مطلب فعلی :

۴ روش ذخیره آدرس سایت همه تب های باز شده در گوگل کروم و فایرفاکس

رفتن به بالا

۴ روش ذخیره آدرس سایت همه تب های باز شده در گوگل کروم و فایرفاکس

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها

۴ روش ذخیره آدرس سایت همه تب های باز شده در گوگل کروم و فایرفاکس

حتما برای شما پیش آمده است که از آدرس اینترنتی یک سایت (URL) کپی گرفته باشید و بخواهید بعدا آن را برای کسی ارسال یا خودتان مجددا آن را باز و مطالعه کنید. اگر تعداد لینک ها زیاد باشد ذخیره لینک آدرس تک تک تب های مرورگر کاری زمان بر است. امروز قصد دارید در کلاسیک وب نحوه کپی و ذخیره کردن یکجا همه عنوان و آدرس های URL در تب های باز شده مرورگرهای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس را به شما آموزش دهیم.

کپی و ذخیره کردن سریع تمام آدرس سایت ها در تب های فایرفاکس و گوگل کروم

Copy Title & URL Of Current Or All Tabs in Google chrome and Firefox

قبلا در کلاسیک وب در مورد ۷ افزونه کاربردی کروم ، فایرفاکس صحبت کردیم و بهترین افزونه ها و اپ های آفلاین گوگل کروم را خدمت شما معرفی کردیم، امروز در کلاسیک وب قصد داریم در مورد افزونه های جدیدی صحبت کنیم که به کمک آنها می توانید از آدرس های URL و عناوین سایت ها کپی بگیرید.

کپی و ذخیره کردن تمام آدرس های URL و عناوین صفحات تب های گوگل کروم

TabInfoCopy یکی دیگر از افزونه های گوگل کروم است که به شما اجازه می دهد خیلی سریع از عننوان و آدرس URL خود کپی تهیه کنید. پس از اینکه TabInfoCopy را از فروشگاه وب کروم دانلود کردید این افزونه را نصب کنید، چنانچه با نصب افزونه ها در گوگل کروم آشنا نیستید پست آموزش دانلود و ذخیره کردن افزونه های مرورگر گوگل کروم را مطالعه بفرمایید.

بعد از اینکه این افزونه را نصب کردیدیک آیکن مانند تصویر زیر به نوار آدرس اضافه می شود. این دکمه به شما اجازه می دهد که نه تنها از اطلاعات سربرگ فعال خود کپی کنید بلکه اجازه کپی کردن تمام سربرگ ها را به شما می دهد. با یکبار کلیک روی این افزونه شما می توانید اطلاعات مربوط به تب انتخاب شده را کپی کنید در حالی که با دوبار کلیک روی افزونه عناوین و آدرس های URL تمام سربرگ ها را کپی کنید و با سه بار کلیک می توانید اطلاعات تمام سربرگ ها در همه پنجره های کروم که در حال حاضر باز است را کپی کنید.

tabinfocopy

پس کلیک روی این دکمه به طور خودکار و برای یک لحظه کوتاه نور سبزی می بینید که نشان دهنده این است اطلاعات به کلیپ بورد کپی شده است. گام بعدی این است که اطلاعاتی را که پی کرده اید را در ایمیل، وب سایت، شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و…، نرم افزار ورد، note pad و غیره پیست کنید. برای استفاده بهتر از نوت پد ویندوز پیشنهاد می کنیم که این ۸ ترفند notepad را یادبگیرید.

paste

افزودن افزونه Copy All URLs گوگل کروم و فایرفاکس برای کپی گرفتن از آدرس های اینترنتی

مانند قبل افزونه Copy all URLs را به گوگل کروم اضافه کنید. بعد از نصب این افزونه مانند تصویر زیر در قسمت نوار ابزار شما یک آیکن چتر را مشاهده می کنید. این دکمه را فشار دهید. از منو گزینه copy را انتخاب کنید با اینکار تمام آدرس های وب سایت هایی که باز کردید در کلیپبورد ذخیره می شود. بعد شما می توانید از کلیدهای میانبر Ctrl + V برای پیست آدرس URL استفاده کنید. علاوه براین شما با فشاردادن دکمه Copy URL می توانید آدرسی را که کپی کرده اید را در گوگل کروم پیست کنید. لازم به اشاره است که افزونه copy all URLs برای فایرفاکس هم در دسترس است.

copy-all-URLs2

ذخیره آدرس URL و عناوین صفحات سایت در فایرفاکس

افزونه Open tabs to clipboard موزیلا فایرفاکس یکی از افزون هایی است که کار کپی کردن آدرس های URL و عنوان تمام سربرگ هایی که باز کرده اید را برای شما انجام می دهد. عنوان ها یا تایتل ها به عنوان لینک ظاهر می شوند. بعد از نصب این افزونه روی دکمه Copy as rich text کلیک کنید تا عناوین و آدرس URL کپی شود. حالا شما می توانید در ایمیل، برنامه چت یا اسناد پیست کنید. اگر شما در برنامه ای مانند نوت پد پیست را انجام دهید شما لینک ها را از دست خواهید داد چونکه ویرایشگرهای متنی مانند نوت پد از RTF پشتیبانی نمی کنند.

Open tabs to clipboard

ذخیره یکباره آدرس سایت تب های فایرفاکس بدون نصب افزونه

علاوه بر روش های بالا که از افزونه استفاده میشد میتوانید بدون نصب افزونه و با یک ترفند آدرس سایت تمام تب های باز شده فایرفاکس را در یکجا انتخاب و ذخیره کنید.

برای اینکار ابتدا بر روی منو همبرگری بالا صفحه کلیک و گزینه Options را انتخاب کنید.

ذخیره یکباره آدرس سایت تب های فایرفاکس بدون نصب افزونه

سپس در بخش General و قسمت Home page اگر آدرس پیشفرضی  وجود دارد آن را برای خود کپی و در جایی ذخیره و سپس فیلد Home page را خالی کنید.

ذخیره آدرس سایت در فایرفاکس

در مرحله بعد بر روی دکمه Use Current Pages کلیک کنید.

ذخیره تب های فایرفاکس

مشاهده میکیند در فیلد Home page آدرس تمامی تب های باز شده قرار گرفته است و هر آدرس با عبارت | جدا گردیده که میتوانید آنها را با کلید ترکیبی Ctrl + A  انتخاب و در نوتپد با کلید ترکیبی Ctrl + V پیست و ذخیره کنید.

پس از اتمام کار برای بازگشت به حالت اولیه پیشنهاد میکنیم فیلد Home page با کلیک بر روی دکمه Restore to default مجددا به حالت اولیه باز گردانید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

تجربه و پیشنهاد خود را در زمینه کپی کردن آدرس ها و عناوین سایت های اینترنتی همه تب ها به کمک افزونه های گوگل کروم و فایرفاکس را در بخش نظرات این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب