مطلب فعلی :

۱۲ روش ردیابی و مشاهده مسیر حرکت پرواز هواپیما داخل و خارج کشور

رفتن به بالا

۱۲ روش ردیابی و مشاهده مسیر حرکت پرواز هواپیما داخل و خارج کشور

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 12 روش ردیابی و مشاهده مسیر حرکت پرواز هواپیماها داخل و خارج کشور

۱۲ روش ردیابی و مشاهده مسیر حرکت پرواز هواپیما داخل و خارج کشور

با کمک برنامه ها و سایت های مختلف می توانید پرواز هواپیماها را ردیابی کرد. ✈️ این کار می تواند مزایای مختلفی داشته باشد. اگر مسافری دارید یا قصد سفر کردن و خرید بلیت را دارید، می توانید با این برنامه ها و سایت ها اطلاعات مفیدی ار کسب کنید. در این مطلب از کلاسیک وب به آموزش ۱۲ روش ردیابی و مشاهده مسیر حرکت پرواز هواپیما های داخل و خارج کشور میپردازیم.

مشاهده آنلاین مسیر پروازهای خارجی و داخلی

Best Airline Flight Path Tracking Sites and Apps

اگر قصد سفر دارید یا منتظر شخصی هستید که با پروازی از راه برسد، می توانید با کمک سایت ها و برنامه های مختلف اطلاعات کامل پرواز مدنظر خود را چک کنید. حتی حرکت هواپیما را به صورت زنده روی نقشه مشاهده کنید. در این مطلب از کلاسیک وب به معرفی بهترین سایت ها و برنامه های اطلاعات پرواز می پردازیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

مشاهده آنلاین پروازهای داخلی با شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران

مشاهده آنلاین پروازهای داخلی

با کمک سایت Airport.ir می توانید مسیر پرواز های داخل کشور ایران را مشاهده کنید. کافی است وارد سایت شوید و از منوی سمت چپ فرودگاه مدنظر خود را پیدا کنید. سپس یکی از سربرگ های «پروازهای ورودی داخلی» یا «پروازهای خروجی داخلی» را انتخاب کنید. در جدول نمایان شده می توانید اطلاعات هواپیما را بر اساس وضعیت، ایرلاین، شماره پرواز، زمان برنامه ای و… مشاهده کنید.

مشاهده هواپیماهای در حال پرواز ایران با فرانگار

مشاهده هواپیماهای در حال پرواز ایران

فرانگار سایت دیگری است که می توانید پرواز هواپیماها را با آن بر اساس شرکت های هواپیمایی ردیابی کنید. جدولی که در این سایت وجود دارد، اطلاعات هر ایرلاین را به صورت جداگانه و پشت سر هم نمایش می دهد. در این جدول می توانید مبدا، مقصد، نوع مسیر، ساعت پرواز، شماره پرواز، نوع هواپیما و… را مشاهده کنید.


نسخه کامل برنامه های معرفی شده را میتوانید از سرویس های داخلی دانلود و نصب کنید.

مشاهده پروازهای آنلاین با FlightStats

مشاهده پروازهای آنلاین

برای مشاهده مسیر پرواز هواپیماها میتوانید از FlightStats استفاده کنید. در این سایت و برنامه میتوان مسیرها را به صورت زنده مشاهده کرد. کافی است پرواز موردنظر را جستجو کنید. تمامی جستجوهای شما نیز در سربرگ My Flights ذخیره میشود. با مشاهده نقشه می توانید محل دقیق هواپیما را ببینید. امکان به اشتراک گذاری اطلاعات پرواز نیز وجود دارد. حتی می توانید با اپل واچ مسیر پرواز انتخابی را مشاهده کنید. برنامه برای اندروید و iOS عرضه شده است.

مشاهده مسیر حرکت هواپیماها با The Flight Tracker Pro​​​​​

مشاهده پروازهای آنلاین

با برنامه The Flight Tracker Pro​​​​​ هم میتوانید مسیر پروازها را ردیابی کنید. همچنین می توانید اطلاعات هر پرواز را در حین مشاهده حرکت، ببینید. می توانید اطلاعات را ذخیره کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. امکان شخصی سازی برنامه، قرار دادن اعلان و… هم وجود دارد. به عنوان مثال می توانید اعلانی برای رسیدن هواپیما به مقصد فعال کنید. این برنامه برای اندروید و iOS عرضه شده است.

مشاهده آنلاین مسیر هواپیما با FlightAware Flight Tracker

مشاهده انلاین مسیر هواپیما

FlightAware Flight Tracker هم برنامه خوبی برای مشاهده مسیر حرکت هواپیما است. امکان ردیابی پروازهای شخصی در در امریکا و کانادا هم وجود دارد. کاربران می توانند پروازها را با شماره، ایرلاین، کد فرودگاه و… پیدا کنند. نقشه را می توان با رادار پرواز مشاهده کرد. امکان فعال سازی اعلان برای شروع و پایان پرواز هم وجود دارد. این برنامه برای اندروید و iOS عرضه شده است.

مشاهده مسیر های پرواز ایران به کانادا و.. با  Plane Finder

مشاهده مسیر های پرواز ایران به کانادا و..

سایت Plane Finder هم می تواند گزینه مناسبی برای مشاهده مسیر های پروازی هواپیمایی ماهان و… باشد. در صفحه اول سایت می توانید مسیر پروازها را روی نقشه جهان مشاهده کنید. پروازهای خصوصی نیز قابل مشاهده هستند. در بخش جستجو هم می توانید پرواز مدنظر خود را سرچ کنید و اطلاعات آن را مشاهده کنید. امکان مشاهده پروازها با تاریخ و ساعت هم وجود دارد. مسیرهای مختلف فرودگاه ها را هم می‌توانید ذخیره کنید.

ردیابی هواپیما با شماره پرواز و… با FlightRadar24

مشاهده انلاین مسیر هواپیما

سایت FlightRadar24 هم برنامه اندروید و iOS دارد و هم می توانید در مرورگر از آن استفاده کنید. با انتخاب پرواز می توانید اطلاعات مختلف مربوط به آن را مشاهده کنید. امکان جستجوی پرواز با اطلاعات مختلفی مثل شماره پرواز، کد فرودگاه و… وجود دارد.

مشاهده انلاین مسیر هواپیما

جالب است بدانید که می توانید گوشی خود را به سمت آسمان بگیرید تا اطلاعات هر پروازی را که از آنجا رد شد، مشاهده کنید. برای این کار باید روی گزینه AR بزنید.

این برنامه روزانه بیش از ۱۸۰۰۰۰ پرواز را رصد می کند. با این برنامه می توانید بزرگ یا کوچک بودن هواپیما را هم متوجه شوید. زیرا آیکون آنها با هم فرق دارد. به سادگی می توانید نام فرودگاهی را سرچ کنید و اطلاعات پرواز آن را مشاهده کنید. نام ها را باید به لاتین جستجو کنید. در بخش Weather هم می توان اطلاعات آب و هوایی فرودگاه ها را متوجه شد.

با جستجوی اسم شهر هم می توانید ایرلاین ها و… مختلف آن را پیدا کنید.

مسیر پروازهای دنیا

قابلیت دیگر آن امکان دنبال کردم هواپیما تا مقصد است. می توانید هواپیمایی را انتخاب کنید. سپس روی Route بزنید و مسیر آن را مشاهده کنید. با زدن گزینه Follow هم می توان هواپیما را دنبال کرد.

مشاهده مسیر پروازهای دنیا

قابلیت دیگر این برنامه، امکان دسته بندی پروازها است. شما می توانید از بخش Filter اطلاعات موردنظر خود را انتخاب کنید و پروازها را بر اساس آنها دسته بندی کنید.

ردیابی هواپیما با شماره پرواز

مشاهده مسیر پروازهای دنیا با Planes Live

مشاهده انلاین مسیر هواپیما

Planes Live برنامه دیگری است که برای مشاهده هواپیماهای در حال پرواز زنده می توانید استفاده کنید. این برنامه برای اندروید و iOS عرضه شده است. این برنامه می تواند تغییر اطلاعات و برنامه پرواز موردنظر شما را اطلاع رسانی کند. امکان فعال سازی اعلان هم وجود دارد. همچنین می توانید سرعت پرواز را مشاهده کنید. وضعیت آب و هوایی هم به صورت تصویری قابل مشاهده است.

ردیابی هواپیما با شماره پرواز و… با Flight Board

مشاهده انلاین مسیر هواپیما

Flight Board برنامه دیگری برای مشاهده هواپیما در حال پرواز است. این برنامه برای اندروید و اپل عرضه شده است. با این برنامه می توانید زمان حرکت و اتمام پروازها را مشاهده کنید. این برنامه بیش از ۱۶۰۰۰ فرودگاه و ۱۴۰۰ ایرلاین را پشتیبانی می کند. امکان جستجوی پرواز هم با روش های مختلف امکان پذیر است.

سایت خطوط هوایی جهان FlightView

مسیر پرواز ها

FlightView سایتی است که مسیر های پروازی را نمایش می دهد. به سادگی می توانید پرواز موردنظر خود را جستجو کنید و اطلاعات سرعت، مقصد و… را مشاهده کنید. با ساخت اکانت هم می توانید اطلاعات را ایمیل کنید و آنان را روی سایت مشاهده کنید. امکان به اشتراک گذاری اطلاعات با دیگران هم وجود دارد.

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که اینترنت وای فای هواپیما چگونه کار می کند، می توانید مطلب نحوه استفاده از وای فای هواپیما را مطالعه کنید.

پیدا کردن مسیر های پروازی هواپیمایی آسمان و… با Flight Arrivals

مسیر های پروازی هواپیمایی آسمان

Flight Arrivals هم گزینه مناسبی برای پیدا کردن پروازهای مختلف با اطلاعات گوناگون است. با این سایت می توانید اطلاعات حرکت و رسیدن به مقصد و… را مشاهده کنید. اگر شماره صندلی برای شما مهم است، می توانید اطلاعات صندلی های مختلف را در هر ایرلاین مشاهده کنید. با انتخاب هر صندلی می توانید اطلاعات بیشتری را دریافت کنید. علاوه بر این، می توانید اطلاعات وای فای هواپیماها را هم به دست بیاورید.

پیدا کردن مسیر پرواز ژاپن به آمریکا و… با گوگل

مسیر های پروازی هواپیمایی آسمان

قطعا نیازی به اشاره کردن نیست و واضح است که شما می توانید از گوگل برای به دست آوردن اطلاعات پرواز هواپیماها استفاده کنید. کافی است شماره پرواز را بدانید. اطلاعات کوتاه و مختصری از آن پرواز برای شما نمایش داده میشود. اگر به اطلاعات بیشتر نیاز دارید می توانید از سایت های پیشنهادی استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از کلاسیک وب روش های مشاهده اطلاعات مسیر های پروازی فرودگاه کرمان ، بندرعباس ، تبریز و.. را آموزش دادیم. شما از کدام روش برای این کار استفاده می کنید؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب