مطلب فعلی :

۴ روش رفع ارور Diagnostic messages یا CRC failed فایل فشرده Winrar

رفتن به بالا

۴ روش رفع ارور Diagnostic messages یا CRC failed فایل فشرده Winrar

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
4 روش رفع ارور Diagnostic messeges یا CRC failed فایل فشرده Winrar

۴ روش رفع ارور Diagnostic messages یا CRC failed فایل فشرده Winrar

خراب شدن فایل ها RAR در اغلب موارد پس از دانلود آنها رخ می دهد و خطاهای نظیر CRC failed ، Diagnostic messages و  File is broken یا The volume is corrupt را در صورت معیوب بودن فایل مشاهده می شود ، با نمایش این خطا ممکن است تصور کنید که تمام حجم مصرفی اینترنت و مدت زمانی که برای دانلود فایل صرف کرده اید تلف شده است ؛ اما با روش هایی که جهت تعمیر و ریکاوری فایل های خراب Winrar در ادامه معرفی می کنیم، می توانید به سادگی فایل های RAR را ریکاوری کنید.

۴ روش حل مشکل CRC failed و Diagnostic messages در فایل های خراب Winrar

The Best Way to Repair RAR/ZIP Files after Archive Corrupt or Damage

احتمالا برای شما هم این مشکل پیش آمده است که یک فایل zip یا RAR را از اینترنت دانلود کنید اما هنگامی که می خواهید فایل را از حالت فشرده خارج کنید با خطایی نظیر Diagnostic messages : CRC failed – file is broken or the volume is corrupt که اعلام می کند فایل فشرده شما سالم نیست و قادر به باز نمودن آن نیستید مواجه شده اید. گاهی فایل های فشرده پسورد دار هستند که معمولا کاربران پسورد فایل را فراموش می کنند و برای باز کردن آن ها با خطای پسورد مواجه میشوند، که نرم افزارهای RAR/ZIP password Genius که برای کرک کردن پسورد فایل های RAR/ZIP استفاده می شوند می توانند به بازیابی پسورد کمک کنند. اما وقتی آرشیو خراب است، استخراج فایل شاید به سادگی خطای پسورد نباشد.

archive-file-corrupt

قبلا در کلاسیک وب روش هایی را برای تعمیر فایل های خراب RAR را به صورت کامل معرفی کردیم. امروز در کلاسیک وب چهار روش دیگر برای رفع ارور آزاردهنده Winrar را بررسی خواهیم کرد.

روش ۱: رفع مشکل اکسترکت نشدن فایل ها و خطا CRC در WinRAR

برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله ۱: WinRAR را اجرا کنید و در نوار آدرس به مکانی که آرشیو خراب ذخیره شده است هدایت می شوید.

مرحله ۲: فایل RAR یا ZIP خراب را انتخاب کنید. دکمه های Alt+R را انتخاب کنید و یا از منوی Tools گزینه “Repair archiver” را انتخاب کنید.

تعمیر آرشیو خراب RAR/ZIP با WinRAR

مرحله ۳: یک صفحه جدید برای شما باز می شود. شما می توانید مکانی که می خواهید آرشیو بعد از تعمیر در آنجا ذخیره شود را انتخاب کنید.

archive-repair-settings

مرحله ۴: بعد از اینکه ۱۰۰ درصد آرشیو خراب تعمیر شد به پوشه ای که برای ذخیره آرشیو انتخاب کردید بروید و فایل را پیدا کنید. این فایل تعمیر شده فایل آرشیو شما است.

repair-archive-in-winrar-successfully

روش ۲: تعمیر فایل های RAR با Winrar توسط ابزارهای تعمیر فایل فشرده

مسلما ابزارهایی برای تعمیر آرشیوهای خراب و آسیب دیده وجود دارد. برای مثال Zipmagic, RAR Recovery Toolbox, Advanced RAR Repair که نسبت به WinRAR قدرتمندتر است. این نرم افزارها الگوریتم های متنوع را برای اسکن آرشیوهای آسیب دیده و بازیابی آرشیو بکار می برد و سازگاری فایل ارشیو را چک می کنند. تمام این نرم افزارها بازیابی آرشیو بهتری را ایجاد می کنند. با این حال بیشتر این نرم افزارها رایگان نیستند. بنا براین اگر شما روش دیری را برای تعمیر آرشیو های آسیب دیده نمی شناسید، این ابزارها انتخاب خوبی برای شما هستند.

روش ۳: بازیابی فایل خراب RAR/ZIP با منوی میانبر

مرحله ۱: آرشیو RAR را انتخاب کنید و روی آن کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده “Extract files” را انتخاب کنید.

select-corrupted-archive-to-repair

مرحله ۲: در پنجره “Extraction path and options” یک پوشه را انتخاب کنید تا فایل در این پوشه ذخیره شود. و در قسمت Miscellaneous گزینه Keep broken files را تیک بزنید و ok را انتخاب کنید.

repair-corrupted-archive

روش ۴: تعمیر و بازیابی فایل های خراب و رفع ارور CRC failed – file is broken or the volume is corrupt

برای برطرف کردن CRC Error ها در فایل های RAR شما باید از نرم افزاهای ویژه تعمیر CRC استفاده کنید ، یکی از معروفترین نرم افزارها برای تعمیر CRC Error نرم افزار رایگان ۷zip است که براحتی می تواند فایل های RAR را باز کند و همچنین فایل هایی که دارای CRC Error هستند را نیز باز می کند. زمانیکه شما با استفاده از ۷zip روی یک فایل راست کلیک می کنید و گزینه Extract Here را می زنید ، نرم افزار ۷zip عدد CRC فایل های Extract شده را با CRC اصلی مقایسه می کند و اگر تناقضی وجود داشته باشد سعی می کند آن را تعمیر کند ، با این نرم افزار معمولا مشکلات ساده RAR CRC Error حل می شود اما اگر نشد و نرم افزارهای دیگر هم جواب نداند فایل را مجددا باید دانلود کنید.

لازم به ذکر است که تعمیر و بازیابی تنها به فایل های RAR یا ZIP محدود نمی شود برای مثال می توانید برای تعمیر و بازیابی فایل های ورد پست معرفی ۵ نرم افزار حرفه ای تعمیر و بازیابی فایل های Word را مطالعه بفرمایید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

شما چه روشی را برای تعمیر آرشیو خراب RAR/ZIP و رفع ارور diagnostic messages و.. استفاده می کنید؟ پیشنهادات و دیدگاه های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب