مطلب فعلی :

۳ روش حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word)

رفتن به بالا

۳ روش حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word)

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word)

۳ روش حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word)

کلید های ترکیبی ⌨️ اصولا برای بهبود و تسریع سرعت انجام دادن کار ها است که معمولا توسط افراد در تمامی نرم افزار استفاده میشود. در Word هم شما می توانید به جای کلیک راست و انتخاب گزینه Paste خیلی سریعتر کلید های ترکیبی CRTL + V را بزنید تا عمل الصاق را انجام دهید. اما گاهی اوقات به دلایلی کار نکردن کلید های ترکیبی در ورد رخ میدهد که امروز به روش های حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word) پرداخته‌ایم.

نحوه رفع مشکل عمل نکردن کلیدهای میانبر در ورد

How To Fix Keyboard Shortcuts Not Working in Microsoft Word

دلایل مختلفی می تواند باعث بروز مشکل کار نکردن کلید ترکیبی کیبورد در ورد بشود که راه حل های مختلفی هم برای آن وجود دارد زیرا مشکل معمولی است و ممکن است برای بسیاری از کاربران حین کار با Word پیش آید. موارد زیر را برای حل مشکل عمل نکردن کلیدهای میانبر در ورد بررسی بفرمایید. همچنین اگر می خواهید با کلید های ترکیبی بیشتری در ویندوز آشنا شوید، بهترین کلیدهای ترکیبی میانبر کیبورد را مشاهده کنید.

حل مشکل کار نکردن Copy Paste در Word 2016 ، ۲۰۱۳ و.. با تعمیر کردن ورد

یکی از راه حل هایی می توان به کمک آن مشکل کار نکردن CTRL V یا دیگر کلید های ترکیبی را برطرف کرد، تعمیر کردن نرم افزار ورد است. برای اینکار ابتدا باید به سراغ کنترل پنل سیستم خود بروید. از درون کنترل پنل، بخش Programs and Features را انتخاب کنید تا لیست برنامه های نصب شده در سیستم خود را ببینید.

تغییر کلید میانبر در ورد

از لیست نمایش داده شده، Microsoft Office را پیدا کنید و بر روی آن یکبار کلیک کنید. سپس از بالای پنجره گزینه Change را زده و از صفحه‌ای که برایتان باز میشود، Repair را انتخاب کنید. سپس Continue را بزنید تا فرایند تعمیر Word کامل گردد. حالا مجددا تست کنید که ایا مشکل کار نکردن دکمه CTRL در آفیس و ویندوز ۱۰ حل شده است یا خیر.

غیر فعال شدن دکمه CTRL+A و … در ورد

کار نکردن کلید های ترکیبی در ورد

روش دیگری که می توان از آن برای حل مشکل کار نکردن کلید های ترکیبی در ورد کمک گرفت، Reset کردن تنظیمات مربوط به کلید های میانبر ورد (Word) است. ورد را باز کنید و به مسیر File > Options > Customize Ribbon بروید. از همانجا گزینه Customize را انتخاب کنید و در پنجره جدید، اگر گزینه Reset All فعال بود آن را انتخاب کنید. این کار باعث میشود تمام شخصی سازی های مربوط به تغییر کلید میانبر در ورد از بین برود و همه چیز به حالت اولیه خود برگردد.

مشکل کار نکردن کلید ترکیبی کیبورد در ورد

علت دیگری که ممکن است باعث مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد شود، می تواند افزونه های فعال شده در نرم افزار ورد باشد. بیاید افزونه ها را تک به تک غیر فعال کرده و هر بار مجددا عمل نکردن کلیدهای میانبر در ورد را تست کنید.

حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد

برای غیر فعال کردن افزونه ها یا به اصطلاح add-in ها، نرم افزار را باز کرده و مسیر File > Options > Add-ins را بروید. در زیر صفحه مطمئن شوید که در قسمت Manage گزینه Com Add-in انتخاب شده باشد و سپس روی Go دوبار کلیک کنید. در صفحه جدید لیست افزونه های نصب در ورد را خواهید دید. آن ها را غیر فعال کرده و دوباره مشکل را بررسی کنید و ببینید که آیا غیر فعال شدن دکمه CTRL+A و دیگر کلید های ترکیبی کیبورد برطرف شده است یا نه. همچنین اگر می خواهید همیشه و به طور اتوماتیک کلید Num Lock کیبورد روشن باشد، حتما ۴ ترفند روشن بودن همیشگی Num Lock را بخوانید.

حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word)

اگر هیچ یک از روش هایی که پیش تر ذکر شد برای حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word) کار نکرد، این راه حل را امتحان کنید. ورد را اجرا کرده و به به تنظیمات بروید و سپس Language را انتخاب کنید.

مشکل عمل نکردن کلیدهای میانبر در ورد

در زیر قسمت Choose Display and Help Languages دو باکس مشاهده می کنید که در هر دو باکس عبارت English را انتخاب کنید و نهایتا OK را بزنید. این کار زبان پیشفرض نرم افزار را بر روی انگلیسی تنظیم می کند و ممکن است این کار باعث حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word) شود. حالا دوباره بررسی کنید که آیا غیر فعال شدن دکمه CTRL+A و CRTL+C و .. حل شده است یا خیر.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب با آموزش ۴ روش حل مشکل کار نکردن کلیدهای ترکیبی در ورد (Word) همراه شما بودیم. آیا تا به امروز نحوه حل مشکل کار نکردن Copy Paste در Word 2016 ، ۲۰۱۳ و.. را می دانستید؟ آیا با مشکل کار نکردن کلید ترکیبی کیبورد در ورد برخورد کرده بودید؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را پیرامون تغییر کلید میانبر در ورد در بخش دیدگاه همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب