مطلب فعلی :

۲ روش تعمیر کارت های اعتباری و عابر بانک خم شده

رفتن به بالا

۲ روش تعمیر کارت های اعتباری و عابر بانک خم شده

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

۲ روش تعمیر کارت های اعتباری و عابر بانک خم شده

امروزه استفاده از کارت های اعتباری و عابر بانک های مختلف جایگزین پول نقد شده است و امور روزانه نظر دریافت وجه، پرداخت، عبور و مرور و…به واسطه این کارت ها ساده تر شده است. گاهی بعد از استفاده از کارت اعتباری و به دلیل مشغله زیاد فراموش می کنیم که کارت ها را در جای مطمئن قرار دهیم و بر اثر نشست و برخاست یا فشار بیش از حد به این کارت ها آسیب میرسد. در این مواقع اولین راه حلی که به ذهن افراد میرسد تعویض کارت می باشد. اما بد نیست با استفاده از ترفندهایی که در ادامه معرفی می کنیم ابتدا شانس خود را برای تعمیر کارت امتحان کنید و اگر کاربردی نبود، نهایتا درخواست صدور کارت اعتباری المثنی بدهید.

تعمیر عابر کارت و کارت های اعتباری خم شده

How to Repair a Warped Credit Card

همان طور که همیشه باید مراقب افرادی باشیم که با استفاده از روش های دزدی اطلاعات و کلاهبرداری در عابر بانک ها قصد سرقت از کاربران خودپرداز ها را دارند، باید در نگهداری از کارت اعتباری و عابربانک ها نیز دقت کافی داشته باشیم.

استفاده از اتو برای صاف کردن کارت اعتباری هوشمند خم شده

اتو وسیله مناسبی برای صاف کردن کارت های اعتباری است که بر اثر فشار خم شده اند. بدین منظور ابتدا اتو را روی دمای کم (ترجیحا درجه ۲ اتو)  و به صورت خشک تنظیم کنید. یک پاکت کاغذی یا هر سطح صافی را انتخاب کنید؛ طوری که از تماس مستقیم اتو با کارت جلوگیری کند.

تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

دقت کنید که قبل از قرار دادن کارت در پاک کاغذی یا هر سطح مشابه دیگر، جایگاه تراشه مغناطیسی کارت را مشخص کنید و از گرم کردن بیهوده سایر نقاط خودداری کنید.

تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

گرمارسانی به کارت را برای حدود ۳۰ ثانیه و به صورت مکرر ادامه دهید. اگر خمیدگی کارت برطرف نشده بود، مجددا این راه را امتحان کنید.

تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

در استفاده از اتو دقت داشته باشید که درجه اتو حتما ملایم باشد. کارت را به صورت مداوم بررسی کنید و اتو را حرکت دهید و ثابت روی کارت قرار ندهید.تماس مستقیم اتو با کارت آسیب بیشتری بدان وارد می کند. سطح زیر اتو حتما باید صاف باشد. اتو نباید با بخش های برجسته روی کارت نظیر اعداد تماس پیدا کند.

استفاده از سشوار برای صاف کردن عابر کارت های خم شده

کاربردهای شگفت انگیز سشوار این وسیله را به یک ابزار همه کاره تبدیل کرده است! ابتدا کارت را روی یک سطح ثابت و صاف قرار دهید که سشوار به خوبی به کارت نزدیک شود.

تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

قسمتی از کارت که خم شده است را مستقیما مقابل حرارت سشوار قرار دهید.

تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

سپس کارت را میان دو سطح صاف و سنگین مثل تعدادی کتاب قرار دهید.

تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

مدتی منتظر بمانید و سپس کارت را خارج کنید و تست کنید.

تعمیر عابربانک و کارت های اعتباری خم شده

در صورتی که روش های گفته شده برای تعمیر کارت بانکی یا اعتباری شما کارآمد نبود، برای صدور کارت المثنی به بانک مربوطه درخواست بدهید.

تجربه و نظر شما ؟

اگر تا به حال با مشکل خمیده شدن کارت بانکی و اعتباری رو به رو شدید، چه ترفندهایی را برای اصلاح آن به کار بردید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب