مطلب فعلی :

معرفی ۱۲ تا از بهترین سایت و برنامه مطالعه گروهی آنلاین

رفتن به بالا

معرفی ۱۲ تا از بهترین سایت و برنامه مطالعه گروهی آنلاین

نوشته admin

9 ماه قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
معرفی 12 تا از بهترین سایت و برنامه مطالعه گروهی آنلاین

معرفی ۱۲ تا از بهترین سایت و برنامه مطالعه گروهی آنلاین

شما با استفاده از برخی برنامه ها میتوانید اتاق های مجازی برای مطالعه و یا درس خواندن تشکیل دهید. 📚 این اتاق ها و سالن های مجازی باعث افزایش بهره وری، افزایش تمرکز و… میشود. در این مطلب از کلاسیک وب به معرفی ۱۲ تا از بهترین سایت و برنامه مطالعه گروهی آنلاین میپردازیم.

معرفی برنامه مطالعه گروهی

Best Apps for Study Groups

برخی از افراد زمانی که به صورت گروهی مطالعه میکنند یا درس میخوانند بازدهی بهتری برایشان دارد و باعث میشود بهتر بتوانند مطالعه کنند. در صورتی که شما جزو این افراد هستید، اما امکان رفتن به کتابخانه را ندارید میتوانید از برنامه های مطالعه گروهی آنلاین استفاده کنید. برنامه های مختلفی وجود دارد که شما میتوانید از آن ها برای ایجاد سالن مطالعه آنلاین استفاده کنید. در ادامه به معرفی چند سایت و اپ مطالعه گروهی میپردازیم.

Study Room اپلیکیشن مطالعه گروهی فارسی

برنامه Study Room به شما این امکان را میدهد تا جلساتی برای درس خواندن و مطالعه تشکیل دهید. سپس میتوانید این جلسات را با سایر افراد به اشتراک بگذارید تا به صورت گروهی مطالعه کنید. Study Room باعث میشود شما با تشکیل جلسات مطالعه تمرکز کنید و از مواردی که تمرکز شما را از بین میبرد جلوگیری میکند. در این برنامه شما میتوانید گزارش هایی ایجاد کنید. این گزارش ها میتواند راجع به جلسات مطالعه شما باشد و آن را با دانش آموزان یا سایر افراد حاضز در جلسه به اشتراک بگذارید. این برنامه قابلیت های دیگری مانند جعبه لایتنر برای حفظ کردن بهتر موضوعات مختلف، تخته برای نوشتن یک موضوع و… نیز دارد که میتوانید از این قابلیت ها نیز استفاده کنید.

معرفی برنامه مطالعه گروهی

در این برنامه شما میتوانید مسابقه های دو نفره ایجاد کنید و سایر افراد را به چالش های مختلف دعوت کنید. شما با کمک Study Room میتوانید زمان خود را مدیریت کنید و از زمان خود حین مطالعه بهترین استفاده را کنید.

OpenStudy برنامه مطالعه گروهی آنلاین

OpenStudy جامعه ای است که گره های مختلفی را شامل میشود. در این برنامه گروه ها توسط دانش آموزان برای مطالعه ایجاد شده است. این دانش آموزان برای منطقه خاصی نیستند و از هر منطقه ای دانش آموزان در این برنامه فعالیت میکنند. در صورتی که شما سوالی دارید و یا در انجام تکالیف خود مشکل دارید میتوانید به گروهی در OpenStudy بپیوندید و از سایر افراد کمک بگیرید. هر عضو سایت یا برنامه OpenStudy میتواند متناسب با موضوع مورد نظر خود یک گروه ایجاد کند و سپس سایر افراد را به گروه خود دعوت کند. شما میتوانید با اکانت گوگل یا حساب فیسبوک خود در برنامه OpenStudy ثبت نام کنید. در صورتی که نمیخواهید ثبت نام کنید، بدون عضویت میتوانید سوالات و گروه های سایر افراد را مشاهده کنید، اما نمیتوانید سوال کنید.

سالن مطالعه آنلاین

دانلود برنامه مطالعه گروهی آنلاین StudyBlue

StudyBlue سرویسی رایگان برای دانش آموزان است. در این سرویس دانش آموزان میتوانند به صورت گروهی جلساتی را تشکیل دهند و سپس با هم درس های خود را مطالعه کنند. شما در StudyBlue میتوانید با توجه به موضوع مورد نظر فلش کارت هایی ایجاد کنید. همچنین در صورتی که شما معلم هستید میتوانید در سرویس StudyBlue کلاس ایجاد کنید و دانش آموزان خود را وراد کلاس مجازی خود کنید. در کلاس های مجازی StudyBlue هر دانش آموز میتواند فلش کارت ها یا نوشته های خود را ذخیره کند.

سایت درس خواندن آنلاین با دیگران

اگر معلمین بخواهند دانش آموزان خود را ارزیابی کنند، میتوانند در این سامانه آزمون هایی تعریف کنند و دانش آموزان خود را با آزمون ها ارزیابی کنند. شما تنظیمات این برنامه یا سایت را از طریق تب Study Tools میتوانید شخصی سازی کنید و متناسب با نیاز خود آن را تنظیم کنید.

ThinkBinder سایت درس خواندن آنلاین با دیگران

ThinkBinder یکی دیگر از ابزار هایی است که شما میتوانید برای مطالعه گروهی کتاب از آن استفاده کنید. شما میتوانید به صورت گروهی یک جلسه ای را به صورت رایگان راه اندازی کنید. بعد از آن راه اندازی جلسه خود سایر افراد برای مطالعه میتوانند به آن ملحق شوند. ThinkBinder مجموعه ای از ابزار ها را در اختیار شما قرار میدهد تا شما بتوانید به صورت کارآمد تر مطالعه کنید. برای اینکه شما بتوانید سوالات خود را بپرسید باید در ThinkBinder ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام به غیر از پرسیدن سوالات شما میتوانید ویدیو آپلود کنید و یا کار های دیگری انجام دهید. در صورتی که با مشکلی در درس یا موضوعی مواجه شدید میتوانید در ThinkBinder مشکل خود را مطرح کنید و به صورت گروهی روی آن کار کنید.

اپ مطالعه گروهی

این برنامه برای ثبت نام محدودیت سنی دارد. این یعنی شما برای ثبت نام باید حداقل ۱۳ سال داشته باشید، در غیر اینصورت نمیتوانید در ThinkBinder ثبت نام کنید و از آن استفاده کنید.

ExamTime برنامه مطالعه گروهی آنلاین

ExamTime یک محیط عالی برای یادگیری و مطالعه برای شما فراهم میکند. این یعنی به معلمان و دانش آموزان اجازه میدهد تا منابع یادگیری را ایجاد کنند و آن را با سایر افراد به اشتراک بگذارند. ExamTime قابلیت های مختلفی را برای شما ایجاد میکند، به عنوان مثال شما میتوانید فلش کارت های مورد نظر خود را ایجاد کنید و یا نوشته هایی ایجاد کنید و آن را در ExamTime ذخیره کنید. همچنین برای ارزیابی خود میتوانید در ExamTime آزمون هایی ایجاد کنید و آزمون بدهید. ExamTime قابلیت برنامه ریزی دارد. این قابلیت باعث میشود تا شما برای مطالعه خود برنامه ریزی کنید و سرعت مطالعه خود را حفظ کنید.

اپلیکیشن مطالعه گروهی

در صورتی که اکانت فیسبوک دارید میتوانید برای ثبت نام در ExamTime از آن استفاده کنید. ExamTime یک برنامه تحت وب است. این یعنی شما برای استفاده از ExamTime نیازی به نصب برنامه ندارید و میتوانید در مرورگر خود وارد ExamTime شوید و از آن استفاده کنید.

سایت مطالعه آنلاین Wiggio

Wiggio ابزاری آنلاین برای مطالعه آنلاین است. در این سایت حدود صد هزار گروه وجود دارد که شما میتوانید به این گروه های مطالعاتی اضافه شوید. همچنین میتوانید یک گروه مطالعاتی برای خود ایجاد کرده و دوستان خود را به آن اضافه کنید. گروه هایی که در Wiggio وجود دارد شامل گروه های دانشجویی، سازمان های غیر انتفاعی و… میشود. در صورتی که بخواهید خودتان یک گروه ایجاد کنید باید برای آن یک نام، پسورد و هدف ایجاد تعیین کنید. پس از ایجاد گروه با ارسال ایمیل میتوانید برای دوستان خود دعوتنامه بفرستید.

مطالعه گروهی کتاب

شما به صورت رایگان میتوانید از Wiggio استفاده کنید و برای ثبت نام میتوانید از اکانت گوگل یا فیسبوک خود استفاده کنید. Wiggio قابلیت ها و ابزار های دیگری مانند امکان بارگذاری فایل، زمان بندی، ایجاد کنفرانس، ایجاد نظر سنجی و… را دارد و میتوانید از این ابزار ها استفاده کنید. این سایت برای افرادی که با هم روی یک پروژه کار میکنند بسیار میتواند مفید باشد.

Capegoat سایت درس خوندن آنلاین با دیگران خارجی

Capegoat سایتی است که دانش آموزان جهان میتوانند در آن گروه های مطالعاتی تشکیل دهند. اینگونه به صورت گروهی میتوانند مطالعه کنند. در این سایت بیش از ۵ هزار دانش آموز فعالیت میکنند که با هم حدود صد هزار ساعت صرف مطالعه میکنند. در سایت Capegoat بعد از ثبت نام شما میتوانید به یکی از اتاق های مجازی فعال بپیوندید و مطالعه کنید. همچنین میتوانید با توجه به موضوع مورد نظر خود یک اتاق مجازی برای مطالعه ایجاد کنید. Capegoat به شما اطلاعاتی مانند زمان صرف شده در این سایت برای مطالعه، کارهای تکمیل شده و… را در اختیار شما قرار میدهد.

معرفی برنامه مطالعه گروهی

چگونه یک سالن مطالعه آنلاین تشکیل دهیم؟ با استفاده از Study Together

Study Together برای دانش آموزان، دانشجویان و افراد علاقه مند به مطالعه در سراسر جهان مکانی برای مطالعه را آماده میکند. شما میتوانید در این سایت با افراد مختلف کتاب های مورد نظر خود را مطالعه کنید. همچنین به غیر از مطالعه میتوانید با سایر دانش آموزان چت کنید و نظر های خود را راجع به موضوع مورد نظر به اشتراک بگذارید. Study Together بیش از یک میلیون عضو دارد و در این سایت بیش از ۱۹ میلیون جلسه مطالعاتی تشکیل شده است. این سایت اتاق های مجازی فعالی دارد که در هر ساعتی از روز میتوانید به آن ها بپیوندید و به مطالعه بپردازید.

گروهی درس خواندن برای کنکور

در صورتی که در موضوع مورد نظر خود اتاق مطالعه ای نمیتوانید پیدا کنید، میتوانید به راحتی یک اتاق مطالعه ایجاد کرده و در آن به مطالعه بپردازید. اتاق های مجازی که در Study Together یجاد میکنید قابلیت تنظیم شدن دارد و تنظمیات آن را میتوانید به دلخواه خود تغییر دهید.

گروهی درس خواندن برای کنکور و… با استفاده از سایت Study Stream

این برنامه تحت وب Study Stream به غیر از اینکه به شما کمک میکند تا به جلسات مطالعات گروهی بپیوندید به شما برای افزایش تمرکز و افزایش بهره وری کمک میکند. این یعنی شما میتوانید در Study Stream جلسات موثرتری داشته باشید. در این سایت شما میتوانید به اتاق های مجازی مخصوص دانش آموزان بپیوندید و با آن ها به مطالعه بپردازید. همچنین میتوانید به اتاق های مجازی حرفه ای ها وارد شوید و راجع به پروژه های خود از آن ها کمک بگیرید.

سایت درس خوندن انلاین با دیگران خارجی

این پلتفرم بر خلاف سایر ابزار های معرفی شده فقط برای مطالعه و درس خواندن نیست. این یعنی شما میتوانید از این سایت برای سایر کار ها مانند مقاله نویسی، جلسات سلامتی و…. استفاده کنید. برای دسترسی به تمام ابزار ها و تنظمیات سایت Study Stream شما باید ثبت نام کنید. استفاده از سایت Study Stream بدون ثبت نام باعث میشود بسیاری از ابزار ها برای شما فعال نباشد و نتوانید از آن ها استفاده کنید.

سایت مطالعه گروهی آنلاین Study verse

اگر به دنبال راهی برای ایجاد تمرکز هستید، Study verse میتواند برای شما مفید باشد. در این سایت شما میتوانید حواس پرتی ها را از بین ببرید و با تمرکز به مطالعه بپردازید. هدف Study verse افزایش بهره وری های مطالعه شما و در نتیجه پیشرفت تحصیلی است. در این سایت اتاق های عمومی زیادی وجود دارد که میتوانید به آن ها بپیوندید. در صورتی که نمیخواهید به اتاق های عمومی اضافه شوید، میتوانید در موضوع مورد نظر یک اتاق مجازی برای خود ایجاد کنید. بعد از ایجاد اتاق مجازی، میتوانید دوستان خود را دعوت کنید. در این اتاق های مجازی میتوانید تایمر فعال کنید و یا با پخش موسیقی فضای اتاق را تغییر دهید. Study verse آمار مطالعه شما را در اختیارتان قرار میدهد تا بتوانید روند پیشرفت خود را مشاهده کنید.

اپ مطالعه گروهی

Fiveable سایت مطالعه گروهی آنلاین

Fiveable یکی دیگر از سایت هایی است که شما میتوانید برای گروهی درس خواندن برای کنکور از آن استفاده کنید. این سایت بیش از ده میلیون کاربر دارد و بیش از ۳۰۰ هزار جلسه برای مطالعه تشکیل شده است. این سایت اتاق های مجازی تک نفره و چند نفره را شامل میشود. شما با توجه به نیاز خود میتوانید اتاق مجازی مورد نظر را انتخاب کنید. در صورتی که نخواهید به اتاق های عمومی Fiveable بپیوندید، میتوانید اتاق های مطالعه مخصوص خود را تشکیل دهید. با این کار میتوانید دوستان خود را دعوت کرده و با یکدیگر به مطالعه بپردازید. Fiveable موضوعات مختلفی را شامل میشود که میتوانید با توجه به نیاز خود یکی از موضوعات را انتخاب کنید.

اپلیکیشن مطالعه گروهی

مطالعه گروهی به صورت آنلاین با Study Mate

Study Mate سایتی برای مطالعه گروهی یا درس خواندن به صورت گروهی است. برای استفاده از این سایت شما نیاز به داشتن اکانت دارید. به صورت رایگان شما متیوانید در Study Mate یک اکانت بسازید و از آن استفاده کنید. زمانی که در Study Mate یک اتاق مجازی برای خود ایجاد میکنید میتوانید تنظیم کنید که اتاق شما خصوصی یا عمومی باشد. در اتاق های مجازی Study Mate تایمر وجود دارد که به شما میزان مطالعه را نشان میدهد.

مطالعه گروهی کتاب

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز به معرفی چند سایت درس خواندن آنلاین با دیگران پرداخیتم. آیا شما توانستید از سایت های معرفی شده برای گروهی درس خواندن برای کنکور و… استفاده کنید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه اپلیکیشن مطالعه گروهی در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب