مطلب فعلی :

چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم ؟

رفتن به بالا

چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم ؟

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم ؟

در طول سفر، پیک نیک و گشت و گذار در طبیعت روشن کردن آتش معمولا یکی از امور ضروری برای اهداف مختلف نظیر پخت و پز، روشنایی و…می باشد. اما گاهی امکانات لازم برای روشن کردن آتش در دسترس نیست یا در شرایط بحرانی فرصت فراهم کردن ملزومات آن را نداریم. در این مواقع استفاده از روش های سریع تر و بی دردسر تر برای روشن کردن آتش منطقی تر است. یکی از این روش ها روشن کردن آتش با استفاده از لیمو ترش است. در ادامه با نحوه روشن کردن آتش با لیمو ترش در کم ترین زمان ممکن اشنا خواهید شد.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

How to Start a Fire with a Lemon

اگر یک سفر یا تفریح را در پیش دارید لازم است با ترفند های کاربردی پیش از سفر آشنا شوید تا تمام تجهیزات سفر یا تفریح را از جمله امکانات لازم برای آتش درست کردن را به همراه خود ببرید. با این حال اگر مجبورید از روش های دیگری برای درست کردن آتش استفاده کنید، با تهیه ملزومات زیر می توانید از لیمو استفاده کنید:

  • یک عدد لیمو
  • ۶ عدد اتصال دهنده مسی (می تواند میخ یا هر نوع فلز مسی باشد)
  • ۶ عدد میخ روی
  • سیم
  • سیم چین
  • مواد آتش گیر نظیر پارچه پشمی، کاغذ و…

مرحله اول: نرم کردن لیمو

ابتدا لازم است که بافت لیمو ترش را با ماساژ دست نرم کنید. اگر لیمو ترش بافت محکمی داشته باشد نمی تواند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهد. به علاوه لیمو ترشی که یخ زده باشد برای اتصال جریان برق مناسب نیست. بنابراین ابتدا با ماساژ بین کف دو دست سعی کنید بافت را نرم تر کنید. اگر لیمو بر اثر برودت هوا فریز شده باشد، با این شیوه یخ آن ذوب میشود.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

مرحله دوم: وارد کردن میخ یا اتصال دهنده های مسی

در این مرحله باید اتصال دهنده ها را به آرامی در یک سطح از لیمو و به ترتیب ردیف کنید. پایه اتصال دهنده را به صورت یکسان و فقط تا نیمه در بافت لیمو ترش فرو ببرید و باقی آن را برای اتصال سیم آزاد بگذارید.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

مرحله سوم: وارد کردن میخ های روی

میخ هایی با جنس روی را در مقابل میخ های مسی قرار دهید. این میخ ها باید حدود ۲ تا ۳ سانتی متر از میخ های مسی فاصله داشته باشند؛ به علاوه باید دقت کنید که پایه های دو نوع میخ در بافت لیمو با یکدیگر تماس نداشته باشند.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

مرحله چهارم: اتصال میخ های روی و مسی به هم با سیم

در این مرحله از سیم مسی برای اتصال میخ ها به یکدیگر استفاده می کنیم. برای جلوگیری از پیچ خوردن سیم ها هنگام حمل در طول سفر می توانید با استفاده از ترفند های سازماندهی سیم ها از پیچ خوردن آن ها جلوگیری کنید. جهت وصل کردن سیم ها به هر پایه به شکل زیر دقت کنید؛ مطابق تصویر  پایه های مسی و روی به صورت جداگانه با رنگ های آبی و قرمز شماره گذاری شده اند. برای اتصال میخ ها به یکدیگر باید به صورت کج یا اریب عمل کنید. به عنوان مثال پایه شماره یک قرمز رنگ را نباید به پایه شماره یک آبی متصل کنید؛ بلکه باید به صورت اریب به پایه شماره ۲ آبی متصل شود.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

این روش را برای تمام پایه ها مطابق با الگوی زیر انجام دهید.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

همان طور که مشاهده می کنید دو میخ شماره شش قرمز رنگ و شماره یک آبی رنگ آزاد می مانند که برای اتصال پایانه های باتری می باشند. اگر بخشی از سیم های متصل کننده میخ ها اضافی بود و بیشتر از فاصله بین دو میخ به نظر میرسد می توانید از سیم چین برای بریدن قطعات اصافی استفاده کنید.

مرحله پنجم: اتصال پایانه های باتری

در مرحله بعدی باید دو پایه باقی مانده را به پایانه های باتری متصل کنیم. دقت داشته باشید که برای این کار نیاز به سیم بلندی داریم. پایانه های باتری در واقع دو قطب مثبت و منفی هستند. بر اساس واکنش های شیمیایی که در لیمو صورت میگیرد قطب منفی میخ روی یا پایه شماره ۱ آبی رنگ و قطب مثبت، میخ مسی یا پایه شماره ۶ قرمز رنگ می باشد.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

با اتصال باتری به لیمو واکنش هایی صورت میگیرد که سبب تولید حدود ۵ ولت الکتریسیته میشود.

مرحله ششم: تهیه مواد آتش گیر

ماده آتش زا همان لیمو و ولتاژی است که تولید شده است. حال باید مواد آتش گیری نظیر کاغذ یا دستمال را فراهم کنیم. بدین منظور می توانید از پارچه پشمی، تکه های دستمال کاغذی، علف خشک و هرچیزی که فکر می کنید به سرعت آتش میگیرد استفاده کنید.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

مرحله آخر:اتصال سیم های لیمو به مواد آتش گیر

در این مرحله دو سیم آزادی که به دو پایه انتهایی لیمو ترش متصل شده است را به پارچه پشمی یا مواد آتش گیری که تهیه کردید متصل کنید. با این کار مدار تکمیل میشود و جرقه سبب ایجاد آتش میشود. برای حفظ آتشی که درست کرده اید اطراف آن را با مواد آتش گیر بیشتری محاصره کنید.

چگونه با استفاده از لیمو ترش آتش درست کنیم؟

در ادامه میتوانید نحوه ویدیو نحوه انجام اینکار را به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید :

تجربه و نظر شما ؟

برای ساخت آتش چه روش های دیگری نظیر استفاده از لیمو ترش و.. می شناسید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب