مطلب فعلی :

پسوند TIF و TIFF چیست؟ ۵ روش باز کردن و تبدیل فایل TIF و TIFF به PDF و JPG

رفتن به بالا

پسوند TIF و TIFF چیست؟ ۵ روش باز کردن و تبدیل فایل TIF و TIFF به PDF و JPG

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
پسوند TIF و TIFF چیست؟

پسوند TIF و TIFF چیست؟ ۵ روش باز کردن و تبدیل فایل TIF و TIFF به PDF و JPG

اگر عکس های مختلفی از اینترنت را دانلود کرده باشید به احتمال زیاد با عکس هایی که دارای پسوند TIF یا TIFF هستند برخورد کرده اید، اما ممکن است برای کار خود نیاز به تبدیل فرمت داشته باشید به طور مثال شاید بخواهید فایل TIFF را به PNG یا PDF یا هر فرمت دیگری تبدیل کنید. امروز در کلاسیک وب ما قصد داریم به سوال پسوند TIF چیست؟ پاسخ دهیم و چند روش ساده باز کردن و تبدیل فایل TIF به PDF و JPG را به شما آموزش دهیم.

فایل با فرمت TIFF و TIF چیست و چگونه فایل TIF را به PDF و JPG تبدیل کنیم؟

What is TIF or TIFF Files and How to Convert TIFF to PDF And JPG

پسوند TIF چیست؟ فایل هایی که دارای پسوند TIF یا TIFF هستند یک فایل تصویری هستند که برای ذخیره سازی گرافیک های با کیفیت بالا استفاده می شود. این فرم از فشرده سازی Lossless پشتیبانی می کند تا گرافیست ها و عکاسان بتوانند عکس های خود را بدون از دست دادن کیفیت در فضای هارد بایگانی کنند. فایل های تصویری GeoTIFF نیز از پسوند فایل TIF استفاده می کنند. این فایل ها نیز فایل های تصویری هستند مختصات GPS را به عنوان متادیتا همراه فایل ذخیره می کنند و از فرمت TIFF استفاده می کنند. توجه داشته باشید که TIF و TIFF به جای هم استفاده می شوند.

فایل با فرمت TIFF, و چگونه فایل TIFرا به PDFو JPG تبدیل کنیم؟

TIFF مخفف Tagged Image File Format می باشد. بسیاری از برنامه های اسکن، فکس،پردازش متن و غیره از فرمت TIF/TIFF استفاده می کنند. این فرمت توسط شرکت Aldus ایجاد شد و آخرین نسخه در سال ۱۹۹۲ منتشر شد و بعد در سال ۱۹۹۴ توسط شرکت ادوب خریداری شد. قبلا در کلاسیک وب در مورد فرمت فایل HEIF و HEIC چیست؟ ۸ روش تبدیل فرمت عکس HEIF و HEIC به JPG و PNG صحبت کردیم، در ادامه با ۵ روش تبدیل فایل TIF به PDF ، PNG ،  JPG آشنا خواهید شد.

نحوه باز کردن فایل های TIF

اگر شما بخواهید یک فایل TIFF را بدون ویرایش کردن مشاهده کنید می توانید از نمایشگر عکس خود ویندوز که Windows Photo Viewer یا Photos نام دارد استفاده کنید. نام این نمایشگر عکس به نسخه ویندوز شما بستگی دارد. در مک هم ابزار Preview برای نمایش فایل های TIF وجود دارد و می توانید از برنامه های ​CocoViewX, GraphicConverter, ACDSee یا ColorStrokes استفاده کنید. XnView و InViewer برنامه های رایگان دیگری هستند که می توانید دانلود کنید و عکس های TIF خود را با آن باز کنید.

نحوه باز کردن فایل های TIF

اگر شما می خواهید فایل TIF را ویرایش و روی آن کار کنید می توانید از برنامه های رایگان ویرایش عکس GIMP استفاده کنید. ابزارهای گرافیکی مشهور دیگری نیز وجود دارند که به خوبی با فایل های TIF کار می کنند که می توان به برنامه فتوشاپ اشاره کرد. اگر شما با فایل GeoTIFF کار می کنید شما می توانید فایل TIF را با برنامه هایی مانند Geosoft Oasis montaj, ESRI ArcGIS Desktop, MathWorks’ MATLAB یا GDAL باز کنید.

نحوه تبدیل فایل TIF و TIFF در فتوشاپ

اگر شما ادیتور عکس روی کامپیوتر خود دارید که از فرمت TIF پشتیبانی می کند فقط کافیست فایل خود را در این برنامه باز کنید و آن را با فرمت دیگری رخیره کنید. به طور معمول شما از طریق منوی فایل (مانند File > Save as) می توانید این کار را انجام دهید. به طور معمول شما برای تبدیل فایل TIF یا باید برنامه خاصی را دانلود کنید و یا اینکه از مبدل های آنلاین استفاده کنید.

به طور مثال CoolUtils و Zamzar دو کانورتر TIF آنلاین و رایگان هستند که به شما اجازه تبدیل فایل TIF به فرمت هایی مانند JPG, GIF, PNG, ICO, TGA و دیگر فرمت هایی از قبیل PDF و PS را می دهد. فایل های تصویری GeoTIFF نیز احتمالا به همین روش قابل تبدیل هستند اما اگر قابل تبدیل نبودند می توانید از Save as استفاده کنید. در تصویر زیر از فایل TIFFدر فتوشاپ استفاده شده است.

نحوه تبدیل فایل TIF

تبدیل فایل TIFFبه PDF بدون نرم افزار جانبی با پرینت گرفتن

برای تبدیل فایل TIFF به PDF شما می توانید از پرینت گرفتن از فایل TIFF استفاده کنید. ابتدا فایل TIFF خود را در نمایشگر عکس ویندوز خود باز کنید و Print را انتخاب کنید.

تبدیل فایل TIFFبه PDF

برای آپشن پرینتر گزینه Adobe PDF را انتخاب کنید و روی Print کلیک کنید.

تبدیل فایل TIFFبه PDF

نام فایل پی دی اف و مکانی که می خواهید فایل پی دی اف در آنجا ذخیره شود را انتخاب کنید و فایل را ذخیره کنید.

تبدیل فایل TIFFبه PDF

اگر علاوه بر فرمت TIF برخورد داشته اید می توانید برای بدست آوردن اطلاعات از پست فرمت فایل TS چیست؟ روش تبدیل فرمت فایل TS به MP4 ،MPEG ،AVI و.. در ویندوز استفاده کنید.

تبدیل فایل TIFFبه JPG

قبلا در کلاسیک وب در مورد ۸ روش شناسایی فایل های با فرمت ناشناخته صحبت کردیم، اما برای تبدیل فایل TIFFبه JPG می توانید از سرویس آنلاین tiff2jpg استفاده کنید. نحوه کار سخت نیست فقط فایل خود را با کشیدن و رها کردن یا انتخاب دکمه Upload files آپلود کنید. بعد از پردازش می توانید روی دکمه Download کلیک کنید و فایل JPG خود را دانلود کنید.

تبدیل فایل TIFFبه JPG

نحوه تبدیل فایل TIFF به پی دی اف

این روش هم دقیقا مثل روش بالا است. برای تبدیل فرمت TIFF به پی دی اف سایت TIFF to PDF را باز کنید و دکمه UPLOAD FILES را انتخاب کنید و فایل TIFF خود را آپلود کنید. مدت زمانی طول می کشد تا پردازش فایل شما تمام شود. بعد از اتمام این مرحله می توانید دکمه دانلود را کلیک کنید و فایل پی دی اف خود را دانلود کنید.

نحوه تبدیل فایل TIFF به پی دی اف

نرم افزار خواندن فایل TIFF

برنامه Adobe Acrobat می تواند فایل TIFF شما را بخواند اما برای اکسپورت کردن باید حتما نسخه پولی را تهیه بفرمایید. برنامه Adobe Acrobat را باز کنید و به منوی File بروید.

نرم افزار خواندن فایل TIFF

سپس Create را انتخاب کنید

نرم افزار خواندن فایل TIFF

و PDF from file را کلیک کنید.

نرم افزار خواندن فایل TIFF

از قسمت Add files فایل TIFF خود را انتخاب کنید و دکمه Open را کلیک کنید و سپس Convert to PDF را انتخاب کنید.

نرم افزار خواندن فایل TIFF

حالا به منوی فایل بروید و پی دی اف خود را سیو کنید.

نرم افزار خواندن فایل TIFF

در آخر از شما دعوت می کنیم پست چگونه با استفاده از ایمیل فایل ها را به فرمت های مختلف تبدیل کنیم؟ را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم امروز توانسته باشیم اطلاعاتی هر چند کم در مورد فایل TIFF عکس را به شما انتقال داده باشیم به نظر شما چگونه می توان چند عکس را به یک فایل TIFF تبدیل کرد و نحوه ساخت فایل TIF چند صفحه ای چگونه است؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب