مطلب فعلی :

۴ روش حل مشکل چشمک زدن و پرش صفحه گوشی اندروید

رفتن به بالا

۴ روش حل مشکل چشمک زدن و پرش صفحه گوشی اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
4 روش حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

۴ روش حل مشکل چشمک زدن و پرش صفحه گوشی اندروید

نور صفحه نمایش برخی از گوشی های هوشمند گاهی دچار مشکلی مانند فلش زدن صفحه نمایش یا کم و زیاد شدن نور LCD می شوند و یا ممکن است به اصطلاح پر پر بزند (Flickering) که مشکل آزار دهنده ای است. امروز در کلاسیک وب آموزش رفع مشکل چشمک زدن و پرشی صفحه گوشی همراه را خواهیم گفت تا شاید بتوانید قبل از مراجعه به تعمیر گاه، مشکل گوشی خود را رفع نمایید.

رفع مشکل پرپر زدن و کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی سامسونگ، هواوی و..

Solve The Android Phone Screen Keeps Flashing or Flickering Problem

در گوشی های قدیمی مشکلات صفحه نمایش سخت افزاری بود اما در گوشی های هوشمند امروزی، پای نرم افزار هم در میان است. مشکل لرزش و پر پر زدن صفحه نمایش گوشی عمدتا به دلیل عدم هماهنگی بین پردازنده گرافیکی و CPU گوشی به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری است. این مشکل مسئله بزرگی نیست و معمولا به علت عدم کیفیت مطلوب گوشی پیش می آید که امیدواریم با استفاده از راهنمایی ذکر شده در این مطلب، بتوانید آن را رفع کنید.

چرا صفحه نمایش گوشی پر پر می زند؟ پرش صفحه به علت GPU

یکی از دلایل عمده پر پر زدن صفحه گوشی همانطور که اشاره شد، به دلیل عدم تصمیم گیری مناسب سیستم عامل بین سخت افزار گرافیک (GPU) و نرم افزار پردازنده (CPU) است. مسئله پرش صفحه در هنگام جست و جوی برنامه ها، باز کردن برنامه های کوچک و در هنگام مرور وب با کروم شایع تر هستند یا حتی ممکن است در حالی که دارید با صفحه نمایش هر کار دیگری انجام می دهید، این اتفاق رخ دهد.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

اگر خیلی از گوشی همراه خود استفاده می نمایید، پیشنهاد می کنیم راهکار محافظت چشم در برابر تابش اشعه صفحه گوشی و تبلت اندروید را مطالعه بفرمایید.

رفع مشکل  کم و زیاد شدن نور با تنظیمات سنسور نور دستگاه

قبل از هر کاری اول یک بار گوشی خود را ریستارت کنید تا شاید مشکل شما حل شود. اگر باز هم کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی را تجربه کردید، به تنظیمات گوشی بروید و در قسمت Display به تنظیمات Brightness یا روشنایی بروید. اگر گوشی شما دارای سنسور تشخیص میزارن نور است، آن را با برداشتن تیک گزینه Automatic/Adaptive Brightness غیر فعال کنید. حس گر تشخیص نور، مقدار نور های محیط بیرون رو شناسایی کرده و بر اساس آن اتوماتیک نور صفحه نمایش را تنظیم می کند که ممکن است در مرور زمان دچار مشکل شده باشد.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

۹ روش اضافه کردن حالت شب در گوشی های اندروید و آیفون برای اذیت نشدن چشم در شب ها را حتماً بخوانید.

روش بررسی علت مشکل پلک زدن و لرزش صفحه گوشی

اگر بعد از نصب برنامه ای خاص کم و زیاد شدن نور و پرش صفحه گوشی اندروید اتفاق افتاده است، می توانید برنامه را در تنظیمات متوقف کنید تا ببنید اشکال از آن برنامه بوده یا نه. روش دیگر بوت کردن گوشی در حالت ایمن یا Safe Mode است. یکی از قابلیت های امنیتی جالب اندروید همین Safe Mode است که با قرار دادن در حالت بوت Safe Mode می توانید مشکلات دستگاه را بررسی نمایید.

برای رفتن به حالت سیف مود، دکمه پاور گوشی خود را نگه دارید تا منوی خاموش شدن ظاهر شود، سپس نماد پاور را فشار داده و نگه دارید تا منوی پاپ آپ حالت Safe Mode ظاهر شود و پیغام Reboot To Safe Mode را OK بزنید. اکنون دستگاه شما به حالت امن بوت می شود و تمام برنامه ها و ابزار های نصب شده، غیر فعال و پنهان می شوند. این کار فرصتی به شما می دهد تا بررسی کنید مشکل از نرم افزار های اضافه شده نباشد.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

نحوه تغییر تنظیمات توسعه دهنده برای پرپر زدن صفحه گوشی سامسونگ و..

توسعه دهندگان نرم افزار گوشی، ابزار هایی برای مدیریت بیشتر و افزایش کارایی طراحی کرده اند که ممکن عامل ایجاد پرپر زدن صفحه گوشی سامسونگ، هواوی و.. باشد. برای رفتن به این تنظیمات اگر قبلا Developer Options را فعال نکرده اید، به قسمت تنظیمات گوشی بروید و گزینه درباره تلفن (About Phone) را باز کنید. سپس روی قسمت Build Number هفت بار پیاپی ضربه بزنید تا تنظیمات توسعه دهندگان آشکار شود.

اکنون مدیریت گزینه های برنامه نویس به تنظیمات شما اضافه شده است. به آن قسمت در منوی اصلی تنظیمات بروید، اگر گزینه ای به نام Surface Updates دیدید آن را غیر فعال کنید. گزینه دیگری که باید خاموش کنید سطح HW است که با پیدا کردن Disable HW می توانید اقدام به غیر فعال کردن آن بکنید و همچنین Screen Composting را به Only To GPU تغییر دهید. اگر مشکل شما به علت سویچ کردن بین پردازنده مرکزی و گرافیکی باشد، با انجام این کار مشکل حل می شود.

۵ قابلیت مخفی Developers Option گوشی و تبلت های اندرویدی از جمله ترفند های جالب برای کاربران اندروید است.

مراجعه به تعمیرگاه به علت نیم سوز شدن صفحه نمایش گوشی

اگر با هیچ یک از روش های ذکر شده مشکل شما حل نشده باشد به این معنی است که گوشی شما دچار اشکال فیزیکی یا سخت افزاری شده. ممکن است صفحه نمایش آن یا بعضی از سنسور ها یا پردازنده ها معیوب باشند که بسته به میزان عیب، شامل پرداخت هزینه می شود و برای این کار باید گوشی خود را به تعمیر کاران مجاز بسپارید تا گوشی شما را عیب یابی و تعمیر بکنند.

مراجعه به تعمیرگاه در حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

تعمیر و درست کردن صفحه نمایش شکسته ، تاچ خراب و.. گوشی مانند یک حرفه ای را هم در کلاسیک وب آموزش داده ایم.

روش بکاپ گرفتن از اطلاعات در صورت پرش صفحه گوشی

یکی دیگر از اقدامات حیاتی بکاپ گرفتن از اطلاعات و فایل های گوشی است. ممکن تا انتقال گوشی به تعمیر گاه ال سی دی گوشی شما خراب شود و دیگر نتوانید از آن تا زمان تعویض ال سی دی استفاده نمایید و یا شاید مشکلات سخت افزاری دیگری داشته باشد که منجر به از دست رفتن اطلاعاتتان شود. پس در اولین فرصت بکاپ بگیرید.

اما اگر دیر اقدام کردید، صفحه گوشی شما از کار افتاد یا تاچ آن غیر فعال شده، از برنامه هایی مانند برنامه Android Data Extraction می توانید استفاده کنید تا فایل ها و اطلاعات خود را از گوشی استخراج نمایید. این برنامه روی ویندوز نصب شده و نحوه استفاده از آن را خواهیم گفت:

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

ابتدا برنامه را دانلود و نصب نمایید. پس از نصب بر روی گزینه Broken Android Data Recovery کلیک کنید و در ستون سمت چپ، داده هایی که نیاز به بازیابی آن را دارید انتخاب نمایید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

رابط کاربری برنامه از شما می خواهد تا اطلاعاتی مانند مدل گوشی، نوع خطای اتفاق افتاده و فرمت  داده های ایده آل شما برای بازیابی در خواست می کند که باید این قسمت ها را تکمیل نمایید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

سپس با توجه به روش های ذکر شده توسط برنامه، گوشی را باید به رایانه متصل نمایید و طبق دستورالعمل برنامه اتصال گوشی به رایانه را با کابل سالم انجام دهید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

نوار پیشرفت برنامه در سمت راست نشان داده شده و شروع به بررسی اطلاعات می کند و در انتهای کار می توانید پیش نمایشی از فایل های ریکاوری شده را ببینید و با توجه به جزییات آن که شامل اندازه و.. است و اقدام به بازیابی آن ها بکنید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

اکنون به اکثر اطلاعات خود دست پیدا کرده اید اما بهترین کار این است که در فواصل زمانی متفاوت و هر چند وقت یک بار، از اطلاعات خود بکاپ بگیرید تا در صورت بروز اتفاقات بتوانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

آموزش نحوه نصب و چسباندن گلس و محافظ صفحه گوشی بدون حباب  که قبلاً آموزش داده شده هم برای محافظت از ال سی دی کاربردی است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در کلاسیک وب حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید را آموزش دادیم. مشکل گوشی شما با چه روشی حل شد؟ می توانید تجربیات، پیشنهادات و نکته های ذکر نشده برای حل این مشکل را در قسمت دیدگاه های این پست با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب