مطلب فعلی :

۱۰ روش حل مشکل نمایش ارور ۰xc00007b در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و..

رفتن به بالا

۱۰ روش حل مشکل نمایش ارور ۰xc00007b در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
10 روش رفع مشکل نمایش ارور 0xc00007b در ویندوز 7 ، 8 ، 10 و..

۱۰ روش حل مشکل نمایش ارور ۰xc00007b در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و..

در استفاده از کامپیوتر و سیستم عامل ویندوز ممکن است با خطاهای زیادی نظیر ۰x80070057 ،۰x80004005 ،۰x80070005 و ۰x80070002 مواجه شوید. برخی از این خطاها به سادگی قابل برطرف کردن هستند اما برای رفع برخی باید وقت و انرژی زیادی صرف کنید که در نهایت مشخص نیست قطعا جواب بگیرید. خطای ۰xc000007b یا The application was unable to start یکی از همین خطاهای متداول در ویندوز است که با وجود تداول آن کم تر کاربری راه دقیق و مطمئنی برای رفع آن می شناسد. اگر احیانا شما هم با این خطا در محیط ویندوز خود مواجه شده اید نیازی نیست نگران باشید. خیلی راحت با آموزش امروز کلاسیک وب می توانید از شر این خطا خلاص شوید.

۱۰ روش رفع مشکل نمایش ارور ۰xc00007b در ویندوز ۷ ، ۸ ، ۱۰ و..

How to solve the application was unable to start correctly (0xc00007b) error in windows

روزانه با خطاهای زیادی مثل خطای Missing Operating System ویندوز ممکن است مواجه شوید که راهکار های زیادی را در کلاسیک وب و سراسر وب می توانید برای رفع آن جستجو کنید. اما از آن جایی که ارور ۰xc0000142 منشا مختلفی دارد رفع آن هم چندان ساده نیست.

در اغلب موارد این خطا به سبب به روزرسانی ویندوز ۱۰ ایجاد می شود. اگر ویندوز ۱۰ را به نسخه های بالاتر ارتقا دهید و بخواهید مجددا به نسخه قبلی بازگردید ممکن است با خطا ۰xc0000142 در ویندوز مواجه شوید. این خطا مانع باز شدن اپلیکیشن ها یا همان نرم افزار های نصب شده می شود و شما را مجبور به بستن برنامه می کند. اگر جستجو مختصری در وب داشته باشید راه های زیادی برای رفع این خطا در ویندوز ۷، ۸ و ویستا نوشته شده است اما در ویندوز ۱۰ هنوز راه حل قطعی برای آن معرفی نشده است. در ادامه ما روش های حل مشکل the application was unable to start correctly 0xc00007b در ویندوز ۷ ، ۸ و ۱۰ بررسی میکنیم.

خطای ۰xc000007b به چه معنا است؟

در حال حاضر کاربران زیادی سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده اند و ویندوز ۱۰ نه تنها روی دسکتاپ بلکه روی موبایل یا تبلت های ویندوزی هم نصب می شود. مشکل مشترک و عمده اغلب این کاربران عدم باز شدن برنامه های پرکاربردی نظیر بازی های فیفا و برنامه های Far Cry، Call of Duty، Need For Speed ، IOS burner و سایر نرم افزار ها در ویندوز است که به شکل پیغام زیر یعنی “The application was unable to start correctly (0xc000007b). Click OK to close the application.” ظاهر می گردد.

حل مشکل ارور 0xc0000142 در ویندوز

علل بروز خطا ۰xc000007b

دلایل مختلف بروز این خطا در ویندوز ۱۰ رابه ترتیب بررسی می کنیم:

 1. یکی از  دلایل این خطا می تواند فرمت نامعتبر و نامتناسب فایل ایمیج باشد. مثلا گاهی شما سعی می کنید برنامه ای که برای ویندوز ۶۴ بیتی طراحی نشده است را روی ویندوز ۶۴ بیتی نصب نمایید.
 2. یکی از دلایل دیگر این خطا می تواند مربوط به اختلالاتی در برنامه های NET Framework ،Direct X و Microsoft Visual C++ باشد. اگر زمانی بخواهید بازی سنگینی که نیاز به گرافیک بالا دارد را بدون به روز رسانی دات نت فریم ورک نصب کنید نیز همین خطا روی می دهد. وقتی دات نت فریم ورک روی کامپیوتر نصب نشده باشد هیچ برنامه ای که مبتنی بر این فریم ورک باشد را نمی توانید نصب نمایید.
 3. خطا ۰xc000007b را ممکن است وقتی که به تازگی ویندوز ۱۰، ۸، ۸٫۱ یا ۷ را نصب کرده اید مشاهده نمایید.
 4. ممکن است وقتی که بخواهید با اکانتی غیر از اکانت administrator بازی خاصی را نصب کنید با خطا ۰xc000007b رو به رو شوید.
 5. ممکن است ویندوز در اجرا تنظیمات و فایل مربوط به برنامه خاصی به مشکل بر بخورد و آن گاه شما ارور ۰xc000007b را مشاهده نمایید.

ناگفته نماند که نفوذ برافزارها و ویروس یا نصب ناقص فایل ها هم عاملی برای بروز این خطا هستند.

رفع خطا ۰xc000007b در ویندوز ۱۰ ، ۷ و ۸

راه هایی که در ادامه می خوانید کاملا تست شده هستند و اگر یک راه برای برطرف کردن این خطا کارساز نبود می توانید از ترفند بعدی استفاده کنید.

رفع خطا ۰xc000007b با نصب مجدد برنامه

یک راه ساده برای رفع این خطا پاک کردن کامل برنامه است. بعد از لغو نصب برنامه یک بار سیستم را کامل ری استارت کنید و سپس برنامه را مجددا نصب نمایید. در طول مراحل نصب مجدد برنامه حتما آنتی ویروس را غیرفعال کنید.

رفع خطای ۰xc000007b با اجرای برنامه به عنوان ادمین در ویندوز

برخی از برنامه ها برای نصب نیاز به اکانت administrator یا دسترسی ادمین دارند؛ در غیر این صورت خطا ۰xc000007b بروز می دهد. برای این کار  روی شورتکات برنامه در دسکتاپ راست کلیک کنید و Run as administrator را انتخاب نمایید. در پنجره پاپ آپی که بعد از آن ظاهر می شود روی Yes کلیک کنید تا برنامه با موفقیت نصب گردد. اگر از این راه نتوانستید برنامه را نصب کنید دوباره روی آیکن برنامه راست کلیک کرده و این بار گزینه Properties را انتخاب کنید تا منویی ظاهر شود. وارد تب Compatibility شوید و تیک Run this program as an administrator را بزنید.

نصب مجدد یا به روزرسانی دات نت فریم ورک (.NET Framework)

دات نت فریم ورک عامل بسیاری از خطاها در ویندوز خواهد بود اگر به خوبی نصب نشود. برای نصب مجدد آن گام به گام با ما همراه باشید:

 1. در بخش Start وارد بخش کنترل پنل شوید و Programs and Features را انتخاب کنید.
 2. از پنل سمت چپ روی Turn Windows features on or off کلیک کنید تا پنجره Windows Features باز شود.
 3. در لاین پنجره به دنبال آیتم .NET Framework 3.5 باشید و روی آن کلیک کنید. حال دانلود و نصب برنامه آغاز می شود.
 4. کامپیوتر را یک بار ری استارت کنید.

آخرین نسخه .Net Framework را دانلود کنید

حل ارور ۰xc000007b با رفع خطا و آپدیت DLL

اگر فایل xinput1_3.dll  ایراد داشته باشد یا نسخه های متعدد و ناقصی از همان آن در سیستم وجود داشته باشد منجر به خطا ۰xc000007b در ویندوز خواهد شد. برای به روزرسانی فایل DLL طبق راهنما زیر پیش روید:

 1. فایل xinput1_3.dll نسخه ۳۲ بیتی را دانلود و با نرم افزار فشرده کنید. توصیه می شود قبل از شروع آپدیت یک نسخه پشتیبان از فایل xinput1_3.dll اصلی تهیه کنید. فایل را از مسیر C:WindowsSysWOW64. در ویندوز ۱۰ جستجو نمایید.
 2. فایل دانلود شده را بعد از فشرده سازی در مسیر C:WindowsSysWOW64 پیست کنید.

سایر فایل های dll را میتوانید از سایت www.dll-files.com دانلود کنید

رفع خطای ۰xc000007b با به روزرسانی ابزار DirectX

برای رفع انواع خطاهای مشابه در ویندوز باید مطمئن باشید DirectX به آخرین نسخه موجود آپدیت شده باشد. تنها راه برای این که از آپدیت بودن DirectX مطمئن باشید دانلود برنامه DirectX Runtime Web Installer از سایت رسمی کمپانی مایکروسافت است. گام به گام مراحل موجود را طی کنید و در آخر سیستم را یک بار ری استارت نمایید.

حل مشکل ارور 0xc0000142 در ویندوز

برای نصب آخرین ورژن DirectX میتوانید از www.directxupdate.com استفاده کنید

نصب مجدد پکیج Microsoft Visual C++ runtime

Visual C++ runtime یکی از ملزومات ویندوز برای اجرا برنامه ها است.  برخی از برنامه ها به صورت عادی روی سیستم اجرا نمی شوند و برای نصب نیازمند تعدادی فایل در قالب Microsoft Visual C++ runtime هستند. اگر این فایل ها به خوبی نصب نشده باشند خطاهایی نظیر ۰xc000007b رخ می دهد.

حل مشکل ارور 0xc0000142 در ویندوز

پکیج Visual C++ runtime برای هر دو ویندوز ۳۲ و ۶۴ بیتی در دسترس است. برای نصب مجدد آن به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. از بخش Start وارد کنترل پنل شوید و روی Uninstall a program کلیک کنید.
 2. پکیج Microsoft Visual runtime را پیدا کنید و آن را uninstall کنید.
 3. حال می توانید از طریق سایت رسمی مایکروسافت نسخه آخر Microsoft Visual C++ runtime را دانلود و مجددا روی ویندوز ۱۰ نصب نمایید.

آخرین نسخه Microsoft Visual C++ runtime  را دانلود کنید

تعمیر و اصلاح اپلیکیشن های ناسازگار با سیستم

گاهی برخی از برنامه ها با سیستم فعلی شما سازگاری پیدا نمی کنند. این مشکل برای آن دسته از نرم افزار هایی که معمولا پیکره بندی بالایی را در سیستم مطلبند و به زبان ساده تر نیازمند به سیستم قوی تری هستند دیده می شود. از این رو باید تنظیمات compatibility را بین برنامه و سیستم یک بار دیگر انجام دهید تا خطاهایی مثل ۰xc000007b برطرف شوند. بدین منظور:

 1. روی آیکن برنامه راست کلیک کرده و Properties را انتخاب نمایید.
 2. از تب Compatibility گزینه Run compatibility troubleshooter را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
 3. Try recommended settings را در مرحله بعدی انتخاب نمایید.
 4. اگر متد قبلی جواب نداد می توانید حالت compatibility را از منو کشویی به صورت دستی انتخاب کنید، نسخه قدیمی تر ویندوز را انتخاب و روی Apply کلیک کنید.

بررسی هارد درایو از طریق خط فرمان یا CMD

خطاهای هارد درایو خود عاملی است برای خطاهای دیگری همچون ارور ۰xc000007b در ویندوز. برای بررسی هارد درایو از طریق CMD به صورت زیر عمل کنید:

 1. Command Prompt را با اکانت ادمین اجرا کنید. بدین منظور cmd را در بخش جستجو تایپ کنید.
 2. در پنجره باز شده chkdsk c: /f /r  را تایپ کرده و اینتر را بزنید.
 3. اگر فایل ویندوز در درایو C قرار داشته باشد با پیغام زیر رو به رو می شوید:

Chkdsk cannot run because the volume is in use by another process. Would you like to schedule this volume to be checked the next time the system restarts? (Y/N)

 1. Y را تایپ کرده و اینتر را بزنید.
 2. کامپیوتر ری استارت می شود و همزمان با فرآیند استارت مجدد دیسک چک خواهد شد.

انجام بوت تمیز یا clean boot در ویندوز

clean boot فرآیندی برای از بین بردن خطاهای احتمالی ناشی از نرم افزار ها و عیب یابی ساده آن ها است. برای انجام این کار حتما با اکانت مدیریت وارد شوید و طبق راهنما زیر در ویندوز ۱۰ پیش روید:

 1. در بخش Start عبارت msconfig را تایپ کرده و از میان نتایج روی System Configuration کلیک کنید.
 2. در تب Service گزینه Hide all Microsoft services را انتخاب کرده و روی گزینه Disable all کلیک کنید.
 3. در تب  Startup روی Open Task Manager کلیک کنید و هر یک از آیتم ها را انتخاب کرده و در آخر نیز Disable را انتخاب کنید.
 4. Task Managerو سایر پنجره ها را ببندید و یک بار سیستم را ری استارت کنید.

حل مشکل ارور 0xc0000142 در ویندوز

رفع خطای ۰xc000007b با ساخت اکانت جدید در ویندوز

برای ساخت اکانت جدید در ویندوز به این صورت عمل کنید:

 1. در بخش استارت ویندوز Control Panel را تایپ و انتخاب کنید.
 2. User Accounts و سپس Manage another account را انتخاب نمایید.
 3. روی Add a new user in PC Settings کلیک کنید و طبق راهنما موجود عمل کنید.
 4. بعد از ساخت اکانت جدید با یوزر یا حساب کاربری دیگری وارد شوید و ببینید همچنان با این خطا مواجه می شوید یا نه.

تجربه و نظرات شما ؟

اگر با خطا ۰xc000007b در محیط ویندوز ۱۰ ، ۷ و ۸ رو به رو شده اید چه طور آن را برطرف کرده اید؟ تجربیات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

 • نوشته admin
 • 1 سال قبل
 • بدون دیدگاه
 • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب