مطلب فعلی :

روش تغییر و تنظیم فونت پیش فرض ورد و حل مشکل تغییر نکردن فونت ورد

رفتن به بالا

روش تغییر و تنظیم فونت پیش فرض ورد و حل مشکل تغییر نکردن فونت ورد

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش تغییر و تنظیم فونت پیش فرض ورد و حل مشکل تغییر نکردن فونت در ورد

روش تغییر و تنظیم فونت پیش فرض ورد و حل مشکل تغییر نکردن فونت ورد

ورد یکی از کاربردی ترین و بهترین نرم افزار های تایپ است اما تنظیمان برخی از ویژگی ها در آن چندان کار آسانی نیست. تغییر فونت متن در فایل ورد آسان است اما اگر نخواهید هر بار وقت برای تغییر فونت در ورد تلف کنید، ما در کلاسیک وب به شما آسان ترین راه ها را برای تنظیم فونت پیش فرض فارسی و انگلیسی در ورد و روش رفع مشکل تغییر نکردن فونت دیفالت یا پیشفرض ورد را معرفی می کنیم.

آموزش تغییر و تعیین فونت پیش فرض ورد و رفع مشکل عوض نشدن فونت در ورد

Best Ways to Change Word Default Font and Solve Unable to change Default Font in Microsoft Word

قبلا روش رفع مشکل بهم ریختگی فونت ، کلمات و متن در اسناد فارسی و انگلیسی ورد را بررسی کردیم ، اما مشکلات کاربران با فونت این برنامه به همینجا ختم نمیشود و تعیین فونت پیش فرض ورد و تغییر نکردن فونت پیش فرض پس از انجام تنظمیات یکی دگیر از معضلاتی است که برخی کاربران با آن مواجه میشوند. اینبار می خواهیم بهترین راه برای تنظیم فونت پیش فرض فارسی و انگلیسی ورد در نسخه های مختلف آن را به شما آموزش دهیم.

نحوه تنظیم فونت پیش فرض فارسی و انگلیسی ورد ۲۰۰۷ ، ۲۰۱۰ ، ۲۰۱۳ ، ۲۰۱۶ و..

برای تغییر فونت پیش فرض ورد ۲۰۰۷ ۲۰۱۰ ۲۰۱۳ ۲۰۱۶ کافی است در تب Home و در قسمت Font روی گزینه تنظیمات بیشتر کلیک کنید و برای فارسی کردن اعداد در تمامی نسخه های ورد راهکار کلاسیک وب را دنبال کنید.

تغییر فونت پیش فرض ورد 2007 2010 2013 2016

سپس در باکس باز شده فونت، سایز و استایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه Set As Default را انتخاب کنید.

فونت دیفالت ورد

سپس پیغامی روی صفحه نمایش داده می شود که از شما می پرسد که تمایل به اعمال تغییرات فقط روی همین فایل دارید یا کلیه فایل ها که می توانید برای تنظیم فونت پیش فرض ورد گزینه All documents based on the Normal.dotm template را انتخاب کرده و سپس OK را بزنید ، این گزینه از قابلیت های کمتر شناخته شده برنامه های مایکروسافت آفیس است.

تغییر فونت پیش فرض در ورد

توجه کنید که تنظیم و تغییر فونت پیش فرض (Defualt) ورد فقط در فایل های جدید اعمال می شود و در فایل های ورد قبلی شما تغییری ایجاد نمیکند.

روش های برطرف سازی مشکل تغییر فونت پیش فرض در ورد ۲۰۱۳ ، ۲۰۱۶ و..

در بعضی سیستم ها متاسفانه مشکل تغییر نکردن فونت وجود دارد و ممکن است با روش بالا نتوانید فونت پیش فرض تنظیم کنید، پس راه حل پیشنهادی ما را امتحان کنید. برای رفع مشکل عوض نشدن فونت در ورد کافی است از طریق تب File وارد بخش Option شوید.

تغییر فونت فقط کلمات انگلیسی در word

و اگر با مشکل تغییر فونت فقط کلمات انگلیسی در word مواجه هستید در پنجره باز شده از منو  Add-Ins گزینه Templates را انتخاب کرده و Go را بزنید.

تغییر فونت پیش فرض در ورد 2016

در پنجره جدید از تب Template گزینه Attach را انتخاب کنید تا به قابلیت های پنهان در نرم افزار word نزدیک شوید.

تغییر نکردن فونت در ورد

سپس در فهرست باز شده فایل Normal را انتخاب کرده و روی Open کلیک کنید و در نهایت OK را بزنید.

تغییر فونت فقط کلمات انگلیسی در word

بعد از انجام کامل مراحل بالا دکمه های Ctrl+Shift+F یا Ctrl+D را زده و سپس مجدد فونت منتخب خود را تنظیم کنید تا فونت پیش فرض ورد شما تعیین شود.

ممکن است برای تنظیم فونت پیش فرض ورد تغییرات جدید با خاموش و روشن کردن یا همان ریستارت لپ تاپ انجام می شوند.

راه حل مشکل تغییر نکردن فونت در ورد ۲۰۰۳ و یا نسخه های قدیمی تر

 رفع مشکل باز نشدن فایل ورد و نحوه بازیابی آن را توضیح دادیم و این بار برای مشکل عوض نشدن فونت در ورد نسخه ۲۰۰۳ یا قدیمی تر راهکار ساده ای داریم. برای تغییر فونت دیفالت ورد کافی است در ورد از طریق بخش Format وارد تنظیمات فونت شده و در تب Font، فونت مورد نظر را انتخاب کرده و روی Default و سپس OK کلیک کنید.

فونت پیش فرض ورد

برای تغییر حالت پیش فرض متن در ورد نیز کافی است از طریق قسمت Style گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. اگر می خواهید متن شما حالت خاصی نداشته باشد گزینه Normal را انتخاب کرده و سپس OK را بزنید.

تغییر فونت پیش فرض ورد

علاوه بر باز کردن قفل فایل Word برای تغییر فونت پیش فرض ورد و Style آن کافی است از بخش Body Text style گزینه Normal را انتخاب کرده و سپس وارد تنظیمات شوید.

تغییر فونت پیش فرض ورد

سپس خواهید دید که عنوان Normal است و فاصله بین خطوط روی حالت Single قرار داشته و گزینه New documents based on this template را انتخاب کرده و بعد OK را بزنید.

تغییر فونت پیش فرض ورد 2007 2010 2013 2016

نظر و پیشنهاد شما؟

ترفند پیشنهادی شما برای تغییر فونت پیش فرض ورد چیست؟ تجربه خود را از تعیین فونت پیش فرض در ورد در ورژن های مختلف با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه همراه همیشگی ما در کلاسیک وب هستید مچکریم.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب