مطلب فعلی :

فایل های گوگل درایو را بدون تغییر لینک آپدیت کنید

رفتن به بالا

فایل های گوگل درایو را بدون تغییر لینک آپدیت کنید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

ترفند

مجله اینترنتی دانستنی ها
آپدیت فایل های گوگل درایو بدون تغییر لینک

فایل های گوگل درایو را بدون تغییر لینک آپدیت کنید

در گوگل درایو، سرویس میزبانی رایگان ابری فایل ها امکان آپلود انواع و اقسام فایل ها با فرمت و نام یکسان وجود دارد. این به این معنا است که نمی توانید فایل های قدیمی را با نسخه های هم نام و با فرمت مشابه جایگزین کنید. در واقع با آپلود فایل ها یک لینک دریافت می کنید که می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. زمانی که در فایل ها تغییر ایجاد کنید و مثلا یک فایل جدید را به مجموعه اضافه کنید گوگل درایو لینک جدیدی می سازد که باید مجددا آن را به عنوان لینک جدید به بقیه معرفی کنید که کار را مشکل می کند. با این حال همیشه راه حلی برای رفع محدودیت ها وجود دارد و در این زمینه نیز می توانید در پنج گام ساده فایل های گوگل درایوتان را بدون تغییر لینک به روزرسانی کنید. با آموزش امروز کلاسیک وب همراه باشید.

بروزرسانی فایل های گوگل درایو بدون تغییر آدرس لینک

How to Update Google Drive Files Without Changing its Links

قبل از شروع  دقت داشته باشید که با این روش تنها لینک فایل های مایکروسافت آفیس (ورد، پاورپوینت و اکسل) ، پی دی اف و…بعد از به روزسانی بدون تغییر باقی می ماند و فایل های سایر سرویس های کاربردی گوگل نظیر Google Docs از این روش تاثیر نمی پذیرند.

گام اول

فایل های دلخواهتان که قرار است به روزرسانی شوند را در گوگل درایو آپلود کنید. روی فایل مدنظر خود راست کلیک کنید و گزینه Manage versions را انتخاب نمایید. توجه کنید که گزینه Manage versions تنها در صورتی که از نسخه وب گوگل درایو استفاده کنید قابل مشاهده خواهد بود.

آپدیت فایل های حساب گوگل درایو بدون تغییر لینک

گام دوم

با انتخاب Manage versions پنجره جدیدی بازی خواهد شد. روی Upload new version کلیک کنید.

آپدیت فایل های حساب گوگل درایو بدون تغییر لینک

گام سوم

فایل هایی که به روزرسانی شده اند را انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید.

آپدیت فایل های حساب گوگل درایو بدون تغییر لینک

گام چهارم

زمانی که تمام فایل ها آپلود شدند می توانید دو ورژن جدید یا قبلی فایل را مطابق با شکل زیر مشاهده کنید. این دو نسخه لینک یکسانی برای اشتراک گذاری دارند.

آپدیت فایل های حساب گوگل درایو بدون تغییر لینک

گام پنجم

می توانید لینک قدیمی را با این تفاوت که حاوی فایل های جدیدی  می باشد به اشتراک بگذارید. گوگل به مدت ۳۰ روز نسخه قدیمی فایل های شما را در کنار نسخه جدید حفظ می کند که در این مدت می توانید برای دانلود، اشتراک گذاری یا حذف دائمی آن ها اقدام کنید.

آپدیت فایل های حساب گوگل درایو بدون تغییر لینک

همان طور که مشاهده کردید گوگل درایو و سایر سرویس های گوگل منعطف هستند و حتی می توان آن را با ترفند تبدیل گوگل درایو به آپلود سنتر مخفی از دید بقیه مخفی کرد. ضمنا با روش معرفی شده در این مطلب می توانید فایل هایی با اسم و فرمت های متفاوت را با حفظ آدرس یا لینک به روزرسانی کنید.

ایده و تجربه شما؟

احتمالا راه حل معرفی شده ساده ترین ترفند برای حفظ لینک با تغییر فایل ها و به روزرسانی آن ها خواهد بود. با این حال اگر راه دیگری برای به روزرسانی فایل ها بدون تغییر دادن لینک ها می شناسید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • ترفند

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب