مطلب فعلی :

کلمه و عبارات را بین چندین فایل Text،HTML و. جستجو و جایگزین کنید

رفتن به بالا

کلمه و عبارات را بین چندین فایل Text،HTML و. جستجو و جایگزین کنید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها

کلمه و عبارات را بین چندین فایل Text،HTML و. جستجو و جایگزین کنید

اگر شما دارای چند فایل با محتوای متن (html, php, asp, xml, txt و..) داشته باشید و بخواهید یک کلمه یا جمله را در بین آنها جستجو و جایگزین(Search And Replace) کنید باید ابتدا هر فایل را جداگانه اجرا و اینکار را توسط قابلیت Search And Replace و یا به صورت دستی بر روی آن انجام دهید.قطعا این کار در صورتی تعداد فایل ها زیاد باشد عملی وقتگیر و خسته کننده است.

در ادامه یک برنامه کوچک و کاربردی را معرفی میکنیم که میتوانید از طریق آن عبارات و جملات در بین چندین فایل با محتوا متن جستجو و جایگزین کنید.

Search And Replace یک نرم افزار پرتابل و رایگان برای ویندوز میباشد که به شما اجازه میدهد تنها با وارد کردن جمله و عبارت مورد نظر شما و معادل جایگزین آن،آنها را در بین چندین فایل HTML و ..جستجو و جایگزین کنید.

کلاسیک وب

نکته:بر طبق اظهارات سازنده این نرم افزار،بهتر است فایل های نرم افزار آفیس (office document) را توسط این برنامه باز نکنید.

رابط کاربری نرم افزار دارای دو قسمت جداگانه میباشد که شما میتوانید در  فرم بالایی بخش Step 1 عبارات یا جمله مورد نظر خود و در فرم پایینی این بخش معادل جایگزین آن را وارد کنید و در بخش ۲ Step میتوانید فایل ها متنی مورد نظر را به وسیله کشیدن و رها کردن و یا تعیین کردن یک پوشه مشخص برای جستجو اضافه کنید.

کلاسیک وب

همچنین از طریق تب From..To بخش Step 1 میتوانید مشخص کنید که عملیات جستجو و جایگزینی دقیقا از کدام قسمت متن شروع و تا کدام قسمت پایان یابد.این ویژگی میتواند برای جایگزین کردن چندین جمله در یک متن مفید باشد.

کلاسیک وب

در نهایت برای انجام عملیات جستجو و جایگزینی بر روی دکمه Search and Replace in Test Mode کلیک کنید

این نرم افزار را از اینجا در نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی برای Windows XP, Windows Vista, Windows 7 و Windows 8 دانلود کنید.

منبع:کلاسیک وب

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب