مطلب فعلی :

۱۰ روش رفع مشکل درست پخش نشدن ویدیو و فیلم در پلیر VLC

رفتن به بالا

۱۰ روش رفع مشکل درست پخش نشدن ویدیو و فیلم در پلیر VLC

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
رفع مشکل درست پخش نشدن ویدیو و فیلم در پلیر VLC

۱۰ روش رفع مشکل درست پخش نشدن ویدیو و فیلم در پلیر VLC

به جرات می توان گفت که پلیر VLC از بهترین و موفق ترین پلیر هایی است که قادر است به جایگزین همه نرم افزار هایی که به عنوان پخش کننده‌ی فیلم بر روی سیستم نصب می شود قرار گیرد زیرا قادر است تا ۹۹ درصد فرمت ها را پشتیبانی کند. اما گزارش کاربران نشان میدهد که گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی مانند عدم نمایش تصویر در VLC یا مشکل آهسته پخش شدن فیلم در کامپیوتر بوجود بیاید که امروز در روش رفع مشکل درست پخش نشدن ویدیو و فیلم در پلیر VLC در صدد رفع آنها هستیم.

حل مشکل پخش نشدن تصویر و صدا فیلم در VLC Player

How To Fix Problem With The VLC Player Not Playing Video and Audio

گزارش بیشتر کاربران از این موضوع صحبت میکرد که ممکن است گاهی اوقات در هنگام پخش ویدیو، صدای فیلم به خوبی پخش نشود یا تصویر فیلم به درستی در VLC به نمایش در نیاید. اگر شما هم امروز با مشکل پخش نشدن صدای فیلم در VLC یا مشکل پخش فیلم در VLC مواجه هستید، روش هایی که در ادامه ذکر شده را دنبال کنید.

غیر فعال کردن Accelerated Video Output در تنظیمات VLC

مشکل پخش نشدن صدای فیلم در vlc

پلیر VLC را باز کرده مسیر Tools > Preferences را دنبال کنید. سپس تب Video را انتخاب کرده و در قسمت Display برای خاموش کردن گزینه Accelerated video output (Overlay) اقدام کنید. بعد از آن بر روی Save کلیک کنید و ببینید آیا مشکل پخش فیلم در vlc همچنان وجود دارد یا خیر.

افزایش مقدار کش اینترنت (Network Caching) در VLC

حل مشکل پخش نشدن تصویر و صدا فیلم در VLC Player

برای افزایش مقدار کش اینترنت (Network Caching) در VLC باید ابتدا به مسیر مسیر Tools > Preferences رفته و در تب Interface به پایین اسکرول کنید تا به قسمت Show Settings برسید. سپس از همین قسمت گزینه All را فعال کنید تا تنظیمات پیشرفته به نمایش در بیایند.

مشکل آهسته پخش شدن فیلم در کامپیوتر

سپس از سمت راست صفحه به دنبال گزینه Input/Codecs بگردید. بر روی آن کلیک کنید تا در سمت راست صفحه تنظیمات مربوط به آن نمایش داده شود. در سمت راست به پایین اسکرول کنید و Netwrok Caching (ms) را پیدا کنید. سپس مقدار آن را افزایش دهید مجددا بررسی کنید که آیا مشکل پخش فیلم در کامپیوتر به خوبی رفع شده است یا همچنان پابرجاست.

کپی کردن فیلم در هارد کامپیوتر

اگر میخواهید فیلم را از یک درایو خارجی (External) مانند فلش، DVD یا هارد اکسترنال پخش کنید اما با مشکل پخش نشدن صدای فیلم در VLC یا عدم نمایش تصویر در VLC مواجه میشوید، فیلم مورد نظر را در یکی از درایو های هارد خودتان (یا حتی دسکتاپ) کپی کرده و مجددا آن را باز کنید (بهتر است فلش یا DVD را هم خارج کنید).

۳ دلیل پخش نشدن فایل MP4 در وی ال سی

زمانی که فیلمی با فرمت MP4 در پلیر شما پخش نمیشود، قریب به یقین مشکل از بسته کدک های VLC شماست. با رجوع به سایت رسمی کدک های VLC به دانلود کدک های MP4 برای وی ال سی اقدام کنید. پس از نصب کدک های مناسب، مجددا پخش فیلم را امتحان نمایید. همچنین اگر با مسئله صدا نداشتن فیلم در لپ تاپ و کامپیوتر مواجه هستید، پیشنهاد میکنیم حتما آموزش ۹ روش حل مشکل صدا نداشتن فیلم را ببینید. همچنین از دیگر دلایل پخش نشدن فایل MP4 در VLC می تواند این باشد که فایل MP4 جعلی یا خراب باشد که راه حلی جز جایگزینی با دانلود مجدد نسخه صحیح آن از روی اینترنت نیست. علت بعدی میتواند آن باشد که تنظیمات Video Output Modes پلیر اشتباه پیکربندی که که در ادامه آن را بررسی کرده ایم.

غیر فعال کردن Hardware Video Decoding در VLC

حل مشکل پخش نشدن تصویر و صدا فیلم در VLC Player

برای غیر فعال کردن Hardware Video Decoding در VLC باید ابتدا به مسیر مسیر Tools > Preferences رفته و در تب Interface به پایین اسکرول کنید تا به قسمت Show Settings برسید. سپس از همین قسمت گزینه All را فعال کنید تا تنظیمات پیشرفته به نمایش در بیایند. پس از به نمایش در آمدن تنظیمات پیشرفته، Input/Codecs > Video Codecs > FFmpeg را دنبال کنید. سپس به دنبال Hardware decoding گشته و آن را غیر فعال کنید. حالا مجددا تست کنید که آیا ویدیو مورد نظر به خوبی پخش خواهد شد یا خیر. اگر همچنان مشکل پخش فیلم بدون تصویر در VLC و.. برطرف نشده بود، همچنان که در تنظیمات پیشرفته حضور دارید Video > Output modules را رفته و مقدار Video output module را روی OpenGL video output بگذارید.

حل مشکل عدم نمایش فیلم در وی ال سی با پیکربندی حالت خروجی ویدیو

مشکل پخش فیلم بدون تصویر در vlc

پلیر را باز کرده گزینه Tools > Preferences > Video را دنبال کنید و در انتها اگر گزینه های Enable Video و Window decorations غیر فعال بود آنها را فعال کنید. حالا لیست Output را باز کرده و X11 video output (XCB) را انتخاب کنید. حالا یک بار VLC را باز و بسته کرده و سپس مجددا اقدام به باز کردن فیلم مورد نظر کنید.

رفع مشکل پخش فیلم در VLC با ارتقا وی ال سی به آخرین نسخه

یکی دیگر از روش های رفع مشکل پخش فیلم در VLC ارتقا وی ال سی به آخرین نسخه است. می توانید VLC را از سایت رسمی VLC یا سایت های داخلی دریافت و نصب نمایید. همچنین با اینکار کدک های نرم افزار نیز بروز رسانی میشوند.

پلیر VLC هیچ فایلی را اجرا نمیکند

اما اگر پلیر VLC هیچ فایلی را اجرا نمیکند ممکن است جریان متفاوت باشد. این مشکل معمولا با به حالت اولیه برگرداندن تنظیمات وی ال سی برطرف میشود. برای اینکار ابتدا مسیر Tools > Preferences را دنبال کنید.

مشکل عدم نمایش فیلم در وی ال سی

حالا پایین اسکرول کرده و قسمت Show Settings را پیدا کنید. سپس بر روی گزینه Reset Preferences کلیک کنید تا تنظیمات شما به حالت اولیه برگردند. حالا بر روی پیغامی که به نمایش در آمده، OK را بزنید. بعد از انجام آن یکبار وی ال سی را بسته و حالا مجددا فیلم را باز کنید. اگر باز هم مشکل پابرجا بود، یک بار سیستم را خاموش و روشن کنید و دوباره امتحان فرمایید.

اجرای فیلم با پلیر های دیگر

اگر علی رغم بررسی تمام موارد بالا همچنان فیلم در VLC به خوبی پخش نمیشد یا مشکل آهسته پخش شدن فیلم در کامپیوتر وجود داشت، سعی کنید فیلم را با پلیر دیگری مانند KM Player پخش کنید. اگر باز هم با پلیر جدید پخش نمیشد به احتمال بسیار زیاد فیلم مورد نظر آسیب دیده است و مشکل از پلیر شما نیست. اما در صورت اجرای بدون مشکل فایل مورد نظر در پلیر های دیگر به احتمال زیاد مشکل از Codec های پلیر VLC میباشد که باید برای نصب Codec های جدید اقدام نمایید.

مطلب بالا و راه کار های گفته شده در آن مربوط به مشکل پخش نشدن فیلم در VLC بود. اگر شما ار پلیر های دیگری از جمله KM Player استفاده میکنید و با پخش ویدیو در آن مشکل دارید، حتما ۱۰ روش حل مشکل پخش نشدن فیلم در KM Player را مشاهده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب با ۱۰ روش رفع مشکل درست پخش نشدن ویدیو و فیلم در پلیر VLC همراه شما بودیم. آیا تاکنون با مشکل پخش نشدن تصویر در VLC مواجه شده اید؟ آیا روش های گفته شده در این پست برای حل مشکل پخش فیلم در VLC کمک ساز بود؟ شما همچنین می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را درباره مشکل تصویر در VLC Player در بخش دیدگاه همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب