مطلب فعلی :

نحوه دریافت سود سهام عدالت، مشاهده صورتحساب و ثبت شماره شبا

رفتن به بالا

نحوه دریافت سود سهام عدالت، مشاهده صورتحساب و ثبت شماره شبا

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
نحوه دریافت سود سهام عدالت، مشاهده صورتحساب و ثبت شماره شبا

نحوه دریافت سود سهام عدالت، مشاهده صورتحساب و ثبت شماره شبا

این روزها در مورد سهام عدالت اخباری بسیاری به گوش می رسد و گاهی پیش می آید که دوستان و آشنایان می گویند که سهام عدالت خود را دریافت کرده اند. اگر برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده اید و تا به حال از سامانه دریافت سود سهام عدالت استفاده نکرده اید، با کلاسیک وب همراه باشید تا با نحوه دریافت سود سهام عدالت، مشاهده صورتحساب و ثبت شماره شبا آشنا شوید.

طریقه استعلام و دریافت سود سهام عدالت افرادی که هنوز پول دریافت نکردند

How to Get Equity Dividends in Iran

چند سالی است موضوع سهام عدالت بسیار داغ شده است و دولت اعلام کرده که قصد دارد به مردم کشور از کارخانه ها و صنایع سهام بدهد و سود آن را پرداخت کند. امروزه کارهای فراگیر را می توان به کمک اینترنت به سادگی و سرعت انجام داد، برای پرداخت سهام عدالت نیز یک سامانه طراحی و استفاده می شود. قطعا افرادی که در حوزه کامپیوتر و اینترنت فعالیت می کنند، کار با یک وب سایت آسان است اما این سامانه برای عموم مردم در نظر گرفته شده است و همگان باید بتوانند از آن استفاده کنند. به همین دلیل سعی داریم با آموزش پیش رو نحوه کار با سامانه دریافت سود و استعلام سهام عدالت را برای شما به صورت ساده شرح دهیم.

ورود به سایت سهام عدالت

ابتدا از طریق آدرس Samanese.ir وارد سامانه شوید. ابتدا با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید. برای ورود، بر روی ورود به سامانه کلیک کنید.

سعی کنید در صورت امکان از مرورگر های کروم و یا فایرفاکس استفاده کنید

سامانه سهام عدالت

در بخش اول توضیحاتی در مورد سامانه و نحوه دریافت سود سهام ارائه شده است. یکی از تذکرات مهمی که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که اگر مراحل شناسایی که در ادامه توضیح خواهیم داد را به اشتباه طی کنید، سیستم برای ۷۲ ساعت به شما اجازه ورود نخواهد داد. پس در این مرحله بسیار دقت کنید. در انتهای مطلب گزینه مطالب فوق را مطالعه نمودم و می پذیرم را تیک دار کرده و بر روی ادامه بزنید.

نحوه استعلام سهام عدالت

در مرحله بعد شماره ملی خود را وارد کنید. دقت کنید که ممکن است شماره ملی با شماره شناسنامه متفاوت باشد پس شماره ای که روی کارت ملی شما درج شده است را وارد کنید. سپس با توجه به تصویر کوچک سمت راست کد امنیتی را وارد کنید. (به حروف کوچک و بزرگ حساس نیست) پس از انجام این مرحله بر روی ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

اگر تاکنون برای کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده اید، آموزش تصویری درخواست کارت ملی هوشمند را از دست ندهید.

نحوه استعلام سهام عدالت

در اینجا با دو حالت متفاوت رو به رو خواهید شد. اگر با پیامی مبنی بر اینکه این شماره ملی در سامانه ثبت نشده است، بدین معنی است که شما قادر به دریافت سهام عدالت نیستید.

نحوه استعلام سهام عدالت

اما اگر شماره ملی شما در سامانه ثبت شده باشد در صفحه بعد از بین لیست اسامی بر روی نام خود کلیک کرده و بر روی ادامه بزنید.

نحوه استعلام سهام عدالت

سپس از بین اسامی نام پدر و سال تولد نیز همین رویه را تکرار کنید.

نحوه استعلام سهام عدالت

اموزش دریافت سهام عدالت

سپس لیستی از شماره شناسنامه ها را مشاهده می نمایید که باید شماره شناسنامه خود را انتخاب کنید. اگر شماره شناسنامه و شماره ملی یکسانی دارید، گزینه ای را انتخاب کنید که چند خط تیره در آن درج شده است.

اموزش گرفتن سهام عدالت

در مرحله آخر اطلاعات شما نمایش داده خواهد شد، اگر همه درست بودند بر روی ادامه کلیک کنید.

سامانه سهام عدالت

چند لحظه صبر کنید سپس صورتحساب وضعیت سهام عدالت خود را مشاهده خواهید کرد که در ادامه بخش های مختلف آن را توضیح داده ایم.

بررسی وضعیت دریافت سهام عدالت

بخش اول ارزش اولیه سهام متعلق به مشمول مقدار کل سهام شما را نمایش می دهد که سودهایی که دریافت می کنید از این مقدار سهام به دست می آید. پس از آن در یک جدول میزان سود، زمان واریز به حساب شما و اینکه آیا به حساب بانکی شما واریز شده است یا نه را مشاهده خواهید کرد. اگر تاکنون سود سهام خود را دریافت نکرده باشید با لیستی همانند لیست موجود در تصویر فوق مواجه خواهید شد که در توضیحات از کاربر میخواهد برای دریافت سود شماره شبا حساب بانکی خود را ثبت کند.

مبلغ سود علی الحساب مقداری است که سود سهام شما بوده و با ثبت شماره شبا حساب بانکی خود می توانید آن را دریافت کنید. (در ادامه درمورد نحوه دریافت و ثبت شماره شبا توضیحاتی آمده است)

اگر می خواهید به صورت اینترنتی یک پرونده قضایی را ثبت و پیگیری کنید، پست آموزش ثبت نام و پیگیری سامانه های قضایی را مطالعه بفرمایید.

آموزش ثبت شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت جهت پرداخت

برای دریافت سود سهام عدالت خود که در بخش قبلی در مورد آن صحبت کردیم، باید شماره شبا حساب بانکی خود را در سامانه ثبت کنید. برای انجام اینکار در صفحه صورت وضعیت سهام عدالت بر روی ثبت شماره شبا بانکی کلیک کنید تا وارد صفحه ای مانند تصویر زیر شوید.

ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

در این صفحه توضیحاتی در مورد اینکه شماره شبا چیست، داده شده است. به نکاتی که در مورد حسابی که می توانید در این سامانه ثبت کنید توجه بفرمایید. دقت کنید که حسابی که معرفی می کنید حتما باید به نام خودتان (یا هر شخصی که با نام او وارد سامانه سهام عدالت شده اید) باشد.

در بخش شماره شبا بانکی، شماره شبا حساب بانکی مورد نظر را وارد کنید. اگر این بخش را به درستی تکمیل کنید نام بانک را مشاهده خواهید کرد. سپس در بخش شماره تلفن همراه، شماره خود را وارد کنید تا وضعیت حساب سهام عدالت برای شما پیامک شود. در نهایت تایید و ثبت اطلاعات در سامانه را بزنید تا اطلاعات شما ثبت شود.

مرسولات پستی را نیز می توان به صورت اینترنتی پیگیری کرد، برای انجام آن ۴ روش پیگیری مرسولات پستی را نیز مطالعه بفرمایید.

روش های دریافت شماره شبا حساب بانکی

اگر شماره شبای حساب بانکی خود را نمی دانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید.

  • می توانید با مراجعه به بانک مورد نظر شبای بانکی خود را به صورت حضوری دریافت کنید.
  • اگر حساب شما عابر کارت دارد می توانید از دستگاه های خود پرداز استفاده کنید.
  • برخی بانک ها در وب سایت خود این شماره را در اختیار مشتریان قرار می دهند. برای این منظور لینک وب سایت چند بانک بزرگ را برای شما قرار داده ایم.

چند نمونه از صفحات بانک ها برای دریافت شماره شبا کار بانکی :

اگر میخواهید عدم خلافی ماشین خود را بگیرید، ما در کلاسیک وب آموزش روش های مختلف گرفتن عدم خلافی ماشین را برای شما منتشر کرده ایم.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز درمورد نحوه دریافت سهام عدالت خدمت شما بودیم. آیا تا به حال سهام خود را دریافت کرده اید؟ آیا از نحوه کارکرد سامانه راضی هستید؟ لطفا دیدگاه خود را با ما دوستانتان در کلاسیک وب در میان بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب