بدون هیچگونه اطلاعات قبلی از مشترک میتواند تاثیر عکس نیز داشته باشد. در ادامه تصمیم داریم نرم افزار ارسال پیامک رایگان از طریق اینترنت به صورت رایگان و حرفه ای را بیشتر بررسی کنیم.

ارسال اس ام اس از طریق اینترنت به صورت رایگان

همانطور که میدانید در دنیای اینترنت سرویس ها به دو بخش رایگان و پولی تقسیم میشوند که با توجه به نیاز شما در بعضی از زمینه ها میتوانید ابزار قدرتمند رایگان و متن باز برای انجام کارهای خود پیدا کنید اما در برخی از موارد از جمله ارسال پیامک چونکه خدمات ارائه شده مستلزم به پرداخت هزینه های نگهداری ، پشتیبانی و.. از سوی خدمات دهنده میباشد ارائه سرویس ها به صورت رایگان یا به صورت محدود ، همراه با تبلیغات یا در بعضی موارد حتی سو استفاده از اطلاعات شما مانند اسپم کردن و.. انجام میشود.

ارسال اس ام اس از طریق اینترنت به صورت رایگان

در زمینه ارسال پیامک رایگان بدون ثبت نام از طریق اینترنت نیز این مورد وجود دارد و باید حتما قبل از ثبت نام و در اختیار قرار دادن اطلاعات خود مانند لیست شماره تماس ها و.. از صحت کارکرد و معتبر بودن سرویس فوق حتما اطمینان حاصل کنید تا احتمال سو استفاده تا حد ممکن کاهش یابد.

پنل SMS رایگان یا حرفه ای را انتخاب کنیم؟

با توجه به مواردی که در بالا گفته شد انتخاب یک پنل رایگان قدرتمند که توانایی ارسال اس ام اس زمان بندی شده ، در یک محدوده ، برای یک قشر خاص و.. داشته باشد کار نسبتا سختی است در صورتی که شما میخواهید ارسال پیامک ناشناس از طریق اینترنت را تجربه کنید چندین سرویس رایگان خارجی این امکان را به شما میدهند البته باید به این نکته توجه کرد که سرویس های عمومی رایگان اغلب در معرض اسپم شدن و بلاک شدن شماره های فرستنده توسط قابلیت و برنامه های خود سیستم عامل گوشی را دارند.

پنل SMS رایگان یا حرفه ای را انتخاب کنیم؟

علاوه بر این برخی از سرویس دهندگان ارسال پیامک اینترنتی برای کسب تجربه و تست کیفیت خدمات اغلب چندین اس ام اس را به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهند که برای موارد محدود میتواند گزینه مناسبی باشد اما در صورتی که برای ارسال دسته ای اس ام اس برنامه ریزی کردید و میخواهید به صورت حرفه ای با ابزار تخصصی اینکار را در اینترنت انجام دهید پیشنهاد میکنیم با صرف یک هزینه متعادل از پنل های تخصصی داخلی استفاده کنید.

معرفی برخی از سرویس های خارجی ارسال اس ام اس

در ادامه بحث ارسال اس ام اس از طریق کامپیوتر و گوشی با اینترنت تصمیم داریم چند سرویس خارجی که امکان ارسال اس ام اس بدون افتادن شماره اصلی شما را دارند را معرفی کنیم، توجه کنید برای استفاده از این سرویس ها تا حد ممکن اطلاعات شخصی و درست خود را در اختیار آنها قرار ندهید و یک خط تست را برای بررسی خدمات آنها انتخاب کنید، کلاسیک وب هیچگونه مسئولیتی در قبال سو استفاده های احتمالی این سرویس ها نمی پذیرد پس تا حد ممکن موارد امنیتی را رعایت کنید.

ارسال پیامک رایگان بدون ثبت نام از طریق TextEm

یکی از سرویس هایی که امکان ارسال اس ام اس به شماره موبایل را میدهد سرویس ارسال اس ام اس TextEm میباشد. این سرویس که برای اکثر اپراتورهای خارجی در دسترس میباشد قابلیت مدیریت مخاطب ، اینباکس پیام ها در داخل سایت ، ارسال و دریافت MMS و.. داراست، شما در TextEm برای ارسال پیام با محدودیت ۱۵۵ کارکتری روبرو هستید.

ارسال پیامک رایگان بدون ثبت نام از طریق TextEm

ارسال اس ام اس اینترنتی توسط Txt2Day

Txt2Day نیز یکی از سایت هایی میباشد که شما میتوانید پس از نوشتن پیغام خود ارسال پیامک ناشناس از طریق اینترنت را تجربه کنید، کار با این سرویس بدون نیاز به ثبت نام است. برای هر پیغام محدودیت ۱۴۰ کارکتری دارید و اکثر اپراتورهای خارجی سراسر دنیا توسط این سرویس پشتبانی میشوند.

ارسال اس ام اس اینترنتی توسط Txt2Day

ارسال پیامک انبوه رایگان از طریق اینترنت در SMS Genie

سرویس SMS Genie یکی از پنل های رایگان اس ام اس به همراه پلان های پولی معروف میباشد که شما بعد از ثبت نام در آن در نسخه رایگان آن میتوانید به هر نقطه ای از جهان پیامک ارسال کنید. قابلیت نمایش تاریخچه ارسال و دریافت پیام ها، تایید شماره تماس ثبت نام کننده برای جلوگیری از اسپم شدن شماره های سرویس دهنده و ارائه امکان ارسال اس ام اس به ۱۰۰ مخاطب در ماه در پلان رایگان خود باعث شده است SMS Genie به یک انتخاب مناسب در بین سرویس های رایگان خارجی تبدیل شود.

ارسال پیامک انبوه رایگان از طریق اینترنت در SMS Genie

سرویس های ایرانی ارسال اس ام اس

خب بعد از معرفی چند سرویس خارجی به بررسی یک سرویس ارسال اس ام اس از طریق اینترنت داخلی میرسیم، علت معرفی سوریس های داخلی تحریم اپراتورهای ایرانی توسط این سرویس ها ، مسدود کردن شماره های ارسال خارج از کشور توسط اپراتورهای داخلی ، عدم امکان مدیریت فارسی و ارائه قابلیت هایی مخصوص کاربران فارسی مثل دسته بندی شماره های یک قشر خاص و.. میباشد.

اگر کمی در اینترنت جستو کنید و عبارت پنل اس ام اس را در گوگل سرچ کنید با انبوه ای از سرویس های داخلی مواجه خواهید شد که هر کدام خود را برترین ، معتبرترین و یا حتی قدیمی ترین سرویس در این زمینه معرفی میکنند. اما چگونه باید یک سرویس مناسب داخلی برای ارسال پیامک اینترنتی به خط های ایرانسل ، همراه اول ، رایتل و.. انتخاب کرد. برای بررسی خود بهتر است به چند فاکتور مهم دقت کنید:

  • قیمت هر پیامک
  • تعداد پیامک های ارائه شده در پلان
  • میزان اس ام اس های رایگان که شما با خرید هر پلان دریافت میکنید.
  • قابلیت های مهم و کاربردی مثل ارسال اسم اس منطقه ای ، زمانبندی شده و..
  • مرجع شماره تماس مخاطبین که سرویس برای تبلیغات در اختیار شما قرار میدهد.
  • امکان دسته بندی و فیلتر کردن شهر ، استان ، شماره و..

البته موارد دیگری مثل انتخاب یک صنف خاص و.. نیز وجود دارند در برخی از سرویس های ایرانی ارائه میگردد که این موارد با توجه به نیاز شما میتوانند در الویت قرار گیرند. بعد از بررسی کلی چند سرویس به طور مثال به سراغ یکی از سرویس های قدیمی و نام آشنا این حوزه یعنی ملی پیامک میرویم تا برخی از خدماتی که به کاربران داخل کشور ارائه میکند را بررسی کنیم.

سرویس های ایرانی ارسال اس ام اس

این سرویس چند پلان و تعرفه های مختلف برای کاربرانی که کسب و کار ، کمپین تبلیغاتی و.. کوچک و بزرگی دارند تهیه کرده است که برای شروع به شما مهلت تست ۳ روزه را میدهد و حداقل پیامک رایگانی که با خرید سرویس های پولی ملی پیامک دریافت خواهید کرد ۳۰۰ عدد پیام کوتاه خواهد بود.

بر خلاف سرویس های رایگان با توجه به اینکه شما حالا دارید برای اهداف خود هزینه میکنید خب طبیعتا باید از امکانات و پشتیبانی بهتر و حرفه ای تری نیز برخوردار شوید، پس از ثبت نام وارد پنل خود میشوید و بسته به پنل انتخابی یک یا دو شماره اختصاصی داخل کشور برای ارسال پیامک در اختیار شما قرار میگیرد که باید یکی از آنها را انتخاب و سپس در کادر پیام متن پیامک خود را تا ۱۶۰ کارکتر جهت ارسال وارد کنید.

پنل ارسال پیامک انبوه رایگان از طریق اینترنت

پنل ارسال پیامک انبوه رایگان از طریق اینترنت این سرویس دارای امکانات خوب و متعددی مثل ارسال پیامک از روی نقشه ، ارسال به شهر، منطقه و کد پستی ، ارسال به اصناف و مشاغل مختلف ، ارسال SMS به دکل‌ های ایرانسل (به طور مثال ارسال اس ام اس به ایرانسلی هایی که در ۳ روز گذشته در بین ساعت ۱۲ الی ۳ بامداد در یک مکان خاص بوده اند) ، پنل اس ام اس مخابرات ، ارسال هدفمند به سن، جنسیت و.. را داراست.

ارسال پیامک انبوه رایگان از طریق اینترنت

مزیت استفاده از سرویس های اس ام اس داخل کشور این است که به صورت کامل برای افراد و مناسبت های داخل کشور شخصی سازی شده اند به طور شما میتوانید در ملی پیامک به یکسری از به پیش‌ شماره های خاص مثل ۰۹۱۲۳۲۱ که مرتبط با یک بخش از شهر میباشد و.. اس ام اس ارسال کنید و یا اینکه با استفاده از امکان دفترچه تلفن لیست افرادی که به صورت اختصاصی میخواهید برای یک دوره مشخص و یا مناسبت های خاص اس ام اس ارسال کنید را اضافه کنید. به طور مثال برای یادآوری تمدید دوره و.. در زمان مشخص به صورت خودکار یا دستی اقدام به ارسال اس ام اس از طریق اینترنت کنید.

دفترچه تلفن

خب در پایان باید به این نکته اشاره کنیم شما با توجه به هزینه ای که برای انجام فعالیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی در این سرویس ها می کنید خدمات دریافت می نمایید و مثلا برای دریافت شماره های رند تر باید مبالغ بیشتری بپردازید، مطمئنا سرویس های متعددی در داخل کشور فعالیت میکنند که برای رقابت بیشتر امکانات که گاها بعضی از آنها صرفا تبلیغاتی میباشد را ارائه میکنند ما در اینجا ملی پیامک را به عنوان یک نمونه موفق در بین سرویس های ایرانی معرفی کردیم چراکه علاوه بر رابط کاربری خوب امکانات و تعرفه های پیامکی با هر اس ام اس را در اختیار کاربران خود قرار داده است، برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مطلب ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه ملی پیامک نیز مراجعه کنید.

نظرات و پیشنهاد شما؟

در مطلب امروز کلاسیک وب سعی شد ابتدا به شما بگویم که SMS هنوز نمرده است و اتفاقا همچنان در میدان اطلاع رسانی نقش مهمی را ایفا میکند! در ادامه شما را با مزایا ارسال اس ام اس جهت معرفی خدمات و فعالیت های تبلیغاتی به کاربران آشنا کردیم و در بین سرویس های ارسال اس ام اس اینترنتی خارجی چند سرویس نسبتا کاربردی را به شما معرفی نمودیم. پیشنهاد ما برای انجام کار حرفه ای و بازخورد مناسب استفاده از ابزار ایجاد شده مخصوص اینکار است که خوشبختانه در داخل کشور برای ارسال اس ام اس به خط های اپراتورهای ایرانسل ، همراه اول ، رایتل و.. سرویس های داخلی مناسبی مثلی ملی پیامک و.. ایجاد شده اند که ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به صورت حرفه ای و با ابزار مناسب در اختیار کاربران میدهند، از شما دعوت میکنیم که حتما تجربه کار خود با این سرویس ها را با ما و دیگر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب