مطلب فعلی :

۱۵ روش تست سرعت و سلامت هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر

رفتن به بالا

۱۵ روش تست سرعت و سلامت هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
15 روش تست سرعت و سلامت هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر

۱۵ روش تست سرعت و سلامت هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر

هارد دیسک ها جز سخت افزارهای ذخیره سازی اطلاعات به شمار می روند اما ممکن است در مرور زمان یا بر اثر یک حادثه هارد دیسک شما دچار مشکلاتی نظیر خرابی و یا کندی سرعت بشوند. برای آشنایی با بهترین نرم افزار های تست سرعت و سلامت هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر با کلاسیک وب همراه باشید.

بهترین نرم افزار تست و بررسی سالم بودن هارد دیسک اینترنال و اکسترنال

Best Hard Disk Health Checker Software For PC and Laptop

هارد دیسک کامپیوتر شما تمام داده های شما را در خود ذخیره می کند و هرگونه آسیب احتمالی به این دستگاه به احتمال زیاد باعث می شود تا اطلاعات شما در معرض خطر قرار دهد و حتی شاید این اطلاعات را از دست بدهید. از طرف دیگر یک هارد دیسک به طور معمول طول عمر کمی دارد و سرانجام دیر یا زود خراب می شود. اگر از وضعیت هارد دیسک خود خبر ندارید و یا ممکن است نتوانید داده های حود را روی آن ذخیره کنید می توانید وضعیت سلامت هارد دیسک خود را چک کنید.

باید از این واقعیت نیز آگاهی داشته باشید که همه خرابی های هارد دیسک تصادفی نیستند و به همین دلیل باید بدانید که بهتر است از اطلاعات خود چندین پشتیبان و بک آپ بگیرید تا اگر با مشکل هارد دیسک مواجه شدید اطلاعات شما از بین نروند. در ادامه شما را با ۱۵ برنامه برای تست سلامت هار دیسک بوتیل ، اینترنتا و اکسترنال آشنا می کنیم که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نسخه کامل نرم افزارهای تست سلامت هارد اکسترنال وسترن دیجیتال ، هارد اینترنال لپ تاپ و.. معرفی شده را میتوانید سایت های ایرانی بر روی سیستم دانلود و نصب کنید.

بهترین نرم افزار برای بررسی سلامت هارد دیسک

برنامه بررسی سلامت هارد دیسک با Iolo System Mechanic Pro

نرم افزار تست سالم بودن هارد

این ابزار برای حفظ سلامت و بررسی آن در هارد دیسک ها بسیار کارآمد است. می توانید چندین اسکن را همزمان انجام بدهید تا ببینید سخت افزار شما چگونه کار می کند و خطاهای آن را برطرف می کند. نرم افزار تست سلامت هارد دیسک System Mechanic هارد دیسک را از طریق ابزارهای مختلف خود ایمن نگه می دارد و حداکثر اطلاعات را در مورد آن به شما ارائه می دهد.

برنامه تست هارد دیسک کامپیوتر HD Tune

نرم افزار تست سالم بودن هارد

برنامه HD Tune یک برنامه مفید برای آزمایش عملکرد هارد دیسک شما است. نسخه رایگان این ابزار یک معیار مفید و همچنین اسکنر بلاک های هارد را ارائه می دهد و با هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال نیز به خوبی کار می کند. این ابزار دارای یک بخش گرافیکی برای چک کردن اجزای هارد است و با استفاده از نمودار گرافیکی، بلوک های خراب هارد دیسک را در درایوهای داخلی/خارجی اسکن می کند. متأسفانه، نسخه رایگان این برنامه دیگر به روز نمی شود، بنابراین برای استفاده از ویژگی های پیشرفته تر، باید نسخه پولی آن را دریافت کنید.

برنامه نرم افزار بررسی سلامت هارد دیسک PassMark DiskCheckup

نرم افزار تست سالم بودن هارد

برنامه PassMark DiskCheckup برای تست هارد دیسک برای استفاده شخصی است. در برگه اطلاعات در برنامه وضعیت فعلی و مقادیر مشخصه هایی مانند زمان چرخش  میزان خطای خواندن خام، خطاهای غیر قابل تصحیح گزارش شده، شمارش چرخه بار، قدرت در زمان، دما، تعداد بخش در حال تعلیق  مدت زمان فرمان نیز قابل مشاهده است. همچنین DiskCheckup قادر به اجرای دو نوع تست Disk Self Test است: یک نسخه کوتاه (۵ دقیقه) و یک Extended (حداکثر ۴۵ دقیقه).

برنامه نرم افزار تست سرعت هارد دیسک Samsung HUTIL

نرم افزار تست سالم بودن هارد

Samsung HUTIL یک ابزار رایگان برای تشخیص هارد دیسک های سامسونگ است. این برنامه برای استفاده در سیستم عامل ویندوز طراحی شده اند. مهم است که به یاد داشته باشید که این ابزار خاص فقط هارد دیسک های سامسونگ را اسکن می کند و در صورت استفاده از ابزار دیگر بارگیری می شود اما قادر به اسکن و اجرای هرگونه تشخیص در درایو شما نخواهد بود.

برای تعمیر و رفع بدسکتور هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر می توانید مطلب ما را مطالعه کنید.

برنامه تشخیص سلامت هارد دیسک Seagate SeaTool

نرم افزار تست سالم بودن هارد

Seagate SeaTool یک نرم افزار تست هارد دیسک رایگان است.این برنامه روی سیستم عامل ویندوز شما نصب می شود. می توانید از آن برای تست اصلی و پیشرفته هر درایو (اینترنال و اکسترنال) که از هر تولید کننده است استفاده کنید. این ابزار برای تست هارد دیسک توسط سرویس های رایانه ای حرفه ای بسیار عالی است اما استفاده از آن آسان نیز است.

اگر با مشکل کندی هارد دیسک مواجه هستید مطلب افزایش سرعت هارد دیسک داخلی یا اینترنال می تواند به شما کمک کند.

نرم افزار کنترل سلامت هارد دیسک CrystalDiskInfo

نرم افزار تست سالم بودن هارد

نرم افزار CrystalDiskInfo یک برنامه رایگان کاربرپسند است. در این نرم افزار تست سرعت هارد لپ تاپ و کامپیوتر ویژگی ها و اطلاعات درایو و دمای هارد دیسک را نشان می دهد. این برنامه با نسخه های مختلفی ارائه می شود که شامل ویژگی های بیشتر و پشتیبانی چند زبان است.

برنامه میزان سلامت هارد دیسک Bart’s Stuff Test

نرم افزار تست سالم بودن هارد

برنامه Bart’s Stuff Test یک نرم افزار بررسی سلامت هارد دیسک مبتنی بر ویندوز است. این ابزار علاوه بر زیبایی در بررسی سلامت هارد دیسک شما مفید است. این نرم افزار هر درایو را اسکن می کند و استفاده از آن بدون دردسر است. ابزار قابل حمل است و نیازی به نصب آن نخواهید داشت و با ویندوز ۱۰ و حتی نسخه های قدیمی مثل ویندوز ۹۵ کار می کند.

مطلب روش تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال را می توانید مطالعه کنید.

برنامه تست سالم بودن هارد دیسک GSmartControl

نرم افزار تست سالم بودن هارد

برنامه GSmartControl می تواند تست های مختلفی را روی هارد دیسک انجام دهد و نتایج بسیار مفصلی را ارائه می دهد و همچنین ارزیابی کلی سلامت از هارد دیسک شما را ارائه می دهد. در این برنامه مقادیر از قبیل شمارش مجدد کالیبراسیو ، میزان خطای چند منطقه، شمارش چرخه نیرو و موارد دیگر نیز در دسترس است.

این ابزار می تواند سه نوع آزمایش را اجرا کند: تست کوتاه خودآزمایی (۲ دقیقه طول می کشد و هدف آن تشخیص یک هارد کاملاً آسیب دیده است) ، خودآزمایی طولانی (حدود ۷۰ دقیقه طول می کشد و تمام سطح درایو را بررسی می کند) و خودآزمایی انتقال (۵ دقیقه طول خواهد کشید و قرار است خسارت هایی را که در هنگام انتقال درایو ایجاد شده است را پیدا کنید).

نرم افزار عیب یابی و تعمیر هارد دیسک Fujitsu Diagnostic Tool

نرم افزار تست سالم بودن هارد

برنامه Fujitsu Diagnostic Tool یک ابزار تست دیسک سخت رایگان است که برای هارد دیسک های فوجیتسو در نظر گرفته شده است. این نسخه نرم افزار تست هارد اینترنال هم در ویندوز و هم به صورت DOS قابل راه اندازی است. می توانید از این ابزار برای تست سریع که حدود ۳ دقیقه به طول انجامید و برای یک تست جامع و پیچیده تر استفاده کنید. اگر هارد دیسک دیگری به جز فوجیتسو دارید این برنامه برای آن کارایی نخواهد داشت.

برنامه تست سرعت هارد HDDScan

نرم افزار تست سالم بودن هارد

HDDScan برای پشتیبانی از انواع هارد دیسک ها ساخته شده است، بدون توجه به اینکه سازنده آن ها کیست. این برنامه تست سلامت هارد پرتابل و اینترنال یک ابزار قابل حمل است و پس از بارگیری بدون نیاز به نصب آن می توانید مستقیماً آن را اجرا کنید. این برنامه از حجم RAID پشتیبانی می کند و همچنین می تواند یک تست سطح برای آن ها انجام دهد این تست های سطح شامل نوشتن، خواندن و پاک کردن به صورت خطی است.

نرم افزار تست سالم بودن هارد Windows Drive Fitness Test

نرم افزار تست سالم بودن هارد

Windows Drive Fitness Test یک ابزار تشخیص و بررسی هار دیسک رایگان است که برای اکثر درایوهای موجود در این روزها در دسترس است. متأسفانه  شما قادر نخواهید بود درایو موجود در سیستم عامل ویندوز را روی آن اسکن کنید و فقط USB و سایر درایوهای داخلی توسط این نرم افزار اسکن می شوند. این ابزار می تواند یک اسکن را در برابر چندین درایو به صورت متوالی اجرا کند، استفاده از آن ساده است و همچنین به شما امکان پاک کردن هارد را می دهد. ابزار شامل یک نسخه قابل حمل نیز هست.

تست هارد دیسک از طریق بوت Ariolic Disk Scanner

نرم افزار تست سالم بودن هارد

برنامه Ariolic Disk Scanner فقط یک اسکن درایو و تست سلامت هارد SSD است و برای بررسی بخش های بد سکتور استفاده می شود. رابط کاربری آن مینیمال است زیرا فقط یک دکمه دارد. درک این نکته که آیا بخشی از درایوهای شما حاوی بخش های بدی است بسیار آسان است. این برنامه پرونده هایی را که خطای Read در آن رخ داده است لیست می کند.

برنامه Western Digital Data Lifeguard Diagnostic

نرم افزار تست سالم بودن هارد

برنامه Western Digital Data Lifeguard Diagnostic یک ابزار رایگان هارد دیسک است که فقط برای تست سلامت هارد اکسترنال وسترن دیجیتال است. استفاده از این ابزار آسان است و دارای رابط کاربری ساده ای استفاده است. این برنامه هارد دیسک های داخلی و خارجی را پشتیبانی می کند و اطلاعات اولیه هارد دیسک را نشان می دهد.

بررسی سلامت هارد دیسک Free EASIS Drive Check

نرم افزار تست سالم بودن هارد

یکی دیگر از برنامه های تست هارد دیسک اپلیکیشن Free EASIS Drive Check است. گزارشات تمام آزمایشات بلافاصله پس از اتمام تست نمایش داده می شود و همچنین می توان هارد را پیکربندی کرد.

برنامه تست بدسکتور هارد دیسک Macrorit Disk Scanner

نرم افزار تست سالم بودن هارد

اپلیکیشن Macrorit Disk Scanner یک برنامه ساده برای تست سلامت هارد دیسک و تست بد سکتور هارد دیسک است و استفاده از آن بسیار آسان است. شما می توانید آن را بسیار سریع نصب کنید و همچنین به عنوان یک برنامه قابل حمل در دسترس است. در این برنامه مکان دقیق بخش های آسیب دیده را نشان می دهد و همچنین می توانید ببینید که چقدر زمان قبل از پایان یافتن اسکن باقی مانده است.

به جز موارد بالا مطلبی نیز برای بررسی سلامت سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ آماده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز ۱۵ روش تست سرعت و سلامت هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر را بررسی کردیم و امیدواریم دیگر مشکلی در این موضوع نداشته باشید. میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه دانلود نرم افزار تست عمر هارد معرفی شده در بخش دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب