مطلب فعلی :

۱۲ روش رفع مشکل بلوتوث اندروید : خاموش نشدن ، روشن شدن خودکار ، پیدا نکردن و..

رفتن به بالا

۱۲ روش رفع مشکل بلوتوث اندروید : خاموش نشدن ، روشن شدن خودکار ، پیدا نکردن و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها

۱۲ روش رفع مشکل بلوتوث اندروید : خاموش نشدن ، روشن شدن خودکار ، پیدا نکردن و..

تکنولوژی بلوتوث (Bluetooth) جدید نیست و سال ها است که در گوشی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با اینحال برخی از کاربران اندروید، مشکلاتی در استفاده از این ویژگی پیدا می کنند. امروز در کلاسیک وب روش رفع مشکل بلوتوث اندروید مانند خاموش نشدن، روشن شدن خودکار، پیدا نکردن و.. بررسی و مرور خواهیم کرد.

حل مشکل روشن شدن خودکار ، خاموش نشدن ، پیدا نکردن و.. بلوتوث اندروید

How To Fix Fix Bluetooth Issues on Android

بلوتوث استفاده های زیادی دارد و ما را از دست کابل های فراوان و دست و پا گیر رها کرده است. اما ممکن است نقص هایی برای بلوتوث اندروید شما پیش آید که جای نگرانی نیست. در ادامه مطلب روش هایی برای رفع مشکلات بلوتوث مانند پیدا نکردن سایر دستگاه ها، خاموش نشدن، روشن شدن خودکار و.. را معرفی می کنیم.

رفع مشکل عدم اتصال و مشکل پیدا نکردن بلوتوث اندروید

اگر نتوانستید دستگاه ها را از طریق اتصال بلوتوث بهم وصل یا جفت کنید، ابتدایی ترین راه برای رفع مشکل عم اتصال بلوتوث در اندروید، خاموش و روشن کردن بلوتوث است. به تنظیمات رفته و بلوتوث خود را خاموش کنید. سپس ۱۰ ثانیه صبر کرده و مجدد ان را روشن و مشکل را بررسی کنید.

همچنین اگر مشکلی در بلوتوث کامپیوتر خود هم دارید، پیشنهاد می کنیم مطلب ۸ روش رفع مشکل نصب و عدم شناسایی بلوتوث ویندوز ۱۰، ۸، ۷ لپ تاپ و کامپیوتر را هم مطالعع نمایید.

چک کردن وضعیت بلوتوث گوشی خود

اگر با یک دستگاه نمی توانید ارتباط برقرار کنید و مشکل پیدا نکردن بلوتوث را دارید، این کار را روی سایر دستگاه ها هم امتحان کنید. ممکن است مشکل از گوشی شما نبوده و دستگاه مقابل باشد که دچار مشکل شده است. برای این کار گوشی خود را به یک دستگاه دیگر از طریق بلوتوث وصل کنید.

مشکل عدم اتصال بلوتوث اندروید به دستگاه پخش ماشین

قبل از هر کاری در مورد بررسی علت خاموش نشدن بلوتوث، این موورد را با یک گوشی دیگر تست کنید تا مطمئن شوید که فقط گوشی شما به ضبط ماشین یا دانگل بلوتوث آن وصل نمی شود. سپس تلفن خود را خاموش کنید. سپس دکمه پاور و صدای زیاد را به همراه هوم (در صورت وجود) به صرت همزمان نگه دارید.

هنگامی که لوگو اندروید را دید، دکمه پاور را رها کنید و فقط صدا زیاد و هوم را نگه دارید تا وارد حالت Recovery شوید.

پس از دیدن منوی Recovery گوشی، دکمه ها را رها کرده و با کمک دکمه های کنترل صدا، گزینه Wipe Cache Partition را انتخاب و با زدن پاور آن را باز کنید. در صورت نمایش پیام آن را تایید کنید و پس از اتمام عملیات، این بار گزینه reboot را بزنید تا گوشی به حالت عادی روشن شود.

با انجام این کار مشکل عدم اتصال بلوتوث گوشی به ضبط ماشین رفع می شود.

رفع مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث در اندروید

در این موارد برای رفع مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث اندروید، به تنظیمات بروید و location را انتخاب کنید. سپس روی نماد سه نقطه تاچ کرده و scanning را باز کنید. شما باید این تنظیمات را غیر فعال کنید. در برخی دیگر از گوشی ها این تنظیمات در به ترتیب Settings -> Location -> Improve Accuracy -> Disable Bluetooth Scanning در دسترس است. اگر با این کار مشکل شما رفع نشد، تست در حالت سیف مود را نیز در این موارد امتحان کنید.

سایر مراحلی که در ادامه ذکر می شود، به صورت عمومی برای رفع اکثر مشکلات مربوط به بلوتوث کاربرد دارد و می توانید برای هر مشکلی آن ها را امتحان کنید.

ریستارت کردن گوشی و دستگاه برای رفع مشکل بلوتوث اندروید

ریستارت کردن گوشی هم حلال مشکلات مختلف از جلمه مشکل خاموش نشدن بلوتوث در اندروید و.. است. گوشی خود و همچنین گوشی و یا دستگاه مقابل را خاموش و روشن کنید. ممکن است با انجام همین کار ساده هم مشکلات شما  مانند روشن نشدن بلوتوث، عدم اتصال و.. حل شود.

ریستارت کردن گوشی و دستگاه برای رفع مشکل بلوتوث اندروید

حذف همه دستگاه های جفت شده برای رفع مشکل بلوتوث در گوشی

به تنظیمات گوشی رفته و وارد قسمت Bluetooth بشوید. با روشن کردن بلوتوث، دستگاه هایی که قبلا با آن ها جفت شده اید را خواهید دید. روی نماد تنظیمات در کنار نام هر دستگاه تاچ کرده و unpair را بزنید. این کار را برای همه دستگاه ها انجام دهید تا لیست شما خالی شود. با تاچ روی اسکن مجدد، مشکل خود را بررسی کنید.

حذف همه دستگاه های جفت شده برای رفع مشکل بلوتوث در گوشی

علت خاموش نشدن بلوتوث اندروید، پاک کردن کش و داده بلوتوث گوشی اندروید

این روش هم اکثر مشکلات بلوتوث را رفع می کند. به تنظیمات گوشی بروید و روی قسمت App یا برنامه ها تپ کنید. در تب بالای صفحه، گزینه All را انتخاب کنید و در لیست برنامه ها، بلوتوث را پیدا کنید.
بعد از تپ کردن روی بلوتوث، ابتدا دکمه Force Stop را بزنید و سپس Clear Cache را تاچ کنید.

علت خاموش نشدن بلوتوث اندروید، پاک کردن کش و داده بلوتوث گوشی اندروید

بهتر است پس از پاک کردن کش، گزینه Clear Data را هم بزنید. با این کار تمامی تنظیمات بلوتوث شما پاک می شود و باید مجدد آن را تنظیم کنید.

بعد از اتمام فرآیند، گوشی را ریستارت کرده و اقدام به اتصال بلوتوث کنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه برای رفع مشکلات بلوتوث اندروید ۸ ، ۹ و..

تنظیمات network گوشی علاوه بر وای فای، اتصال داده و.. شامل بلوتوث هم می شود.

قبل از انجام این روش توجه داشته باشید که اطلاعات مربوط به شبکه های وای فای، تنظیمات اتصال داده و.. حذف می شود.

برای رفع مشکل پیدا نکردن بلوتوث در اندروید و..، ابتدا به تنظیمات رفته و وارد قسمت System شده و Reset را انتخاب کنید. سپس روی Reset Network settings تاچ کنید و برای تایید Reset Settings را بزنید.

ریست کردن تنظیمات network برای رفع مشکلات بلوتوث اندروید 8 و..

جهت تغییر حالت نمایش آیکن بلوتوث در گوشی هم مطالعه مطلب ۴ روش نمایش درصد باتری هندزفری و سایر دستگاه بلوتوث در ویندوز ، اندروید و آیفون هم مفید و کاربردی خواهد بود.

آپدیت کردن سیستم عامل گوشی برای رفع مشکل بلوتوث

گاه ممکن است در زمان بروز مشکلات بلوتوث اندروید، مشکلی در سیستم عامل گوشی وجود داشته باشد که با آپدیت کردن رفع شود. این مشکل به خصوص در اندروید های ۴٫۳ دیده می شود. به همین منظور روی تنظیمات تاچ کنید و در انتهای لیست About Device را بزنید.

سپس روی Software Update یا System Update را تپ کنید و آپدیت جدید را اسکن کنید. اگر آپدیتی وجود داشت، اقدام به نصب آن کنید.

علت خاموش نشدن بلوتوث گوشی سامسونگ و..، آپدیت کردن سیستم عامل گوشی برای رفع مشکل بلوتوث

غیر فعال کردن مدیریت باتری برای مشکل بلوتوث گوشی هواوی و..

در اندروید های جدید تر مانند ۸ و.. برای رفع مشکل هندزفری بلوتوث اندروید، به قسمت Settings > Apps & Notification > Special app access بروید و روی Battery optimization تاچ کنید. منوی کشویی بالای صفحه را باز کرده و All Apps را بزنید. Bluetooth را انتخاب کرده و آن را روی Don’t optimize تنظیم کنید.

غیر فعال کردن مدیریت باتری برای مشکل بلوتوث گوشی هواوی و..

چک کردن مشکل بلوتوث در حالت Safe Mode اندروید

فراموش نکنید که گاهی برنامه هایی که نصب کرده اید، می توانند در تنظیمات گشوی تداخل ایجاد کنند. برای این منظور در گوشی ها اندروید بالاتر از ۴٫۱، دکمه پاور را نگه دارید تا منویی ظاهر شود. در این منوی روی Power Off تاچ کرده و انگشت خود را نگهدارید تا منوی پاپ آپی ظاهر شود که از شما بپرسد که قصد رفتن به حالت Safe Mode را دارید یا خیر؟

روی OK تاچ کنید و صبر کنید تا گوشی ریستارت شود. پس از راه اندازی مجدد، عبارت Safe Mode را در پایین صفحه خود خواهید دید.

چک کردن مشکل بلوتوث در حالت Safe Mode اندروید

در گوشی های قدیمی تر از اندروید ۴٫۱، شما باید گوشی را ریستارت کنید و در زمان بوت شدن، دکمه های صدای کم و زیاد را همزمان فشار دهید تا وارد حالت سیف مود شوید.

در حالت امن یا Safe Mode اقدام به روشن کردن بلوتوث کنید. اگر توانستید بدون مشکل از بلوتوث استفاده کنید، یعنی یک برنامه با گوشی شما تداخل دارد و باعث بروز مشکلاتی مثل روشن شدن خودکار بلوتوث یا خاموش نشدن  آن میشود .

گوشی را به حالت عادی ریستارت کنید و برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید را تک به تک حذف کنید و مشکل را تست کنید تا متوجه شوید که چه برنامه با گوشی شما سازگار نیست.

ریست فکتوری کردن گوشی برای رفع مشکل بلوتوث

اگر با هیچ روشی مشکل شما حل نشد، باید گوشی خود را ریست فکتوری کرده و به تنظیمات کارخانه برگردانید.

با انجام این کار، تمامی برنامه ها، تنظیمات، شماره ها، پیام ها و فایل های موجود در حافظه داخلی پاک می شوند. پس حتما قبل از انجام این روش، از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

به تنظیمات بروید و روی Backup and Reset تاچ کنید. سپس روی Factory Reset تپ کنید.

ریست فکتوری کردن گوشی برای رفع مشکل بلوتوث

پس از اتمام فرآیند. مجدد مشکل را تست کنید. اگر مشکل رفع شده بود، داده ها را به گوشی خود باز گردانید.

این روش ها توسط کاربران با گوشی هایی مانند Samsung S5, Samsung S6 and S6 Edge, LG G3, LG G4, Nexus 5, Nexus 6, HTC One, HTC One M7, HTC One M8 و.. تست شده و موفقیت آمیز بوده است. اما اگر باز هم مشکل داشتید، احتمالا چیپ بلوتوث گوشی شما دچار آسیب فیزیکی شده است. در نتیجه گوشی خود به یک تعمیر کار ماهر بسپارید تا گوشی شما تعمیر کند.

در پایان برای آشنایی کامل تر با بلوتوث، مطالعه مطلب ۵ تصور اشتباه و رایج درباره استفاده از بلوتوث ها را هم فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز روش های مختلفی برای رفع مشکلات مختلف بلوتوث اندروید معرفی کردیم. علت خاموش نشدن بلوتوث گوشی سامسونگ و..، شما چه بود و با انجام کدام روش رفع شد؟ همچنین می توانید سایر نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه رفع مشکل بلوتوث گوشی های اندروید را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب