مطلب فعلی :

۱۸ ترفند و کاربرد جالب چسب حرارتی در خانه

رفتن به بالا

۱۸ ترفند و کاربرد جالب چسب حرارتی در خانه

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
ترفند و کاربرد جالب چسب حرارتی که بهتر است بدانید

۱۸ ترفند و کاربرد جالب چسب حرارتی در خانه

چسب در گونه ها و حالت های مختلف قابل استفاده است. از نوع نواری آن گرفته تا کاغذی و مایع. چسب مایع از جمله پر کاربردترین چسب ها است که در حیطه های مختلفی می توان از آن استفاده کرد. یکی از راه های استفاده از این چسب ها که کار ما را بسیار راحت تر می کنند، تفنگ های چسب حرارتی است. در این مطلب کلاسیک وب می خواهیم به کارهای خلاقانه ای که می توان با استفاده از چسب حرارتی انجام داد بپردازیم.

کاربرد های جالب و خلاقانه چسب حرارتی تفنگی در خانه

Genius Things You Can Do With A Glue Gun

بسیاری از ابزارها با اندکی خلاقیت می توان در کارهایی مورد استفاده قرار داد که معمولا در نگاه اول ارتباطی به آن ها ندارد. انجام چنین کاری می تواند علاوه بر جنبه سرگرم کنندگی، ذهن شما را برای استفاده خلاقانه تر از ابزارهای موجود در دور و برتان پرورش دهد. قبلا در کلاسیک وب به کاربردهای خلاقانه کلید های اضافی پرداخته شده است. اما در این پست قصد داریم شما را با موارد کاربرد چسب حرارتی آشنا کنیم.

عصای جادویی خود را درست کنید

کارهای هنری با چسب حرارتی

برای این کار به این موارد نیاز خواهید داشت: دو تکه چوب (ترجیحا چاپستیک)، منجوق، رنگ آکریلیک قهوه ای، سیاه و سفید. از چسب حرارتی برای دادن بافت خاص به چوب استفاده می کنیم. بهتر است آن را به صورت پیچ در پیچ در اوریم. سپس با استفاده از رنگهایی که در اختیار دارید، چوب را تزیین کنید تا جلوه خاصی به آن ببخشید.

تغییر اندازه حلقه با استفاده از چسب حرارتی

کارهای هنری با چسب حرارتی

تغییر اندازه حلقه می تواند گران باشد. ولی می توان راه حلی موقتی برای انجام آن پیدا کرد. مقداری چسب داغ را روی یک کاغذ پارچمنت بریزید (به شکل یک برآمدگی) و سپس قسمتی از حلقه را درون آن قرار دهید. پس از خشک شدن، می توانید اندازه حلقه را مجددا تغییر داده و آن را به شکل دلخواه خود درآورید. هرچند که این کار آسیبی به حلقه نخواهد زد ولی به هر حال احتیاط کنید.

کاربرد چسب حرارتی در بهتر کردن آویز لباس

با چسب حرارتی چی درست کنیم

این خیلی آزاردهنده است که یک لباس به خوبی روی آویز قرار نگیرد و مرتبا لیز بخورد. خوشبختانه این مساله نیز به سادگی قابل حل است. کافی است که چند حباب کوچک روی دسته آویز ایجاد کنید. سپس بگذارید تا به خوبی خشک شوند. در نهایت لباس خود را روی آن آویزان کنید. خواهید دید از طریق این ترفند با چسب حرارتی دیگر لباس ها لیز نمی خورد.

مطلب ۱۷ ترفند و کاربرد جالب از دریل را نیز می توانید مطالعه کنید.

بستن درب بسته های پستی

کاردستی با چسب حرارتی

به جای اینکه از نوار چسب برای بستن دربا بسته های ارسالی از طریق پست استفاده کنید کمی توانید با یک تفنگ چسب حرارتی این کار را انجام دهید. اتفاقا این روش، ایمن تر هم خواهد بود.

انجام تعمیرات با چسب تفنگی

چگونه چسب حرارتی رنگی درست کنیم

چسب داغ برای طیف وسیعی از تعیمرات قابل استفاده است. چیزهایی مثل کتاب های پاره شده و اسباب بازی هی شکسته شده را می توان به راحتی با اندکی چسب حرارتی مثل روز اول کرد. برای درست کردن کتاب باید چسب را از بالا تا پایین صفحه پاره شده بریزید و سپس ان را محکم ببندید تا خشک شود. حتی برای تعمیر عینک نیز می توان از چسب حرارتی استفاده کرد.

تزئین گلدان با استفاده از چسب حرارتی

شاید جالب باشد که بدانید از چسب حرارتی برای تزئین هم می وشد استفاده کرد. شما می توانید با استفاده از این چسب، یک حرف یا الگوی مناسب و زیبا روی گلدان ایجاد کنید. پس از ایجاد این طرح، آن را با رنگ مورد علاقه خود ترکیب کنید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

ترفند با چسب تفنگی برای پیشگیری از لیز خوردن

ترفند با چسب حرارتی

اگر حس می کنید که پایتان در جوراب یا کفش لیز می خورد می توانید اندکی چسب حرارتی را مانند شکل در جوراب مورد استفاده قرار دهید. سپس بگذارید تا خشک شود. در نهایت می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. البته توصیه ما در وهله اول تعویض کردن جورابتان است!

جلوگیری از خراب شدن اسباب بازی های حمام

قاب گوشی با چسب حرارتی

این اسباب بازی ها بسیار سرگرم کننده هستن. ولی بسیاری از آن ها به مرور زمان و به دلیل نشت آب به درونشان خراب می شوند. شما می توانید این مشکل را با پر کردن سوراخ و منافذ اسباب بازی ها با استفاده از چسب داغ حل کنید. البته قبل از هر چیز، اسباب بازی مورد نظر را تمیز کرده و خشک نمایید.

مطلب ۱۶ کاربرد جالب خمیردندان را نیز در کلاسیک وب مطالعه نمایید.

تزئین پنجره اتاق از موارد کاربرد چسب حرارتی

دستبند با چسب حرارتی

فرض کنید با تابیدن آفتاب به داخل خانه، طرحی از دانه های برف هم روی فرش خانه شکل بگیرد. این کار به راحتی با استفاده از خلاقیت با چسب حرارتی ممکن خواهد بود. تنها کافیست که طرح مورد علاقه خود را روی یک کاغذ یا پارچه ایجاد کنید و آن را روی پنجره بچسبانید. هرگز به صورت مستقیم از چسب حرارتی روی سطح پنجره استفاده نکنید. خط های طرحی که ایجاد می کنید به اندازه کافی ضخیم باشند تا از هم جدا نشوند. پس از اینکه طرح مورد نظر خشک شد آن را از کاغذ (به وسیله قیچی) جدا کرده و روی پنجره بچسبانید.

ایجاد موم با استفاده از تفنگ چسب حرارتی

آیا می دانستید که می توانید از شمع به جای جسب حرارتی در تفنگ آن استفاده کنید؟ کافیست آن را به جای لوله چسب درون جای مخصوص آن قرار دهید. با این روش می توانید شمع را ذره ذره آب کرده و از موم آن استفاده نمایید. از این موم برای مثال می توان برای مهر و موم پاکت های نامه استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که این کار می تواند اندکی رنگ چسب حرارتی را در استفاده های بعدی تغییر دهد.

خلاقیت با چسب حرارتی برای محکم کردن جای فرش

لایف هک با چسب حرارتی

اگر فرشی دارید که روی سطح چوبی یا کاشی ثابت نمی ماند، چسب حرارتی چاره کار شما خواهد بود. فرش را برعکس کرده و مقداری چسب روی کف آن و در گوشه هایش بزنید. اگر به اندازه کافی چسب در اختیار دارید از طرح زیگزاگی برای پوشاندن کل سطح کف فرش استفاده کنید. صبر کنید تا چسب خشک شود و سپس آن را در جای خود قرار دهید.

شما می توانید نحوه استفاده خلاقانه از اتو را نیز در کلاسیک وب فرا بگیرید.

کارهای هنری با چسب حرارتی

شما می توانید برای این کار از طرح های آماده استفاده کنید. همچنین می توانید طرح تاج مورد نظر خود را روی یک کاغذ پارچمنت رسم نمایید. سپس این طرح را با استفاده از چسب حرارتی بپوشانید. اگر از چسب های متالیک بدین منظور استفاده کنید مطمئنا جلوه زیباتری به تاج خود خواهید داد. در نهایت تاج را از روی کاغذ بریده و با احتیاط روی سر خود بگذارید.

ساختن کاور چاقو یک ترفند با چسب حرارتی

ترفند های جدید با چسب حرارتی

با روشی که در ادامه خواهیم گفت می توانید به راحتی برای چاقوی خود یک کاور تهیه کنید. ابتدا سطح چاقو را با وازلین بپوشانید. سپس همه قسمت های آن را که قرار است درون کاور قرار گیرد با چسب بپوشانید. صبر کنید تا چسب خشک شود. حالا می توانید به راحتی کاور تهیه شده را از جای خود در آورید. حتما قبل از استفاده هم کاور و هم چاقو را شستشو دهید. می توانید از این ترفند جهت درست کردن کاور برای مسواک یا تیغ هم بهره ببرید. فقط در اینجا باید به جای وازلین از کاغذ پارچمنت استفاده نمایید.

تعمیر دستگیره ها و دکمه ها با چسب تفنگی

اگر وقتی برای دوختن دکمه لباستان که از جایش در آمده ندارید می توانید از این چسب استفاده نمایید. فقط مقداری چسب روی دکمه ریخته و آن را به لباس بچسبانید. بعدها که قصد دوختن لباس را داشته باشید می توانید به راحتی این دکمه را جدا نمایید.

استفاده از چسب حرارتی برای برجسته سازی روی کارت ها

تفنگ چسب حرارتی برای ایجاد طرح و برجستگی روی انواع کارت ها عالی است. این کار می تواند به چند طریق انجام شود. شما می توانید کلمه ای بنویسید یا طرحی خاص را روی یک سطح دیگر بکشید. سپس آن را گوشه ای بگذارید تا خشک شود. در نهایت می توانید آن را با اندکی چسب روی کارت مورد نظر خود بچسبانید. راه دیگر انجام این کار، نوشتن یا کشیدن طرح مورد نظر به صورت مستقیم روی خود کارت است. البته در این روش با کوچکترین اشتباهی، دیگر کارت مورد نظر قابل استفاده نخواهد بود. پس باید دقت بیشتری داشته باشید.

کاردستی با چسب حرارتی برای تزئینات کریسمس

بر خلاف کاغذ، در صورت استفاده از چسب حرارتی روی شیشه اگر اشتباهی مرتکب شوید می توانید به راحتی آن را جدا کنید. یک راه حالب برای بهره گیری از این قابلیت این است که از چسب حرارتی روی شیشه های دکوری کریسمس استفاده کنید تا جلوه ای سه بعدی به آن ها ببخشید. برای این کار بهتر است از چسب های حرارتی رنگی استفاده شود.

کاربرد چسب حرارتی در درست کردن گوشواره ها

ترفند با چسب تفنگی

اگر استند گوشواره خراب شده باشد می توانید از چسب حرارتی برای درست کردن یک استند جدید استفاده کنید. ابتدا یک دایره کوچک با استفاده از چسب ایجاد کنید. سپس انتهای گوشواره را درون آن قرار دهید. بدین ترتیب سوراخی کوچک درون این دایره ایجاد می وشد که پس از خشک شدن هم می توان گوشواره را درون آن قرار داد.

خلاقیت با چسب حرارتی برای دکوراسیون عروسی

کاربرد های جالب و خلاقانه چسب حرارتی تفنگی در خانه

یک قالب سیلیکونی تهیه کنید. شما با استفاده از تفنگ جسب حرارتی می توانید هر شکلی که مد نظرتان است را در این قالب ایجاد کنید. در صورت نیاز می توانید از دو چسب حرارتی با رنگ مختلف یا چسب حرارتی اکلیلی استفاده کنید. البته قبل از هر چیز این قالب سیلیکونی را امتحان کنید. زیرا در صورت داغ بودن بیش از حد تفنگ چسب ممکن است قالب مورد نظر ذوب شود. استفاده از قالب های پلاستیکی آب نبات هم می تواند گزینه خوبی باشد. همچنین استفاده از اسپری آشپزی هم می تواند به شما در امز تزئین قالب مورد نظر کمک شایانی کند.

ویدیوی آموزش ترفند های جدید با چسب حرارتی

در ویدیو زیر میتوانید سایر ترفندهای کاربردی این وسیله مانند ساخت قاب گوشی با چسب حرارتی را مشاهده کنید:

اگر به ساخت وسایا کاربردی در خانه علاقه مند هستید مطلب شیوه ساخت کولر و خنک کننده هوا در خانه را در کلاسیک وب مطالعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب شیوه ساخت انواع کاردستی با چسب حرارتی را به شما آموزش دادیم، اگر در زمینه لایف هک با چسب حرارتی تجربه ای دارید می توانید آن را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب