مطلب فعلی :

چگونه از وبکم و میکروفن کامپیوتر به عنوان یک سیستم نظارتی و هشدار دهنده استفاده کنیم

رفتن به بالا

چگونه از وبکم و میکروفن کامپیوتر به عنوان یک سیستم نظارتی و هشدار دهنده استفاده کنیم

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها

چگونه از وبکم و میکروفن کامپیوتر به عنوان یک سیستم نظارتی و هشدار دهنده استفاده کنیم

در بعضی از مواقع ما به دلیل مسائل امنیتی و.. نیاز داریم تا از حضور و تردد اشخاص در محلی که کامپیوتر و سیستم قرار دارد آگاه شویم.در مکانهایی که امنیت و نظارت برای ما بسیار مهم باشد از سیستم و دوربین های امنیتی پیشرفته استفاده میشود اما میتوان بدون نصب دوربین و سیستم های امنیتی و پرداخت هزینه های سنگین نیز از خود کامپیوتر به عنوان یک یک سیستم نظارتی و هشدار دهنده استفاده کرد.

کلاسیک وب

در ادامه برای اینکار نرم افزاری رایگان و قدرتمند را به شما معرفی میکنیم.

iSpy یک نرم افزار منبع باز با ویژگی و پلاگین های قدرتمند میباشد که با استفاده از میکروفن و وبکم سیستم حرکات و صدا ها را تشخیص و ضبط میکند،سپس شما میتوانید از طریق وب،موبایل (اندورید،آیفون و..) و شبکه مدیا ضبط شده (فایلهای ویدویی و صوتی) را مشاهد کنید.این نرم افزار میتواند از وبکم و میکروفن چندین سیستم نیز برای انجام عمل نظارت استفاده کند همچنین میتوان دوربین های امنیتی محلی،یا دوربین امنیتی مناطق دیگر(از طریق IP و آدرس شبکه) و نقشه ساختمان را نیز برای کاربرد حرفه ای تر به نرم افزار اضافه کرد.

کلاسیک وب

برای دسترسی به نرم افزار از طریق اینترنت و ارسال مدیا های ضبط شده بر روی وب شما باید حداقل دارای یک اکانت مجانی iSpy باشید.

کلاسیک وب

پس از دریافت و اجرا نرم افزار در پنجره اصلی شما میتوانید از طریق آیکن Add میکروفن،دوربین امنیتی،وبکم و.. را اضافه کنید.برای اضافه کردن هر کدام یکی از موارد فوق لیست گستردهای از تنظیمات از قبیل کیفت تصویر،نوع اخطار و.. برای شما نمایش داده میشود.(به عنوان مثال برای اضافه کردن وبکم حتی شما میتوانید کینکت مایکروسافت و یا اکانت یوتیوب را برای آپلود فایل انتخاب کنید.)

کلاسیک وب

پس از اضافه کردن میکروفون و وبکم در صورتی که فعالیتی حرکتی و صوتی غیر معمولی در اطراف سیستم رخ بدهد نرم افزار به صورت اتوماتیک تا برگشتن شرایط به حالت عادی شروع به ضبط کردن صدا و تصویر خواهد کرد.

کلاسیک وب

همچنین میتوان به صورت دستی نیز دستور ضبط کردن را به برنامه بدهید.در نوار بالایی از طریق گزینه Access Media شما میتوانید مدیریت نرم افزار را از گوشی،شبکه  و یا وب انجام دهید.

کلاسیک وب

در قسمت پایینی برنامه شما فایلهای ضبط شده نمایشض داده میشوند و میتوان فرآیند ضبط کردن را از طریق دکمه های All On،All Off،Record On Alart و.. مدیریت کرد.

کلاسیک وب

آیکن برنامه در حالت اجرا به طور پیشفرض در System Tray ویندوز نمایش داده میشود و در صورت وقوع هر رخداد یک ballon در تسکبار ظاهر میگردد.با کلیک راست بر روی آیکن برنامه در System Tray میتوان پنجره برنامه را با درصدهای متفاوت به حالت نیمه شفاف در آورد.

کلاسیک وب

در پنجره Setting میتوان برای نرم افزار رمز،اکانت یوتیوب برای آپلود فایل،حالت مخفی گزارش گیری،محل ذخیره سازی فایل ها و… را تعیین و انتخاب کرد.

کلاسیک وب

این نرم افزار را رایگان از اینجا در نسخه های ۳۲ و ۶۴ بیتی برای Windows XP, Windows Vista, Windows 7 و Windows 8 دانلود کنید.

منبع:کلاسیک وب

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب