مطلب فعلی :

نحوه فعال و غیر فعال کردن پشت خطی تلفن ثابت ، همراه اول ، ایرانسل و رایتل

رفتن به بالا

نحوه فعال و غیر فعال کردن پشت خطی تلفن ثابت ، همراه اول ، ایرانسل و رایتل

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
فعال و غیر فعال کردن پشت خطی تلفن ثابت ، همراه اول ، ایرانسل و رایتل

نحوه فعال و غیر فعال کردن پشت خطی تلفن ثابت ، همراه اول ، ایرانسل و رایتل

فرض کنید در حال صحبت با تلفن همراه یا تلفن ثابت خود هستید و فرد دیگری هم با شما تماس گرفته است. آیا شما متوجه تماس او خواهید شد؟ اگر سیستم پشت خطی برای گوشی شما فعال باشد جواب مثبت است. با این کار هر وقت که در حال مکالمه هستید اگر شخص دیگری با شما تماس بگیرد بوق مشغولی برایش پخش نمی شود اما یک صدای بوق در گوشی شنیده خواهد شد و شماره شخص دوم روی گوشی شما نمایان خواهد شد و با زدن کلید سبز روی گوشی می توانید با شخصی که پشت خط است صحبت کنید. امروز در کلاسیک وب در مورد نحوه فعال و غیر فعال کردن پشت خطی در تلفن های ثابت و همراه صحبت خواهیم کرد.

روش فعال سازی یا غیر فعال کردن پشت خطی تلفن ثابت ، ایرانسل و همراه اول

How to enable or disable call waiting in android , iphone , irancell , rightel and mci operators

هنگام مکالمه شخص دیگری به شما تلفن می زند صدای بوق ضعیفی به گوشتان می رسد و شما را آگاه می کند، شما می توانید با کمک این سرویس مکالمه اول خود را موقتا قطع و با شخص ثالث صحبت کنید پس از خاتمه مکالمه یا حین مکالمه می توانید مجددا با شخص اول به صحبت خود ادامه دهید، برای انجام این کار شما باید قبلا سرویس پشت خطی را در تلفن خود فعال کرده باشید. این سرویس تنها مختص به تلفن های همراه نیست بلکه مخابرات مناطقی مانند تهران، مرکزی، خلیج فارس و… این سرویس را برای تلفن های ثابت هم راه اندازی کرده است. استفاده از این سرویس برای همه مشترکان فراهم شده است. در این سرویس مشترک می تواند در حین مکالمه یا یک فرد، از تماس فرد دوم نیز مطلع شده و در صورت تمایل با او صحبت نماید.

با وجود کاربردی بودن این امکان برخی از کاربران دوست ندارند هنگام مکالمه صدای بوق و فهمیدن نفر دوم پیشت خط توسط شخصی که در حال گفتگو با آن هستند فعال باشد که در ادامه نحوه غیرفعال سازی آن در گوشی های اندروید و آیفون و اپراتورهای ایرانسل ، همراه اول ، رایتا و تلفن ثابت را به شما آموزش میدهیم.

قبلا در کلاسیک وب پرکاربردترین کدهای دستوری USSD اپراتور و بانک های ایران را به شما معرفی کردیم، در ادامه نحوه فعال کردن و غیر فعال کردن پشت خطی در تلفن ثابت و تلفن همراه را به شما آموزش خواهیم داد.

Turn-Off-Call-Waiting-on-iPhone

آموزش فعال کردن و غیر فعال کردن پشت خطی تلفن ثابت

مشترکان تلفن ثابت می توانند با تنظیم دستی قابلیت پشت خطی را روی خط تلفنشان اعمال کنند. در این سرویس مشترک می تواند در حین مکالمه یا یک فرد، از تماس فرد دوم نیز مطلع شده و در صورت تمایل با او صحبت نماید. روش فعال سازی این سرویس #۴۳*می باشد. در این سرویس هرگاه مشترکی پشت خط باشد با یک بار فشار روی قلاب گوشی یا فلاش به مشترک پشت خط پاسخ داده می شود.

در برخی مراکز مخابراتی برای پاسخ به مشترک پشت خطی در تلفن ثابت معمولی از قلاب گوشی و عدد ۲ یا Flash و عدد ۲ استفاده می شود. لازم به ذکر است که هرگاه مشترک به طور موقت نیاز به استفاده از این سرویس را نداشته باشد می تواند با گرفتن #۴۳* سرویس را غیرفعال کند. شماره گیر دستگاه مشترک حتما باید از نوع TONE باشد.

نحوه فعال کردن و قطع کردن پشت خطی در گوشی های اندروید ۶ به بالا

فرض کنید در حال صحبت با تلفن همراه خود هستید و فرد دیگری هم با شما تماس گرفته است. اگر شما منتظر تماس مهمی باشید مسلما دوست ندارید که تماس های خود را از دست بدهید برای حل این مشکل شما باید سرویس پشت خطی را در تلفن های همراه خود فعال کنید. این ویژگی دقیقا همان چیزی است که سامسونگ و اپل در تلفن های خود قرار داده اند. گام های زیر را دنبال کنید تا ویژگی انتظار مکالمه در دستگاه اندروید ۶ به بالا برای شما فعال شود.

به شماره گیر تلفن خود بروید و روی سه نقطه تپ کنید و تنظیمات یا settings را انتخاب کنید.

call waiting1

در داخل تنظیمات روی تماس یا calls تپ کنید.

call waiting

حالا روی تنطیمات دیگر یا Additional settings تپ کنید. هنگامی که روی این گزینه ضربه می زنید یک پیام پاپ آپ دریافت خواهید کرد. منتظر بمانید.

call waiting

حالا انتظار تماس یا call waiting را علامت بزنید و کار تمام است.

additional settings

به جای مراحل بالا شما می توانید با شماره گیری *۴۳# انتظار تماس را فعال کنید و برای غیر فعال کردن انتظار تماس#۴۳# را شماره گیری کنید. همچنین برای چک کردن وضعیت *#۴۳# را شماره گیری کنید. اگر در هنگام وارد کردن این کد پیغام Call Waiting Active ظاهر شد بدین معنا است که سیستم پشت خطی برای گوشی فعال شده است.

آموزش فعال و غیر فعال کردن پشت خطی همراه اول، ایرانسل، رایتل در گوشی های آیفون

هنگامی که شما با یک شخص در حال مکالمه هستید با بوق های مکرر به شما اطلاع داده می شود که شما یک پشت خطی دارید. وقتی شما نمی خواهید یک تماس مهم را از دست بدهید انتظار تماس یک مزیت است.

به تنظیمات یا settings در آیفون بروید و سپس بر روی phone تپ کنید. حالا گزینه call waiting را انتخاب کنید و صبر کنید تا لودر، سوئیچ را نشان دهد سپس کلید سوئیچ تماس را به حالت ON تغییر دهید.

How-to-Disable-Call-Waiting-on-iPhone

اما گاهی این بوق های مکرر آزار دهنده می شود که شما می توانید مراحل بالا را دوباره طی کنید و به جای ON کردن نوار لغزنده OFF را فعال کنید. استفاده از این سرویس چه در تلفن ثابت و چه در تلفن همراه مقداری هزینه دارد که در قسمت خدمات قبض اضافه می شود.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

اگر روش دیگری برای فعال کردن یا غیر فعال کردن  پشت خطی تلفن ثابت، همراه اول، ایرانسل، رایتل می شناسید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب