مطلب فعلی :

۳ روش غیر فعال و فعال سازی رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید

رفتن به بالا

۳ روش غیر فعال و فعال سازی رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
غیر فعال و فعال سازی رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید

۳ روش غیر فعال و فعال سازی رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید

یکی از مشکلاتی که همواره برای اشخاصی که دائم در سفر های خارجی هستند این است که بعد از خروج از کشور، سیم کارتی که درون موبایلشان قرار دارد از کار می افتد. ولی خوشبختانه با قابلیت رومینگ دیگر این مشکل وجود نخواهد داشت. اگر شما هم نیازمند فعال سازی رومینگ ایرانسل، همراه اول و یا رایتل هستید ولی از چگونگی آن با خبر نیستید، با آموزش غیر فعال و فعال سازی رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید همراه کلاسیک وب باشید.

نحوه قطع کردن و فعال سازی رومینگ (Roaming) همراول ، ایرانسل و رایتل

How to Disable or Enable Roaming in Hamrahe aval, Irancell and Rightel

معمولا برای اشخاصی که قصد فعال سازی رومینگ را دارند همواره این سوال پیش می آید که « چگونه رومینگ را غیر فعال کنیم » یا شاید از تعرفه رومینگ همراه اول یا رایتل یا ایرانسل با خبر نیستند. در ادامه به طور کلی به بررسی این مسائل از جمله چگونگی فعال سازی رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید و کد لغو رومینگ همراه اول ، ایرانسل و.. خواهیم پرداخت.

فعال یا غیر فعال سازی و تنظیم رومینگ در اندروید

نحوه غیر فعال سازی رومینگ همراه اول

فرایند فعال سازی و تنظیم رومینگ در اندروید بسیار ساده است. برای فعال سازی رومینگ در اندروید ابتدا به قسمت تنظیمات موبایل رفته و سپس گزینه Connection را انتخاب نمایید. سپس بر روی گزینه Mobile Network ضربه بزنید تا به صفحه بعدی (تنظیمات رومینگ گوشی سامسونگ و..) هدایت شوید. حالا اگر قصد روشن کردن رومینگ را دارید، سوییچ Data Roaming را روشن و اگر قصد خاموش کردن رومینگ را دارید، آن را خاموش کنید. البته ممکن است نام گزینه های نام برده شده در موبایل ها و برند های مختلف متفاوت باشد.

آموزش فعال سازی رومینگ ایرانسل

برای فعال سازی رومینگ ایرانسل به گفته خود ایرانسل لازم است پیش از سفر مطمئن شوید که ایرانسل با کشور مقصد دارای توافقنامه رومینگ است. رومینگ ایرانسل در کشور های زیادی از جمله برزیل، انگلستان، مالزی، آلمان، روسیه، ژاپن و هند و بسیاری از کشور های دیگر در دسترس است.

حالا با شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیم‌کارت خود و یا با استفاده از برنامه ایرانسل‌ من، سرویس رومینگ را روشن کنید. توجه کنید که اینکار را باید پیش از سفر به کشور مقصد انجام دهید. برقراری تماس با شما یا تماس گیری توسط خودتان با مشترکین درون ایران یا خارج از ایران در این حالت متفاوت است. برای مثال اگر قصد دارید با شخصی که در خارج از ایران (یا حتی داخل ایران) ساکن است تماس حاصل کنید باید فرمول شماره مورد نظر + کد شهر (بدون صفر) + کد کشور را رعایت کنید. پیشنهاد میکنیم حتما برای اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از چگونگی دریافت و ارسال SMS و یا تعرفه رومینگ ایرانسل، به صفحه رسمی روش خرید و استفاده رومینگ ایرانسل رفته و آموزش آن را مطالعه کنید.

آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول

برای همراه اول نیز روش های مختلفی جهت اطلاع و فعال یا غیرفعالسازی رومینگ وجود دارد. شما میتوانید از طریق شماره گیری کد دستوری #۱۰*۲۹* یا #۱*۶* و یا ارسال پیامک ۲۹ به سرشماره پیامکی ۱۰ اقدام به روشن کردن رومینگ همراه اول بکنید.

تنظیمات رومینگ گوشی سامسونگ

لازم به ذکر است که هم اکنون سرویس رومینگ همراه اول از طریق ۲۷۱ اپراتور تلفن همراه در ۱۱۲ کشور قابل استفاده می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از تعرفه های رومینگ همراه اول و مطالعه مطالب بیشتر پیرامون رومینگ همراه اول حتما به سایت رسمی همراه اول مراجعه کنید.

آموزش فعال سازی رومینگ رایتل

غیر فعال سازی رومینگ در گوشی سامسونگ

خب برای فعال سازی رومینگ رایتل ابتدا به تنظیمات سپس به بخش Mobile Nerwork Settings (یا در برخی موبایل ها گزینه Connection) رفته و توجه داشته باشید که گزینه Dara Rooming روشن باشد. سپس Network mode را انتخاب کنید. با انتخاب یکی از حالات ۳G/2G auto یا ۲G/3G/4G auto رومینگ رایتل به طور خودکار فعال خواهد شد. ولی اگر قصد غیر فعال کردن رومینگ رایتل را دارید، بعد از ضربه بر روی Network mode گزینه ۳G only را انتخاب کنید. همچنین برای اطلاع از تعرفه های رومینگ رایتل، به سایت رسمی رایتل مراجعه کنید.

اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تنظیمات مربوط به بخش سیمکارت ها در اندروید هستید، پیشنهاد میکنیم حتما مطلب تنظیمات اینترنت گوشی اندروید برای سیم کارت را مشاهده و از آن استفاده کنید.

نحوه غیر فعال سازی رومینگ همراه اول، ایرانسل و رایتل

قطع رومینگ همراه اول

جهت قطع رومینگ همراه اول و ایرانسل و یا رایتل، ابتدا به بخش تنظیمات موبایلتان بروید.

نحوه قطع کردن و فعال سازی رومینگ (Roaming) همراول ، ایرانسل و رایتل

حالا به بخش Cellular networks بروید. توجه کنید که این گزینه ممکن است بسته به مدل موبایل شما، متفاوت باشد. برای مثال تنظیمات رومینگ گوشی هواوی در مسیر Wireless & networks < mobile network وجود دارد.

تنظیمات رومینگ گوشی هواوی

حالا گزینه مربوط به Data rooming را غیر فعال کنید. با اینکار دیگر تنظیمات رومینگ برای سیم کارت شما خاموش میشود و اگر در سفر های خارجی باشید، دیگر سیم کارتتان در دسترس نخواهد بود. همچنین طبق گفته خود ایرانسل، تمامی مشترکان دائمی و اعتباری می توانند برای غیرفعال‌سازی سرویس رومینگ در پایان سفر، از اپلیکیشن ایرانسل‌ من استفاده کنند و یا با شماره گیری کد لغو #۲*۱۱۱۱* اقدام به غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل کنند.

البته مطالب مربوط به رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید محدود به این پست نمیشود. اگر همچنان پیرامون رومینگ و کاربرد های آن در ذهن شما سوالاتی وجود دارد، پیشنهاد میکنم حتما از مطلب دیگر ما پیرامون رومینگ تحت عنوان سرویس رومینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ دیدن کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب ۳ روش غیر فعال و فعال سازی رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل در اندروید را به شما آموزش دادیم. آیا شما تابحال از سرویس رومینگ همراه اول، رایتل یا ایرانسل استفاده کرده اید؟ شما همچنین می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را درباره تعرفه رومینگ همراه اول، ایرانسل و رایتل در بخش دیدگاه همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب