مطلب فعلی :

۱۰ روش رفع مشکل پاک نشدن عکس ها از گالری و.. در اندروید

رفتن به بالا

۱۰ روش رفع مشکل پاک نشدن عکس ها از گالری و.. در اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
10 روش رفع مشکل پاک نشدن عکس ها از گالری و.. در اندروید

۱۰ روش رفع مشکل پاک نشدن عکس ها از گالری و.. در اندروید

به طور معمول، هنگامی که شما یک عکس را حذف ❌ می کنید، باید آن عکس بلافاصله از دید شما ناپدید شود. اما، برای برخی از کاربران اندرویدی، فشار دادن دکمه حذف هیچ کاری را انجام نمی دهد. و ممکن است تصویر را حذف کند ولی تصویر، پس از مدتی دوباره ظاهر شود. در این مطلب قصد داریم ۱۰ روش رفع مشکل پاک نشدن عکس ها از گالری و.. در اندروید را آموزش دهیم پس با کلاسیک وب همراه باشید.

آموزش حل مشکل حذف نشدن عکس در گوشی اندروید

How to fix Can’t Delete Pho­tos from Android Phones

ویژگی حذف، در هر برنامه یا ابزار، یک وظیفه دارد: حذف شیء مورد نظر. دکمه ی حذف در گوشی های اندرویدی نیز همین وظیفه را دارد. اگر مشکل پاک نشدن عکس در اندروید را دارید، می توانید با چند فرایند ساده آن را برطرف کنید. مشکل عدم نمایش عکس در گالری نیز راه حل های مختلفی دارد. علت پاک نشدن عکس در اندروید می تواند به خاطر مشکلات نرم افزاری ایجاد شود. پخش نشدن فیلم در اندروید نیز یکی از مشکلات نرم افزاری رایج اندروید است که می توانید آن را برطرف کنید.

راه حل مشکل پاک نشدن عکس در اندروید با ری استارت کردن گوشی

اولین کاری که باید انجام دهید ری ستارت (Restart) کردن گوشی است. گاهی اوقات، به دلیل وجود پرونده های موقتی و همچنین حافظه نهان برنامه ها، این مسئله اتفاق می افتد و راه اندازی مجدد تلفن ممکن است آن را برطرف کند.

رفع مشکل حذف نشدن عکس در اندروید

در برنامه های گالری، با فشار دادن دکمه حذف، عکس مورد نظر حذف می شود. اما اگر از Google Photos به عنوان برنامه گالری خود استفاده می کنید، همه چیز متفاوت است. اگر از آن به عنوان یک برنامه گالری آفلاین بدون اینکه عکس ها را در سرویس ابری آن ذخیره کنید استفاده می کنید، با زدن دکمه ی پاک کردن می توانید عکس مورد نظر خود را حذف کنید. اما اگر نسخه پشتیبان تهیه شده برای Google Photos یا سایر سرویس های ذخیره سازی ابری فعال باشند، شما دو روش برای حذف عکس ها خواهید داشت.

در روش اول، بعد از باز کردن عکس، دکمه حذف را در گوشه پایین سمت راست پیدا خواهید کرد. با استفاده از آن، عکس را از تلفن و فضای ابری خود پاک می کنید. برای پاک کردن دائمی عکس خود باید از آن استفاده کنید.

رفع مشکل حذف نشدن عکس در اندروید

راه دوم این است که، نماد سه نقطه ای را روی عکس وجود دارد را فشار دهید، گزینه Delete from device را بزنید.

رفع مشکل حذف نشدن عکس در اندروید

استفاده از آن فقط عکس را از گوشی شما حذف می کند. اما از آنجا که Google Photos به طور مداوم با cloud همگام می شود، فقط نسخه دستگاه حذف می شود. و کپی ابری را در تلفن خود مشاهده خواهید کرد. اگر برنامه گالری دیگری در تلفن خود دارید، نمی توانید آن عکس را ببینید.

اگر دوباره به همان عکس در Google Photos ضربه بزنید، اکنون گزینه Save to device را مشاهده خواهید کرد. که با استفاده از آن می توانید عکس را دوباره در گوشی خود ذخیره کنید.

حل مشکل پاک نشدن عکس ها در اندروید با چک کردن سرویس های ابری

به غیر از Google Photos، باید بررسی کنید که آیا سرویس های ابری دیگر در تلفن شما فعال شده است یا خیر. به عنوان مثال، ممکن است سرویس ابری سامسونگ یا هواوی، فعال شده باشند.

برای غیر فعال کردن آن مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به تنظیمات یا Settings بروید. سپس به بخش حساب ها (Accounts) بروید. در آنجا روی حساب ابری خود ضربه بزنید. سپس موارد زیادی را مشاهده خواهید کرد که در حال همگام سازی هستند. اگر عکس ها یا گالری فعال است آن را غیر فعال کنید و سپس عکس خود را حذف کنید.

حل مشکل حذف نشدن عکس از گالری با خالی کردن سطل آشغال

بیشتر برنامه های گالری پوشه سطل زباله را که در آن عکسها به مدت ۳۰-۶۰ روز می مانند، ارائه می دهند. پس از آن به طور دائمی حذف می شوند. ممکن است در سطل زباله یا پوشه سطل مشکلی ایجاد شود.

حل مشکل حذف نشدن عکس از گالری با خالی کردن سطل آشغال

باید سعی کنید آن را به صورت دستی پاک کنید تا بررسی کنید که آیا عکس هایی که حذف شده است، از بین می روند یا خیر. برای این کار، تمام عکس های موجود در سطل زباله را انتخاب کرده و به نماد حذف ضربه بزنید. پس از پاک کردن پوشه زباله، تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید.

حل مشکل حذف نشدن عکس از گالری با خالی کردن سطل آشغال

رفع خطا هنگام حذف عکس در گوشی از طریق پاک کردن حافظه پنهان

بعضی اوقات، این مشکل به دلیل حافظه نهان رخ می دهد. باید حافظه نهان را برای برنامه گالری که دارای این مشکل است پاک کنید. به عنوان مثال، اگر این مشکل در Google Photos رخ داد، حافظه پنهان آن را پاک کنید.

توجه: با پاک کردن حافظه نهان، عکس ها از تلفن شما پاک نمی شوند.

برای پاک کردن حافظه نهان، این مراحل را دنبال کنید:

تنظیمات را بر روی تلفن خود باز کرده و به بخش برنامه ها (Apps) بروید.

لیست برنامه های نصب شده را مشاهده خواهید کرد. روی نماد سه نقطه در بالا ضربه بزنید و نمایش برنامه های سیستم (Show system apps) را انتخاب کنید.

رفع خطا هنگام حذف عکس در گوشی از طریق پاک کردن حافظه پنهان

رفع خطا هنگام حذف عکس در گوشی از طریق پاک کردن حافظه پنهان

Media storage را پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید.

رفع خطا هنگام حذف عکس در گوشی از طریق پاک کردن حافظه پنهان

روی گزینه Storage و سپس روی پاک کردن حافظه پنهان (Clear cache) ضربه بزنید.

رفع خطا هنگام حذف عکس در گوشی از طریق پاک کردن حافظه پنهان

رفع خطا هنگام حذف عکس در گوشی از طریق پاک کردن حافظه پنهان

رفع مشکل حذف عکس از گالری اندروید با استفاده از کارت SD

اگر عکس هایی که می خواهید حذف کنید در کارت SD ذخیره شده اند، ممکن است این کارت علت پاک نشدن عکس از کارت SD باشد. برای شروع، کارت حافظه را از تلفن خود خارج کرده و دوباره آن را وارد کنید. سعی کنید عکس ها را حذف کنید.

اگر مشکل حل نشد، ۱ یا ۲ عکسی را که در هنگام حذف از کارت SD مشکل دارند را به حافظه داخلی تلفن خود منتقل کنید. سپس آنها را حذف کنید. اگر بدون مشکل حذف شوند، ممکن است کارت شما مشکل داشته باشد. برای رفع آن، ابتدا باید تمام داده ها را به رایانه شخصی خود منتقل کرده و سپس کارت SD را فرمت کنید.

حذف عکس هایی که پاک نمیشوند در اندروید با حذف کردن پوشه ی THUMBNAIL

همچنین می توانید پوشه حاوی تصویر کوچک تصاویر خود را پاک کنید. با این کار تصاویر واقعی شما حذف نخواهد شد.

برای این کار، برنامه فایل منیجر را بر روی تلفن خود باز کنید. در تنظیمات برنامه باید نمایش پرونده های مخفی (Show hidden files) را فعال کنید. بیشتر در زیر نماد سه نقطه وجود دارد. پس از فعال کردن، به پوشه DCIM بروید. پوشه thumbnails. را خواهید داشت. تمام پرونده های داخل آن را انتخاب کرده و آنها را حذف کنید. تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید.

حذف عکس هایی که پاک نمیشوند در اندروید با حذف کردن پوشه ی THUMBNAIL

حذف عکس هایی که پاک نمیشوند در اندروید با حذف کردن پوشه ی THUMBNAIL

حل مشکل حذف دائمی عکس از گوشی با حذف کردن برنامه ها

اگر از Google Photos یا برنامه گالری دیگر استفاده می کنید، باید آنها را حذف کنید. شما نمی توانید برنامه های از پیش نصب شده گالری را به طور کامل حذف کنید. برای چنین برنامه هایی، می توانید به روزرسانی های اخیر را حذف کنید.

برای انجام این کار، Settings > Apps را باز کنید. روی برنامه گالری خود ضربه بزنید. اگر دکمه Uninstall موجود است، روی آن ضربه بزنید. در غیر اینصورت، روی نماد سه نقطه ای در بالا ضربه بزنید و Uninstall updates را انتخاب کنید. پس از حذف، تلفن را مجدداً راه اندازی کنید. سپس دوباره آن را از فروشگاه Play نصب کنید.

آیا می دانستید می توانید گالری خود را نیز دسته بندی و پوشه بندی کنید؟ این همچنین می تواند به شما برای پیدا کردن عکس ها غیر ضروری و حذف آنها کمک کند.

حذف کامل عکس از گوشی با حذف از +Google

  1. از صفحه بارگیری فوری شخصی خود بازدید کنید.
  2. عکس (های) مورد نظر برای حذف را انتخاب کنید.
  3. نماد سطل زباله را انتخاب کنید، سپس “انتقال به سطل آشغال” را انتخاب کنید.

پس از همگام سازی بعدی با Android، عکس از گالری حذف می شود.

حل علت حذف نشدن عکس های کارت حافظه با حذف کش

به settings > Accounts بروید و Google Photos syncing را که زیر Google قرار دارد خاموش کنید.
سپس به settings > Apps بروید و برنامه گالری را انتخاب کنید. اکنون داده ها را در آنجا پاک کنید(Clear cache).

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز علت پاک نشدن عکس از رم یا مکان های دیگری مثل گالری را فهمیدیم و راه های رفع این مشکل را آموختیم. آیا توانستید با روش های بالا مشکل خود را حل کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه های این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب