مطلب فعلی :

چرا تلگرام شماره را قبول نمیکند؟ حل مشکل ورود با چند ترفند کاربردی

رفتن به بالا

چرا تلگرام شماره را قبول نمیکند؟ حل مشکل ورود با چند ترفند کاربردی

نوشته admin

1 ماه قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
چرا تلگرام شماره را قبول نمیکند؟ حل مشکل ورود با چند ترفند کاربردی

چرا تلگرام شماره را قبول نمیکند؟ حل مشکل ورود با چند ترفند کاربردی

تلگرام یکی از پرطرفدارترین پیام‌رسان‌ها محسوب میشود.

اما متاسفانه در سال‌های اخیر بسیاری از کاربران با مشکل عدم تایید شماره تلفن 📱 در زمان ساخت اکانت با این برنامه مواجه شده‌اند. نمایش ارورهای مختلف از جمله This phone number is banned به یکی از مشکلات اساسی افراد تبدیل شده است. در این مطلب از کلاسیک وب به پاسخ سوال چرا تلگرام شماره را قبول نمیکند؟ و حل این مشکل میپردازیم.

رفع مشکل This phone number is banned در تلگرام

Fixing the Problem This Phone Number is Banned Error in Telegram

به طور خلاصه برای رفع بن شدن شماره تلگرام میتوانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • فرمت شماره تلفن را چک کنید.
 • درستی شماره یا احتمال بلاک شدن آن را بررسی کنید.
 • اتصال به اینترنت چک کنید.
 • از ابزارهای تغییر دهنده آی پی (VPN) استفاده کنید.
 •  از وارد کردن کد تایید درست مطمئن شوید.
 • از شماره‌های مجازی استفاده نکنید.
 • عملکرد سرور تلگرام را بررسی کنید.
 • احتمال محدودیت‌های موقتی را بدهید.
 • از برنامه های غیر رسمی تلگرام استفاده نکنید.
 • مراقب مسدود شدن آی پی باشید.
 • قابلیت دریافت کد از طریق ایمیل را فعال کنید.
 • از نسخه وب تلگرام استفاده کنید.

تلگرام برای تامین امنیت حساب‌های کاربری و احراز هویت بهتر کاربران در زمان ایجاد حساب‌های کاربری یا ورود به آنها نیاز به وارد کردن شماره تلفن را اجباری کرده است. در ادامه اینکار یک کد ۵ رقمی به صورت پیامک برای شما ارسال میشود که با وارد کردن آن در کادر مربوطه میتوانید به سادگی ادامه فرایند را طی کنید. در صورتی که در این مرحله با خطای این شماره تلفن محروم شده است تلگرام مواجه شدید یا نتوانستید پیامک کد را دریافت کنید، از مراحل زیر برای حل این موضوع استفاده کنید.

۱- فرمت شماره تلفن را چک کنید

یکی از مسائل رایجی که ممکن است عامل اصلی تایید نشدن شماره تلفن در تلگرام باشد، وارد کردن آن با فرمت اشتباه است. این اتفاق میتواند برای بسیار یا از افراد بیوفتد به همین دلیل ابتدا باید نحوه صحیح درست وارد کردن شماره را بدانید. ابتدا باید در بخش Country از لیست کشورها ایران را پیدا کنید. شما میتوانید برای سریع‌تر پیدا کردن ، علامت ذره‌بین را از بالای صفحه را بزنید و نام Iran را سرچ کنید. در قسمت Phone number شماره را بدون گذاشتن صفر وارد کنید. حال علامت فلش پایین صفحه را بزنید تا فرایند را تکمیل کنید.

بررسی فرمت شماره تلفن

این روش میتواند برای حل مشکل نیامدن کد تلگرام در گوشی و کامپیوتر نیز موثر باشد.

۲- درستی شماره یا احتمال بلاک شدن آن را بررسی کنید

یکی از عوامل مشکل تایید شماره در تلگرام، وارد کردن نادرست آن است. این مورد ممکن است برای هر فردی اتفاق بیوفتد، بنابراین یکبار دیگر با دقت بیشتری شماره تلفنتان را در کادر مخصوص به آن وارد کنید.

بر اساس برخی از گزارشات احتمال بلاک شدن شماره تلفن از طرف تلگرام نیز میتواند وجود داشته باشد. در این صورت میتوانید مشکل پیش آمده را از طریق بخش پشتیبانی سایت تلگرام گزارش دهید. البته این مورد بیشتر در رابطه با شماره‌هایی که سابقاً در این برنامه فعالیت داشته‌اند صدق میکند. بنابراین اگر اولین باری است که با این شماره تلفن در تلگرام حساب ایجاد میکنید، نیازی به نگران بودن در اینباره نیست.

پشتیبانی تلگرام

۳- اتصال به اینترنت چک کنید

اگر همچنان تلگرام شماره را قبول نمیکند، اتصال به اینترنت را بررسی کنید. ابن مورد شاید مسئله ساده‌ای به نظر برسد اما قطع شده اتفاقی اینترنت در زمان لاگین کردن یا ساخت حساب کاربری میتواند از عوامل اصلی ایجاد این مشکل باشد. شما پس از اتصال به یک اینترنت پایدار میتوانید وارد کردن شماره را مجددا امتحان کنید. همچنین در صورتی که از WiFi استفاده میکنید، حالت شبکه را به موبایل دیتا تغییر دهید یا بالعکس عمل کنید. در صورت نیاز یکبار حالت پرواز گوشی را روشن و خاموش کنید و مجددا امتحان کنید.

۴- از ابزارهای تغییر دهنده آی پی (VPN) استفاده کنید

یکی از مواردی که حتما برای اتصال به سرورهای تلگرام و ارسال و دریافت اطلاعات به آن در داخل کشور نیاز دارید، تغییر IP است. شما برای اینکار میتوانید از انواع پروکسی یا برنامه‌های VPN استفاده کنید. بنابراین حتما از این موضوع مطمئن شوید تا بتوانید حل مشکل مسدود شدن شماره تلگرام یا قبول نشدن آن را انجام دهید.

۵- از وارد کردن کد تایید درست مطمئن شوید

برخی اوقات ممکن است دلیل اصلی اینکه تلگرام شماره را قبول نمیکند، عدم وارد کردن درست کد تایید باشد. کد تایید تلگرام معمولا بعد از وارد کردن شماره تلفن برای همان خط به صورت پیامکی ارسال میشود؛ بنابراین حتما باید سیمکارت آن شماره را برای دیدن پیامک در تلفنتان داشته باشید. اگر از قبل با شماره وارد شده روی دستگاه دیگری حساب فعال داشته باشید، کد به اکانت تلگرام شما ارسال میشود. در صورت تمایل به دریافت کد به شکل پیامکی میتوانید از دکمه Tap to get a code via SMS استفاده کنید.

دریافت کد تلگرام از طریق تماس

در صورتی که همچنان برای دریافت SMS مشکل دارید، میتوانید سایر روش‌های وارد شدن به تلگرام بدون کد تایید SMS را امتحان کنید. برای دریافت کد از طریق تماس، با زدن دکمه Call me to dictate the code پس از ۲ دقیقه از تلگرام بخواهید با برقراری تماس کد را برای شما بخواند تا بتوانید آن را وارد کنید.

رفع مشکل تلگرام شماره را قبول نمیکند

در صورتی که نتوانستید از هر دو روش دریافت کد از طریق SMS و زنگ تلفن استفاده کنید، بر روی پیام Didn’t get a code بزنید. به این صورت پیامی نمایش داده میشود که از طریق آن میتوانید با زدن دکمه Help از کمک پشتیبانی تلگرام استفاده کنید. در صورت نیاز میتوانید دکمه Edit number را بزنید تا شماره تماس وارد شده را مجددا چک کنید یا تغییر بدهید.

تلگرام شماره را قبول نمیکند

۶- از شماره‌های مجازی استفاده نکنید

شماره‌های مجازی شماره تلفن هایی هستند که میتوان به صورت یکبار مصرف یا دائم برای باز کردن حساب کاربری در برخی از سرویس‌های خارجی یا مقاصد دیگر استفاده کرد. وارد کردن این شماره ها برای باز کردن حساب کاربری در تلگرام ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. بنابراین برای رفع محروم شدن شماره تلگرام بهتر است حتما از شماره تماس واقعی خودتان استفاده کنید.

۷- عملکرد سرور تلگرام را بررسی کنید

برخی اوقات ممکن است مشکل از سمت شما نباشد. ایرادات بوجود آمده در سرورها ممکن است باعث شود تلگرام شماره را قبول نکند. در این مواقع شاید نتوانید SMS مربوط به تایید هویت را دریافت کنید و وارد حساب شوید. متاسفانه اگر ایراد از طرف سرور باشد، برای حل مشکل پیامک تلگرام کاری از دست شما بر نمیاید. اما میتوانید با استفاده از وبسایت‌هایی همچون Downdetector وضعیت سرورها و ایرادات بوجود آمده در عملکرد آن را بررسی کنید. در صورتی که مشکلی در سیستم‌ها وجود داشت بهتر است پس از مدتی دوباره امتحان کنید.

بررسی عملکرد سرورهای تلگرام با downdetector

۸- احتمال محدودیت‌های موقتی را بدهید

گاها ممکن است به دلیل چندین بار وارد کردن شماره یا کد اشتباه، تلگرام نسبت به برخی از شماره‌ها حساس، یا باعث ایجاد برخی محدودیت‌ها شود. برای رفع مشکل محروم شدن شماره تلگرام، نیاز به کاری خاصی نیست. شما میتوانید پس از چند ساعت مجددا وارد شدن یا ساخت اکانت را امتحان کنید. در صورتی که مشکل شما همچنان ادامه داشت، مسئله را با پشتیبانی در میان بگذارید.

طبق اطلاعات ثبت شده، درخواست مکرر و پشت سر هم کاربران برای دریافت کد نیز یکی از عواملی است که میتواند شماره تلفن ها را برای مدت ۲۴ ساعت مسدود کند. بنابراین در صورتی که موفق به دریافت پیام نشدید کمی دست نگه دارید و در زمان دیگری مجددا امتحان کنید.

۹- از برنامه های غیر رسمی تلگرام استفاده نکنید

یکی از مواردی که در سال‌های اخیر رایج شده است، استفاده از نسخه‌های فرعی تلگرام مانند تلگرام طلایی، موبوگرام و… است. این برنامه ها شامل باگ‌ها و ایرادات زیادی هستند که میتواند باعث ایجاد مشکلات متعددی در استفاده از این پیام رسان شود. در صورتی که میخواهید به مشکلات عدم احراز هویت یا دریافت پیامک تلگرام مواجه نشوید، تنها از نسخه معتبر و اصلی آن استفاده کنید.

شما میتوانید آخرین نسخه اپلیکیشن تلگرام را از طریق اپ استور برای آیفون و گوگل پلی برای اندروید دانلود نمایید.

دانلود نسخه اصلی برنامه تلگرام

۱۰- مراقب مسدود شدن آی پی باشید

یکی از مواردی که به هر شکل میتواند باعث ایجاد محدودیت در تلگرام شود، انجام فعالیت‌های اغراق آمیز و ربات گونه است. اگر در مدت کوتاهی بیش از حد به حساب کاربریتان وارد و خارج شوید یا به طور مدام برنامه را پاک و مجدد نصب کنید، ممکن است در لیست محرومیت این برنامه قرار بگیرید. در این حالت تلگرام ممکن است IP یا آدرس دستگاه شما را شناسایی و آن را مسدود کند. برای رفع مشکل محروم شدن شماره تلگرام و IP دستگاه مدتی از یک گوشی دیگر برای ورود به حساب کاربری استفاده کنید یا سایر نسخه ها مثل تلگرام دسکتاپ (مخصوص کامپیوتر یا لپ‌تاپ) را امتحان کنید.

در صورتی که موفق به ایجاد حساب با استفاده از یک دستگاه دیگر شود، دیگر نیازی به دریافت پیامک تایید نیست و میتوانید کد را از طریق خود برنامه نیز دریافت کنید.

اگر از تغییر دهنده آی پی استفاده میکنید حتما از یک روش مطمئن و ترجیحا آی پی ثابت در این روش ها (با تست سرورها در برنامه و..) و بدون DNS Leak استفاده کنید و بهتر است از پروکسی های خود تلگرام برای ورود استفاده نکنید.

۱۱- قابلیت دریافت کد از طریق ایمیل را فعال کنید

اگر تلگرام شماره را قبول نمیکند یا قادر به دریافت پیامک تایید نیستید، در صورت فعال بودن قابلیت احراز هویت دو مرحله ای میتوانید از طریق ایمیل کد را دریافت کنید و وارد شوید. شما باید این روش را از پیش بر روی اکانت فعال کرده باشید. بنابراین درصورتی که به تازگی قصد ساخت اکانت را دارید، امکان دریافت کد از طریق ایمیل را ندارید.

برای فعالسازی ورود دو مرحله ای، روی آیکون سه خط از بالای صفحه بزنید و سپس وارد بخش Settings شوید. حال به قسمت privacy and security بروید و روی Tow-step Verification بزنید. در این مرحله دکمه Set Password را بزنید و یک رمز را انتخاب کنید. در صفحه بعدی رمز انتخاب شده را یکبار دیگر وارد کنید و یک نشانه برای یاداوری آن قرار دهید.(این مرحله اختیاری و تنها برای کمک به یادآوری رمز در صورت فراموشی آن است.)

احراز هویت دو مرحله ای در تلگرام

حال یک آدرس ایمیل به تلگرام بدهید تا در صورت لزوم بتوان از طریق آن پسورد را ریست کرد. تلگرام به آدرس ایمیل وارد شده یک کد احراز ارسال میکند تا از درستی آن مطمئن شود. کد ارسال شده در ایمیل را داخل کادر وارد و فرایند فعالسازی احراز هویت دو مرحله را کامل کنید.

فعالسازی احراز هویت دو مرحله ای در تلگرام

۱۲- از نسخه وب تلگرام استفاده کنید

اگر تلگرام شماره را قبول نمیکند، استفاده از نسخه وب این برنامه نیز میتواند راهکار خوبی برای  حل این مشکل باشد. در صورتی که قصد لاگین کردن در نسخه وب تلگرام را داشته باشید، با استفاده از شماره تلفن یا اسکن کد QR میتوانید به سادگی اینکار را انجام دهید. اگر از قبل حساب کاربری نساخته اید، گزینه Login by phone number را بزنید.

رفع مشکل تلگرام شماره را قبول نمیکند

حال در صفحه نمایش داده شده همانند نسخه گوشی شماره تماس و کشور را مشخص کنید و ادامه فرایند را طی کنید.

وارد شدن به حساب کاربری با تلگرام وب

سوالات متداول

چرا نمیتونم وارد تلگرام بشم؟

اگر نمیتوانید به تلگرام وارد شوید، ابتدا لازم است دسترسی به یک اینترنت پایدار و اتصال به ابزارهای تغییر دهنده آی پی را بررسی کنید. سپس از بروز بودن برنامه تلگرام و عملکرد مناسب آن مطمئن شوید.

چرا تلگرام ایمیل میخواد؟

برنامه تلگرام معمولا برای فعالسازی قابلیت احراز هویت دو مرحله ای نیاز به دریافت آدرس ایمیل دارد تا از این طریق بتواند در صورت نیاز اکانت را بازگردانی کند یا در صورت فراموشی رمز عبور آن را تغییر دهد.

چرا کد تلگرام به ایمیل ارسال نمیشود؟

برای دریافت کد تایید تلگرام از طریق ایمیل لازم است از قبل قابلیت Two-step Verification را فعال کرده باشید و آدرس ایمیل در سیستم ثبت شده باشد. در غیر اینصورت تنها راه ارتباطی برنامه با شما از طریق شماره تلفن خواهد بود.

جمع بندی

عدم دریافت پیام تایید تلگرام در زمان ساخت اکانت میتواند برای برخی از کاربران این برنامه نگران کننده باشد. اما با استفاده از راهکارهایی همچون بررسی شماره تماس، اتصال به اینترنت، ورود درست کد تایید، اتصال به اینترنت، استفاده از تغییر دهنده آی پی و دریافت کد با استفاده از تماس تلفنی میتوان این مسئله را به سادگی برطرف نمود. در صورتی که این مشکل حل نشد، از طریق یک دستگاه دیگر یا سایر نسخه های تلگرام، مثل تلگرام نسخه وب یا دسکتاپ مجددا امتحان کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

آیا برای شما هم تلگرام شماره را قبول نمیکند؟ به نظر شما از چه روشی میتوان این مشکل را حل کرد؟ در صورتی با راهکارهای گفته شده موفق به حل این موضوع شدید یا تجربه‌ای در این زمینه دارید، نظراتتان را با ما در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

 • نوشته admin
 • 1 ماه قبل
 • بدون دیدگاه
 • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب