مطلب فعلی :

چگونه دکمه گیر کرده گوشی و تبلت را تعمیر و درست کنیم؟

رفتن به بالا

چگونه دکمه گیر کرده گوشی و تبلت را تعمیر و درست کنیم؟

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
اگر دکمه های موبایل یا تبلت خراب شد ، چه کنیم؟

چگونه دکمه گیر کرده گوشی و تبلت را تعمیر و درست کنیم؟

آیا برای شما نیز اتفاق افتاده است که دکمه های گوشی یا تبلت تان مثل دکمه قفل یا پاور گیر و به سختی کار کند یا این که کلا از کار بیفتد؟ به طور کلی دکمه های گجت ها یا هر دستگاه دیگری ، به مرور زمان سفت میشوند و نرمی و کارایی روز اول را ندارند. برای حل این مشکل نحوه تعمیر و درست کردن دکمه هایی گیر کرده گوشی و تبلت را به زبان ساده در کلاسیک وب  آموزش دهیم

آموزش تصویری تعمیر و درست کردن دکمه گیر کرده گوشی و تبلت

Three Easy Steps to Fixing Stuck Buttons on Your Phone or Tablet

در زمینه تعمیر و نگهداری سیستم ها قبلا موارد لازم در صورت ریختن هرگونه مایعات روی لپ تاپ در کلاسیک وب معرفی کردیم و همچنین نحوه تعویض کار کرد دکمه های کیبورد گوشی و کیبورد کامپیوتر را آموزش دادیم در این پست نیز برای درست کردن دکمه های گیرکرده موبایل ، ترفند هایی را می خوانید.

دقت داشته باشید که انجام مراحل زیر به منزله درست شدن ۱۰۰% دکمه گوشی شما نیست و ممکن است دستگاه به تعمیر حرفه ای افراد متخصص نیاز داشته باشد و همچنین اولین راه و البته مطمئن ترین راه ، پاکسازی مناسب و منظم دستگاه و دکمه های آن است. بدین منظور ، به چند ماده ساده احتیاج دارید:

  • مقداری الکل
  • گوش پاک کن
  • هوای فشرده و دمنده ی آن

گام اول: تمیز کردن اطراف دکمه های گیرکرده و از کار افتاده

ابتدا موبایل یا تبلت خود را خاموش کنید و در صورت امکان ، باتری را خارج کنید. سپس گوش پاک کن را آغشته به الکل کنید.دقت کنید که نیازی نیست تمام گوش پاک کن خیس شود و تنها رطوبت کمی کافی است. سپس موبایل را به صورت پشت و رو در دست بگیرید تا الکل روی صفحه نمایش نریزد و به آرامی ، اطراف دکمه گیرکرده را پاک کنید.

بعد از پاکسازی کامل ، دکمه را آرام فشار دهید تا اگر گرد و خاکی در قسمت های زیر وجود دارد ، به واسطه ی این حرکت پراکنده شود.

اگر دکمه های موبایل یا تبلت خراب شد ، چه کنیم؟

گام دوم: تمیز کردن قاب یا چارچوب  موبایل یا تبلت

بعد از این که دکمه و اطراف آن پاک شد ، نوبت به قاب و بدنه میرسد. ابتدا بخشی از دکمه را مطابق شکل نگه دارید و با الکل ، بدنه موبایل خود را ، به خصوص بخش هایی که دکمه ها واقع شده اند ، پاک کنید. در مرحله ی بعد ، قسمت مخالف همین بخش را که با دستانتان نگه داشته بودید ، به وسیله الکل تمیز کنید.

قبلا در مورد کاربرد الکل و مواردی که باید حین تمیز کردن وسایل دیجیتال رعایت شوند، در پست  روش های معرفی شده برای تمیز کردن نمایشگر های LED و LCD ، صحبت کردیم که مطالعه ی این پست را پیشنهاد می کنیم.

اگر دکمه های موبایل یا تبلت خراب شد ، چه کنیم؟

گام سوم: گردگیری و  پاک کردن مواد اضافی با استفاده از هوای فشرده

ابتدا هوای فشرده و دمنده ای را تهیه کنید. سپس نازل یا لوله ی مربوطه را در نزدیکی دکمه ی گیرکرده قرار دهید. سپس به یک دم کوتاه ، هوا را وارد دستگاه و بخش های زیرین دکمه های گیرکرده کنید.

اگر دکمه های موبایل یا تبلت خراب شد ، چه کنیم؟

پس از انجام مراحل بالا احتمالا دکمه ی گیر کرده از محل دیگر شده خود خارج و دوباره قابل استفاده میشود ، در صورت نیاز ، این عمل را چندبار تکرار کنید.

همچنین در ویدیوی زیر ، می توانید به صورت تصویری ، نحوه تعمیر دکمه گیر کرده گوشی و تبلت را مشاهده کنید.

تجربه و پیشنهادشما؟

آیا راه حل های معرفی شده برای شما کاربردی بوده است؟ در صورتی که راهکار دیگری برای تعمیر دکمه های گیرکرده در نظر دارید ، دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب