مطلب فعلی :

چطور برای سفرهای نوروزی چمدان ببندیم [رپورتاژ آگهی]

رفتن به بالا

چطور برای سفرهای نوروزی چمدان ببندیم [رپورتاژ آگهی]

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

سایر

مجله اینترنتی دانستنی ها
چطور برای سفرهای نوروزی چمدان ببندیم

چطور برای سفرهای نوروزی چمدان ببندیم [رپورتاژ آگهی]

در روزهای نزدیک به تعطیلات نوروز و فصل بهار حس و حالی بهتر از بستن چمدان برای سفر نیست. خیلی از افراد چند روز پیش از سفر یک چمدان بزرگ را وسط خانه قرار می‌دهند و وسایل مورد علاقه‌شان را کنار آن می‌گذارند غافل از اینکه آیا این حجم از وسیله داخل یک چمدان جا می‌شود یا برای بستن در چمدان باید متوسل به زور شوند؟!

اندازه چمدان بستگی به تعداد روزهای سفر دارد اما قرار نیست به بهانه روزهای طولانی چمدان آنقدر سنگین شود که مسافران مجبور به پرداخت هزینه اضافه بار شوند. باید هنگام خرید چمدان به اندازه، جنس و قسمت‌های داخل آن توجه کرد و خیلی بهتر است که یک کوله پشتی کوچک هم برای وسایل دم دستی داشته باشد. بهترین راهکار برای سفری راحت و سبک این است که لباس‌های راحت با حجم کمتری همراه مسافران باشد تا در مدت زمان سفر وقت خود را صرف مرتب کردن چمدان و جابه‌جایی لباس‌ها نکنند. مسلماً هر چه تعداد لباس‌ها و وسایل کمتر باشد وقت بیشتری برای گشت‌و‌گذار و لذت بردن از سفر خود دارند.

کمدتان را با خودتان به سفر ببرید

ممکن است برخی از افراد در سفرهای طولانی ترجیح دهند که کوله‌بار سنگینی از لباس و وسایل شخصی را همراه خود ببرند که در این‌صورت بهتر است لباس‌ها به صورت فشرده و لوله‌ای تا شوند تا کمتر چروک شود و فضای زیادی اشغال نکنند. بعد از اینکه لباس‌های به شکل لوله‌ای آماده شدند ابتدا باید کفش‌های داخل چمدان گذاشت و بعد لباس‌های روی کفش‌ها چیده شوند. البته لباس‌ها هم باید به ترتیب از ضخیم به نازک روی هم قرار گیرند و بعد از آن وسایل ضروری و دم دستی را قرار داده شوند. حالا چمدان آماده است، می‌توان به راحتی برای اجاره ویلا در شمال اقدام کرد و روزهای شادی را پشت سر گذاشت بدون اینکه نگران کمبود لباس و وسیله شخصی بود.

با خیال راحت به جنگ سرما و گرما بروید

در روزهای نخستین بهار و تولد دوباره طبیعت برخی از شهرها هنوز خیلی سردند و برخی دیگر گرم و معتدل‌ هستند و زیبایی سفر به همین تفاوت‌ها است. چیدن لباس برای منطقه‌های گرمسیر خیلی راحت است و به راحتی می‌توان چند دست لباس نخی و یا کتان را تا کرده و در چمدان چید و کفش‌ها و وسایل مخصوص به منطقه‌های گرم را هم داخل چمدان گذاشت و به سمت شهر مورد نظر راهی شد. اما اگر سفر به سمت منطقه‌های سردتر باشد نمی‌شود لباس‌های گرم و کاموایی را داخل چمدان جا داد، در این حالت بهتر است لباس‌های گرم و ضخیم را پوشید و چند لباس نخی و نازک‌تر را داخل چمدان گذاشت و در مواقع لزوم از چندین لایه لباس نازک برای گرم شدن استفاده کرد. به‌عنوان مثال می‌توان بعد از اجاره اتاق در یک اقامتگاه بوم گردی در یکی از شهرهای تاریخی یا اجاره آنلاین ویلا در کیش  با پرس‌و‌جو از میزبان آن از وضعیت آب‌و‌هوای آن منطقه مطلع شد و بعد از آن با توجه سرما و گرمای هوا لباس‌های مورد نیاز را برای قرار دارند در چمدان انتخاب کرد.

با خیال راحت رها کردن وسایل، ممنوع

منظره‌ای ناخوشایند‌تر از این وجود ندارد که بعد از رسیدن به مقصد و باز کردن در چمدان با لباس‌هایی کثیف و آلوده روبه‌رو شوید. کثیف شدن لباس‌ها توسط وسایل آرایشی و بهداشتی یکی از بدترین مشکلاتی است که، به دلیل فشار‌هایی که در طول حمل و‌نقل به چمدان‌ها وارد می‌شود، پیش می‌آید. برای پیشگیری از چنین وضعیتی بهتر است مسافران در صورت امکان لوازم بهداشتی و آرایشی خیلی ضروری را فقط همراه خود ببرند و مثلا بعد از اجاره سوئیت در سرعین از فروشگاه‌های معتبر آن شهر نسبت به خرید مایحتاج خود اقدام کنند و یا اینکه این قبیل لوازم را داخل کیف و کیسه‌های زیپ‌دار قرار دهند تا در صورت بروز چنین مشکلاتی آسیبی به لباس‌ها وارد نشود.

/ پایان رپورتاژ

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و کلاسیک وب هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • سایر

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب