مطلب فعلی :

نحوه انتخاب پکیج دیواری [رپورتاژ آگهی]

رفتن به بالا

نحوه انتخاب پکیج دیواری [رپورتاژ آگهی]

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

سایر

مجله اینترنتی دانستنی ها
انتخاب پکیج دیواری

نحوه انتخاب پکیج دیواری [رپورتاژ آگهی]

با آن که هنوز در بعضی از نقاط کشور استفاده از کرسی ذغالی یا بخاری های چوب یا نفت سوز دیده می شود ولی مطرح بودن اسم ایران به عنوان یکی از کشورهای صاحب منابع طبیعی گاز و دسترسی زیاد افراد به آن باعث شده است سیستم‎های گرمایشی گازی به وجود آیند. پکیج دیواری یکی از این وسایل گرمایشی کاربردی ست که برای انتخاب آن، باید دقت لازم بخرج داد.

پکیج چیست؟

پیش از لوله‎ کشی گاز طبیعی شاهد استفاده از موتورخانه های مرکزی بودیم. پس از تامین گاز طبیعی با تصحیح مشعل ها و دیگر تجهیزات، موتورهای مرکزی برای بهره برداری توسط گاز طبیعی مهیا شدند. وجود بعضی از مشکلات در سیستم گرمایشی مرکزی باعث شد یک سیستم اصلاح شده به شکل پکیج های گرمایشی به وجود آید.

پکیج ابزاری است که جایگزین مناسب سیستم های موتورخانه گرمایشی خانه ها شده است. پکیج اندازه و حجم مناسبی دارد که مانند یک آبگرمکن دیواری خانگی است.

امروزه استفاده از پکیج برای گرمایش رادیاتور و فراهم سازی پیوسته آب گرم مصرفی خانه ها و آپارتمان ها بسیار متداول شده است. از جمله مزیت پکیج های امروزی می توانیم به مواردی مانند تولید صدای بسیار پایین، سیستم حفاظت در مقابل یخ زدگی، کارآمدی حرارتی بالا، سیستم عیب یابی الکترونیکی، فن و دودکش دوجداره برای فراهم سازی هوای کافی احتراق و خروج کامل دی اکسید کربن و امکان برنامه ریزی کارکرد روزنامه و هفتگی اشاره کرد.

مواردی مانند برند پکیج ، گنجایش آن و تعداد مبدل های حرارتی روی قیمت یک پکیج دیواری تاثیر می‎گذارد.

مزایای استفاده از پکیج:

 • عدم وابستگی مصرف کننده
 • صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی
 • دسترسی ساده به پکیج شوفاژ دیوار
 • شخصی سازی شرایط بهره برداری از تاسیسات
 • کاهش هزینه های قیمت انرژی
 • کاهش هزینه تعمیرات
 • بی نیازی از عایق کاری
 • نیاز به فضای کم
 • حفاظت از محیط زیست
 • فراهم سازی سریع آب گرم
 • فراهم سازی همیشگی آب گرم
 • هوشمندی پکیج در تخصصی انرژی
 • امنیت بالا
 • کارکرد آرام و با صدای کم

پیش از خرید پکیج همچنین مهم است از انواع آن با خبر باشید.

به طور کلی می‎ توان پکیج ها را در دو گروه زمینی و دیواری قرار داد. علاوه بر این بعضی از پکیج ها دو مبدل دارند. در این گروه از پکیج ها به علت برخورداری از دو مبدل حرارتی، جریان آب گرم در انتها پیوسته است، در نتیجه احتمال ایجاد رسوب در مبدل پایین می آید و آب گرم بیشتری تامین می شود.

علاوه بر این بعضی از پکیج ها فن دارند که یک فن هوادهی در قسمت اگزوز دیده می شود و تحت شرایطی که پکیج در فضای باز نصب شده باشد یا قسمتی از راه دودکش پکیج به شکل افقی (بیشتر از یک متر) باشد، استفاده می شوند.

نکات بسیار مهم پیش از خرید پکیج دیواری:

 1. متناسب با نیاز خود انتخاب کنید

باید حواستان باشد از بین مدل هایی انتخاب کنید که مناسب فضای بنای شما باشند. بنابراین باید به متراژ ساختمان خود دقت کنید و می توانید از این راهنما استفاده کنید:

 • برای متراژ ۱۵۰ متر یک پکیج با توان ۲۵ کیلو وات مناسب است.
 • برای متراژ ۲۴۰ تا ۴۰۰ متر باید از پکیج های با توان ۳۵ کیلو وات استفاده کنید.

در بعضی از نواحی به علت ارتفاع از سطح دریا که از چگالی هوا کم می شود، باید ضریب تصحیح ارتفاع را در نظر بگیرید. ظرفیت مبنای پکیج، متناسب با نسبت چگالی هوا در مکان به چگالی هوا در سطح دریا، کم یا زیاد می شود.

 1. توجه به دودکش

در طبقه های انتهایی یک ساختمان به علت این که طول عمودی لوله دودکش ساختمان از ۳ متر کمتر است، باید حتما یک پکیج فن دار نصب کنید. ولی در طبقات اول اگر طول افقی لوله دودکش کمتر از یک متر باشد، می توانید از انواع بدون فن استفاده کنید و به ویژه در فصل زمستان از صدای فن راحت باشید. گرچه برای ایمنی بهتر از گازهای سمی احتراق توصیه می کنیم از پکیج های فن دار به ویژه با دودکش ۲ جداره استفاده کنید.

نکته: اگر به هر علتی امکان استفاده از مدل های فن دار وجود نداشت باید پکیج مجهز به حسگر حرارتی دودکش بخرید. این حسگر با دریافت نشانه های حرارتی دودکش انسداد و گرفتگی دودکش را نشان می دهد و سپس خاموش می شود.

 1. توجه به مبدل حرارتی مکان

از جمله سایر نکاتی که برای خرید پکیج باید به آن دقت کنید نوع مبدل حرارتی است. اگر گرمایش ساختمان از کف باشد بهتر است از پکیج های کندانسیک استفاده کنید تا مصرف گاز پکیج پایین بیاید یا اگر از فن کویل برای گرمایش استفاده می کنید بهتر است خرید انواع منبع دار را مد نظر قرار دهید تا هنگام استفاده از آب گرم مصرفی، فن کویل ها باد سرد نزنند.

 1. دقت به مقدار آب گرم مصرفی

برخی از افراد در مقایسه با سایرین آب گرم بیشتری مصرف می کنند. اگر جزو این دسته از افراد هستید بهتر است نمونه های دارای مخزن یا پکیج با قدرت حرارتی بالاتر از ۳۱ کیلو وات را در فهرست خرید خود قرار دهید.

انتخاب از بین پکیج دیواری یا زمینی

اگر می خواهید یک پکیج با ظرفیت حرارتی بالا تهیه کنید (معمولا برای متراژهای بیشتر از ۳۰۰ متر) نمونه های زمینی را پیشنهاد می کنیم. اما تا زمانی که مجبور نیستید از پکیج های دیواری استفاده کنید چون مصرف آن ها کمتر است و در مقایسه با انواع زمینی و مخزن دار، عمر آن ها بیشتر است.

مبدل های پکیج

کیفیت آب آشامیدنی در شهرهای مختلف ایران پایین آمده است و مقدار املاح موجود در آب زیاد شده است. بنابراین بهتر است خرید پکیج های دو مبدله را در نظر بگیرید چون انواع تک مبدله بعد از چند سال رسوب می گیرند که نتیجه آن کاهش بازده آن ها است.

خدمات پس از فروش

خرید پکیج با کیفیت و از شرکت معتبر بدون شک به معنای تضمین یک ماندگاری طولانی مدت است. بهتر است به خدمات پس از فروش بالای شرکت مورد نظر توجه کنید و همچنین شرکت بتواند به صورت بلند مدت از قطعات پکیج خود پشتیبانی کند.

یک پکیج خوب معمولا بین ۲ تا ۳ سال ضمانت دارد و در حال حاضر کشور ایتالیا بهترین پکیج های خارجی را در بازار ایران دارد. ولی این از قدرت محصولات داخلی نیز کم نمی کند که حتی موفق به صادرات محصولات خود شده اند.

خطای نمایی پکیج

امروزه اغلب پکیج ها یک سیستم عیب یابی خودکار با کد مخصوص برای هر مشکل دارند. خوبی این ویژگی عیب یابی سریع پکیج توسط یک کاربر معمولی است. چنین پکیجی حسگرهای کنترل عملکرد در کنار این سیستم عیب یابی دارد. نتیجه نشان دادن ارورهای عملکرد به شکل کدهای معین در نمایشگر پکیج است تا کاربر یا تکنسین فنی با کمک دفترچه راهنما به خوبی عیب را برطرف کنند.

توجه به هد پمپ سیرکولاسیون

در زمان انتخاب و خرید پکیج باید به مسیر لوله کشی و افت فشار آن توجه کرد. هد پمپ سیرکولاسیون در حالت عادی برای مسیری با حداکثر طول ۳۵ تا ۵۰ متر پیشبینی شده است. گرچه باید گفت نوع لوله داخل مدار لوله کشی روی افت سیستم و تفاوت آن تاثیر خواهد گذاشت.

کمترین مقدار افت در سیستم لوله کشی مخصوص لوله های انعطاف پذیر چند لایه است. زبری اندک این لوله ها و همچنین عدم نیاز به اتصالات گوناگون سبب پایین آمدن افت فشار در این نوع سیستم ها می شود.

سخن پایانی:

در صورتی که انتخاب درستی داشته باشید و پکیجی تهیه کنید که همه ویژگی های بالا را داشته باشد، می توانید تا مدتها با خیال آسوده از آن استفاده کنید. تیم تعمیرات لوازم خانگی آرا سرویس بر این عقیده اند که نحوه نگهداری از پکیج تاثیر زیادی در افزایش عمر مفید آن دارد.

/ پایان رپورتاژ

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و کلاسیک وب هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

 • نوشته admin
 • 1 سال قبل
 • بدون دیدگاه
 • سایر

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب