مطلب فعلی :

معرفی بهترین سایت های فارسی گردشگری ایران و جهان

رفتن به بالا

معرفی بهترین سایت های فارسی گردشگری ایران و جهان

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
زیباترین نقاط ایران - مرداب بندرانزلی

معرفی بهترین سایت های فارسی گردشگری ایران و جهان

امروزه جست وجو پیرامون مکان های دیدنی ایران و آشنایی با اماکن گردشگری به صورت اینترنتی رایج تر شده است و در این زمینه وب سایت های خوبی فعالیت می کنند. وب سایت هایی که بازدید روزانه ی بالایی دارند و مرجع مناسبی برای آشنایی با مناطق گردشگری ایران عزیزمان می باشند.در ادامه معرفی سرویس و سایت های برتر فارسی، اینبار به معرفی تعدادی از وب سایت های ایرانی برتر که در زمینه ی گردشگری فعالیت دارند می پردازیم.با ما همراه باشید.

وب سایت های برتر گردشگری ایران و دنیا (Best Iran Tourism Websites)

در ادامه ۶ سایت و سرویس فارسی زبان که دارای آرشیو مطالب مناسب با امکانات قابل قبولی هستند را معرفی میکنیم.انتخاب این سایت ها بر اساس معیارهایی مثل نوع مطالب،آرشیو،طراحی ظاهری و توضیحات درج شده بوده است و فعالیت تجاری و.. وب سایت به هیچ عنوان در این پست به عنوان معیار انتخاب در نظر نگرفته شده است.

گردشگری ایرانی با مکان بین

پروتال گردشگری “مکان بین” از مجموعه سایت هایی تشکیل شده که هر یک از آنها به صورت مجزا به استانی اختصاص داده شده است و اطلاعات گردشگری مربوط به مراکز تفریحی و توریستی، اماکن تاریخی و باستانی، مراکز خدماتی و… آن استان با مشخصات کامل آن در قالب نقشه های ماهواره ای گنجانده شده است.در صفحه ی اول وب سایت توضیحات جامعی درباره ی حوزه فعالیت وب سایت می خوانید و درقسمت منوی سایت می توانید وب سایت مربوط به تک تک شهرهای ایران که به صورت مستقل فعالیت دارند را مشاهده کنید.

به عنوان مثال با ورود به وب سایت مازندارن، می توانید بهترین راهنمای گردشگری این استان را مشاهده کنید.در گوشه ی سمت چپ می توانید هر یک از شهر های این استان را انتخاب کنید و منحصرا در همان شهر جست وجو کنید.

ابزارها و آموزش های لازم برای جهت یابی، نقشه ی جامع مربوط به هر شهر، معرفی های جاذبه ها ، ارائه زمان بازدید و آدرس دقیق محل از جمله جزییاتی ست که در وب سایت هر استان می توانید مشاهده کنید.

وب سایت های برتر گردشگری ایران

آشنایی با خدمات و ملزومات سفر با گردشگری ایران

یکی دیگر از وب سایت های گردشگری ایرانی، وب سایت گردشگری ایران است.این وب سایت کمی با مکان بین متفاوت است و تمرکز خود را تنها روی معرفی دیدنی ها نگذاشته است.در واقع جاذبه های گردشگری از منوی بالای سایت قابل دسترس است.اما علاوه بر معرفی جاذبه ها، آشنایی با رسوم و آهنگ های محلی، اصطلاحات محلی و قومی ، محصولات و ….از جمله دیگر بخش های این وب سایت است.معرفی بازی ها و صنایع دستی و غذاهای محلی بخش دیگر این وب سایت است

آلبوم تصاویر و ویدیو های متنوع که نشانگر تغییرات هر مکان از گذشته تا کنون می باشد، بخش جذاب دیگر این وب سایت است.

آشنایی با خدمات و ملزومات سفر با گردشگری ایران

آشنایی با جاذبه های ایران و جهان با وب سایت گردشگرها

دیگر وب سایت گردشگری فارسی زبان، گردشگرها می باشد.این وب سایت علاوه بر معرفی جاذبه های ایرانی، به معرفی هتل های معروف غیرایرانی نیز پرداخته است و اطلاعات جامعی در رابطه با تورهای مسافرتی موجود نیز روزانه آپدیت می کند.ضمنا با استفاده از مسیریاب سفر می توانید جاذبه های گردشگری ایرانی معرفی شده در وب سایت را بهتر ردیابی کنید.

آشنایی با جاذبه های ایران و جهان

سیر و سفر در ایران با سی ایران

دیگر وب سایت ایرانی که خدمات خوبی را برای گردشگری و آشنایی با جاذبه ها به کاربران ارائه می کند، این وب سایت می باشد.دتسرسی سریع به جاذبه های دلخواه با تعیین مبدا و مقصد سفر خود شاید بهترین گزینه ی این وب سایت می باشد.

به طول کلی جاذبه ها، غذا ها و آداب و رسوم و…در منوی جداگانه دسته بندی شده است که به راحتی از قسمت بالای سایت قابل دسترس می باشد.

بخش دیگر کاربردی وب سایت ،پکیج های گردشگریست که با قیمت پایینی در وب سایت عرضه شده است و می توانید کل جاذبه هارا به صورت اطلس و در یک فایل پی دی اف داشته باشید.

سیر وسفر با استفاده از وب سایت seeiran

گردشگری با توریسم ایران

توریسم ایران یکی دیگر از پروتال های گردشگری است که دارای امکانات خوبی میباشد و مرجع مناسبی برای آشنایی با جاذبه های توریستی ایران است.بخش اعظم این وب سایت به ارائه خدمات گردشگری نظیر هتل، حمل و نقل هوایی و فروش محصولات گردشگری نظیر کتاب و نرم افزار اختصاص یافته است.برای آشنایی با جاذبه های ایرانی بخش کاملا کاربردی ای تهیه شده است که می توانید با انتخاب استان مورد نظر خود به صورت سریع به جاذبه ها دسترسی پیدا کنید.ضمنا لینک های مفیدی مانند آب و هوا و یا وضعیت راه ها در سایت قرار داده شده است.

گردشگری با  توریسم ایران

آشنایی با جاذبه های ایران با پایگاه گردشگری توریسم

این وبلاگ گردشگری، به صورت مختصر تری جاذبه های ایرانی را معرفی می کند.معرفی جاذبه ها و اخبار صنعت گردشگری ،تصاویر مرتبط به گردشگری و عتبات عالیات از دسته بندی های این وبلاگ می باشد.امکانات این سایت شاید کم تر از دیگر از سرویس ها باشد اما تمکز اصلی رو محتوا و معرفی آداب و رسوم و مکان ها و جاذیه های دیدنی و گردشگری ایران است.

آشنایی با جاذبه های ایران با پایگاه گردشگری توریسم

جمع بندی نهایی:

با توجه به جستجو و بررسی ها ،صنعت گردشگری ایران با منابع غنی و جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار خوب ،کمی در حوزه معرفی خود به دنیا از طریق اینترنت و وب ضعیف است و فعالیت در این زمینه جای رشد و پیشرفت بسیار بالایی دارد و برای این که کاملا با جاذبه های گردشگری آشنا شوید ممکن است نیاز باشد که از تمامی وب سایت های معرفی شده استفاده کنید و یا حتی به سایر وب سایت های مشابه نیز سر بزنید.چرا که هنوز پایگاه داده متمرکز و قدرتمندی در یک سرویس و سایت جمع آوری نشده است و جزییات هر یک از این وب سایت ها متفاوت است.

در مجموع این سایت ها دو وب سایت مکان بین و گردشگری ایران خدمات جامع تری دارند و تمام نیازهای کاربر در مورد گردشگری را بهتر پوشش میدهند.


در صورتی که وب سایت های گردشگری دیگری مدنظر شماست و یا تجربه ی استفاده از خدمات هر یک از وب سایت های معرفی شده را دارید، در قسمت دیدگاه ها با سایر کاربران آن را به اشتراک بگذارید.

پیروز باشید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب