مطلب فعلی :

رپورتاژ آگهی : نکاتی در مورد مراسم عروسی

رفتن به بالا

رپورتاژ آگهی : نکاتی در مورد مراسم عروسی

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

سایر

مجله اینترنتی دانستنی ها
برگزاری-مراسم-عروسی

رپورتاژ آگهی : نکاتی در مورد مراسم عروسی

به گزارش سایت عروس، مراسم عروسی، مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک زندگی مشترک و ازدواج یک زوج جشن گرفته می‌شود.  این مراسم در کشورها و فرهنگ‌ها، ادیان و مذاهب گوناگون، گروه‌های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به صورت های مختلفی برگزار می شود.

نکاتی در مورد مراسم عروسی

جشن عروسی یکی از مباحث کلی است که ازدواج جدا می باشد و بخش قانونی و کلی ازدواج در کشورهای گوناگون، معمولاً در دفاتر قانونی ثبت می شود.  در کشور ما ازدواج در دفتر های ثبت ازدواج صورت می پذیرد و کاملا قانونی می باشد.

لکن برای مراسم عروسی باید به نکاتی توجه کنید که ما آنها را برای شما به صورت یکجا لیست می کنیم.  برگزاری مراسم برای عروسی رسمی دیرینه می باشد و ریشه در اعماق تاریخ دارد.  در ایران جشن عروسی رسمی کهن و اساطیری دارد.  و چون تاکید بر ازدواج در اسلام بیشترتوصیه شده است به این امر به دید بهتر و مقدس تری نگاه می شود.  قربانی کردن در شب مراسم عروسی و حتی تک به تک جزییات عروسی در ایران به رسوم اقوام و باستانیان برمی گردد. رسوم مشترک را هم  در جهان می توان در نظر داشت.

تاریخچه برخی از رسوم در مراسم عروسی، قدمتی دیرینه داشته و به قبل از تاریخ باز می گردد.  این رسم ازدواج و مراسم عروسی در فرهنگ بسیاری از کشورهای جهان مشترک می باشد.

رد و بدل کردن حلقه ازدواج، رد و بدل کردن پول (مهریه و شیربها و مانند آن)، هدیه دادن گل، میهمانی در شب عروسی، موسیقی، شعرخوانی، دعا و خواندن کتاب مقدس (قرآن، انجیل و …) در فرهنگ کشورهای گوناگون به شکل‌های مختلف و با جزئیاتی مختلف وجود دارد.

لکن برخی دیگر از رسوم، مانند کیک عروسی، رقصیدن عروس و داماد، اگرچه در برخی از فرهنگ‌ها مشابه هستند، ولی در تمامی فرهنگ‌ها این چنین نمی باشد.  لباس عروس همواره در طول تاریخ اهمیت فراوانی نیز در مراسم عروسی داشته، همه عروس‌ خانمها، مایل بودند زیباتر و جذاب تر دیده شوند.

منبع: سایت عروس (http://www.Aroos.co)

/ پایان رپورتاژ

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و کلاسیک وب هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • سایر

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب