مطلب فعلی :

۳ روش حل مشکل The file or directory is corrupted and unreadable هارد اکسترنال ، فلش و..

رفتن به بالا

۳ روش حل مشکل The file or directory is corrupted and unreadable هارد اکسترنال ، فلش و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
حل مشکل the file or directory is corrupted and unreadable هارد اکسترنال ، فلش و..

۳ روش حل مشکل The file or directory is corrupted and unreadable هارد اکسترنال ، فلش و..

شاید مهمترین مسئله ای که در کامپیوترها با آن مواجه هستیم حفظ اطلاعات ذخیره شده در هارد دیسک یا فلش است. از اینرو هر مساله ای که موجب عدم دسترسی ما به این اطلاعات شود مطمئنا باعث نگرانی شدیدمان خواهد شد. یکی از این مسائل می تواند بروز اروری تحت عنوان The file or directory is corrupted and unreadable باشد که معمولا نشان دهنده ایجاد یک مشکل در ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات است. در این مطلب کلاسیک وب می خواهیم به روش های حل مشکل unreadable هارد اکسترنال ، فلش مموری و.. بپردازیم.

رفع ارور The file or directory is corrupted and unreadable ویندوز ۱۰، ۸، ۷

How To Fix The file or directory is corrupted and unreadable Error

پیش از این در کلاسیک وب به آموزش ۶ روش رفع ارور Location is not available در ویندوز و همچنین رفع پیغام خطا Cannot Delete و Access Denied فایل و پوشه ها پرداخته شده است. در  راستا روش های رفع ارور عدم دسترسی به درایو و پوشه ها در این مطلب قصد داریم به نحوه رفع یکی دیگر از ارورهایی که در ویندوز رخ می دهد بپردازیم. در ادامه آموزش تصویری رفع ارور The file or directory is corrupted and unreadable در ویندوز را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

دلیل ارور The file or directory is corrupted and unreadable

رفع ارور the disk structure is corrupted and unreadable

وقوع ارور the disk structure is corrupted and unreadable می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به توضیح برخی از محتمل ترین این دلایل خواهیم پرداخت:

  • خراب بودن سیستم فایل: سیستم فایل شامل همه اطلاعات مربوط به هر درایو مثل اندازه فایل ها، زمان ایجاد شدن هر کدام از آن ها، محدودیت های دسترسی و دیگر موارد می باشد. دو سیستم فایل معروف در ویندوز وجود دارد: Fat32 و NTFS که خراب شدن هر کدام از آن ها می تواند باعث عدم دسترسی به درایو و بروز این مشکل شود.
  • ویروس: وقتی درایوهای کامپیوتر یا فلش درایو به ویروس آلوده شوند، سیستم فایل ممکن است با مشکل روبرو شود که در نهایت منجر به نمایش این ارور می شود.
  • آسیب فیزیکی: هارد درایو و فلش های USB بسیار حساس هستند و هر ضربه ای به آن ها می تواند موجب آسیب رسانی به سکتورها یا دیگر اجزای آن شود.
  • نحوه جدا کردن فلش یا هارد اکسترنال از پورت USB: اگر فلش یا هارد اکسترنال خود را در هنگام استفاده از کامپیوتر جدا کنید ممکن است ان را با خطر مواجه شدن با این ارور مواجه کنید. زیرا این کار می تواند ریسک از دست دادن داده ها و نیز پاک شدن اطلاعات ضروری سیستم روی فلش را بسیار افزایش دهد.

رفع مشکل Access denied در فلش مموری و هارد اکسترنال

این روش ساده ترین راه برای راه حل ارور the file or directory is corrupted and unreadable است. گرچه شاید ایده آل ترین راه نباشد. چون با فرمت کردن همه اطلاعات ذخیره شده روی درایو پاک خواهند شد. گرچه به هر حال با انجام این کار به احتمال بسیار زیاد از دست چیزی که باعث بروز مشکل و ایجاد ارور شده است هم خلاص خواهید شد. این روش را وقتی به کار گیرید که این ارور در فلش شما رخ داده باشد. زیرا منطمئنا دلتان نمی خواهد که همه اطلاعات هارد درایو را از دست بدهید. برای فرمت کردن به روش زیر عمل کنید:

۱- درایوی که دارای این مشکل شده است را مشخص کنید. این موضوع را به راحتی از طریق پیام ارور می توانید متوجه شوید. برای مثال در ارور H: is not accessible مشخص است که درایو H با مشکل روبرو شده است.

مشکل unreadable هارد اکسترنال

۲- روی این درایو کلیک راست کرده و گزینه Format را انتخاب نمایید.

۳- در پنجره باز شده روی دکمه Start کلیک کنید تا فرایند فرمت شدن درایو آغاز شود.

بهتر است قبل از اینکه درایو خود را فرمت کنید ابتدا از اطلاعات موجود در آن بکاپ بگیرید. زیرا همانطور که گفته شد فرمت کردن درایو باعث از دست رفتن همه اطلاعات آن می شود. همچنین در صورتی که با فرمت کردن فلش به مشکل برخوردید می توانید مطلب ۴ روش حل مشکل فرمت نشدن فلش مموری را مطالعه نمایید.

استفاده از ابزار Chkdsk ویندوز برای رفع مشکل هارد اکسترنال Is Not Accessible

۱- برای حل مشکل پیغام Directory is corrupted and unreadable در ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ پس از فشردن کلیدهای Win+X گزینه (Windows Powershell (Admin یا (Command Prompt (Admin را انتخاب کنید. در ویندوز ۷ می توانید این کار را با تایپ cmd در استارت ویندوز انجام دهید.

۲- اگر پنجره ای تحت عنوان User Account Control باز شد گزینه Yes را در آن انتخاب کنید.

۳- پنجره خظ فرمان باز می شود. در این پنجره اول از همه این عبارت را تایپ کنید: chkdsk H: /f. سپس دکمه Enter را بزنید. در اینجا H نشان دهنده مکان درایو مورد نظر است. انجام عملیات ممکن است چند ثانیه ای طول بکشد.

رفع مشکل هارد اکسترنال is not accessible

۴- این کار را برای هر کدام از درایوهایی که با این مشکل روبرو شده اند انجام دهید.

در صورت دسترسی نداشتن به درایوها می توانید مطلب ۷ روش حل مشکل عدم دسترسی به درایو در ویندوز را نیز مطالعه نمایید.

نصب مجدد ویندوز جهت رفع خطای File directory corrupted and unreadable

گاهی اوقات درایوی که با این مشکل روبرو میشود درایو C است. درایوی که معمولا ویندوز در آن نصب شده است. در صورت بروز این اتفاق، سیستم از کار خواهد افتاد و در واقع ویندوز دیگر قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود. زیرا هیچگونه دسترسی به فایل های سیستمی که در درایو C ذخیره شده اند ندارد. در این مواقع شاید تنها راه این است که ویندوز را مجددا نصب نمایید.

در صورتی که در ویندوز با مشکل Encrypt شدن خودکار فایل ها روبرو شدید می توانید به مطلب رفع مشکل سبز شدن نام فایل و پوشه ها و Encrypt خودکار در ویندوز در کلاسیک وب مراجعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب سعی کردیم روش های حل مشکل The file or directory is corrupted and unreadable هارد اکسترنال و فلش مموری و درایو را به شما آموزش دهیم. اگر شما روش دیگری می شناسید و یا نظر یا پیشنهادی دارید آن را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب