مطلب فعلی :

رفع صدای نویز آزار دهنده اسپیکر گوشی ، لپ تاپ و کامپیوتر با یک وسیله ساده

رفتن به بالا

رفع صدای نویز آزار دهنده اسپیکر گوشی ، لپ تاپ و کامپیوتر با یک وسیله ساده

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

ترفند

مجله اینترنتی دانستنی ها
رفع نویز و سر وصدا در اسپیکر گوشی، لپ تاپ و تبلت

رفع صدای نویز آزار دهنده اسپیکر گوشی ، لپ تاپ و کامپیوتر با یک وسیله ساده

گاهی دستگاه های الکتریکی توانایی عجیبی در خش خش کردن و ایجاد نویز و سر وصدا پیدا می کنند! به خصوص وقتی در کتابخانه یا جلسه مهمی هستید و در اوج سکوت حکم فرما در اطراف این صدا شما را خجالت زده می کند. شاید بی صدا کردن دستگاه این مشکل را برای همیشه حل کند؛ اما همیشه قرار نیست گوشی یا لپ تاپ بی صدا بماند؛ از طرفی هم گاهی ممکن است فراموش کنید آن را بی صدا کنید! مشکل نویزو پخش اعلان های غیرضروری از اسپیکر گوشی یا لپ تاپ با ساخت ابزار ساده ای به سادگی برطرف خواهد شد. تا پایان با ما همراه باشید تا از شر مشکلات نویز اسپیکر گوشی خود خلاص شوید.

آموزش رفع نویز و سر وصدا در اسپیکر گوشی، لپ تاپ و تبلت

how to silence laptops and smartphone with hardware mute button

کیفیت صدایی که از اسپیکر پخش می شود اهمیت زیادی دارد. احتمالا به عنوان یک کاربر هر ترفندی را برای بهبود و افزایش صدا هدفون به کار برده اید تا از قابلیت های آن نهایت استفاده را ببرید. اما نویز اسپیکر که همراه با صداهای دیگر خارج می شود لذت گوشی دادن به ترانه محبوبتان را از بین می برد و حتی زمانی که از گوشی یا تبلت استفاده نمی کنید صدا خش خش یا بوق کوتاه ممتدی که از آن خارج می شود شما را آزار می دهد.

برای برطرف کردن این مشکل راه های زیادی وجود دارد. می توانید از سخت افزار های مخصوص  برای بی صدا کردن گوشی خود استفاده کنید که در محل هندزفری یا هدفون قرار می گیرند. این صداگیر از پخش آلارم و تمام اعلان هایی که حتی در صورت بی صدا کردن دستگاه هم پخش می شوند جلوگیری می کند.

رفع نویز و سر وصدا در اسپیکر گوشی، لپ تاپ و تبلت

این که هنوز هم کمپانی های تولید کننده گوشی و لپ تاپ هنوز هم برای تولید این صداگیر ها دست به کار نشدند جای تعجب دارد؛ اما خود شما به سادگی و با قطع کوچکی از یک سیم عایق و جک استریو و یک مقاومت که به سادگی در فروشگاه های لوازم الکتریکی در دسترس هستند می توانید به صداگیر ساده بسازید.

رفع صدای نویز آزاردهنده اسپیکر

بعد از خالی کردن دو طرف سیم ، دو طرف آن را به هم بتابانید و از میان جک کانتکتور (که معمولا کانکتور بلند تر است ) بگذارنید ، از این سیم برای درست کردن محلی برای اتصال به جا کلیدی استفاده میکنیم.

رفع نویز و سر وصدا در اسپیکر

سپس دو سر مقاومت را به دو سر جک های کوچک تر متصل و اگر با لحیم کاری آشنا هستید سر آنها را لحیم کنید

آموزش ساخت نویزگیر

در نهایت پس از اتمام لحیم کاری کاور جک هدفون را مجددا در جای خود قرار دهید. حالا نویزگیر شما آماده است با این وسیله ساده هر زمان که نویز و سر و صدا حین استفاده از اسپیکر شما را آزار داد خیلی راحت تر می توانید آن به درگاه ورودی صدا متصل و از پخش صدای نویز جلوگیری کنید.

رفع نویز و سر وصدا در اسپیکر گوشی، لپ تاپ و تبلت

حال که مشکل نویز برطرف شده است با ترفند های افزایش صدای آهنگ هم که قبلا در کلاسیک وب معرفی کردیم گوش دادن موزیک خیلی لذت بخش تر از قبل خواهد بود و هیچ آلارمی برای شما مزاحمت ایجاد نخواهد کرد.

چنانچه هنگام استفاده از لپ تاپ صدای پیغام ، برنامه ها یا برخی از هشدار های سیستمی حواستان را پرت کند  می توانید نویز و آلارم لپ تاپ را با اتصال همین جک استریو کوچک بسیار سریع و بدون دردسر برطرف کنید. همچنین اگر صدای فن لپ تاپتان نیز زیاد است با روش های کاهش صدای فن لپ تاپ  میتوانید در آرامش کامل از لپ تاپتان برای سخنرانی و مطالعه و.. استفاده کنید.

نظر و ایده شما ؟

چه راه های خلاقانه دیگری برای برطرف کردن نویز و آلارم مزاحم گوشی و لپ تاپ خود پیشنهاد می دهید؟ نظرات خود را مطرح کنید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • ترفند

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب