مطلب فعلی :

۴ روش رفع مشکل شناخته نشدن و کار نکردن دسته بازی در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

رفتن به بالا

۴ روش رفع مشکل شناخته نشدن و کار نکردن دسته بازی در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
4 روش رفع مشکل شناخته نشدن و کار نکردن دسته بازی در ویندوز 10، 8 و 7

۴ روش رفع مشکل شناخته نشدن و کار نکردن دسته بازی در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

دسته های بازی یک ابزار ضروری برای گیمرها هستند. گاهی اتفاق می افتد که این دسته های بازی در سیستم عامل ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ کار نکنند و عملکرد درستی نداشته باشند. امروز در کلاسیک وب سعی داریم ۴ روش از بهترین راه حل ها را برای رفع مشکل نشناختن و  شناسایی نشدن دسته بازی در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

آموزش حل مشکل کار نکردن و عدم شناسایی دسته بازی در ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

Troubleshoot The Problem Of Not Detecting Game Joystick In Windows 10, 8, and 7

دسته های بازی یک ابزار ضروری برای علاقه‌مندان به بازی است که نام های مختلفی دارند مانند گیم پد، جوی پد، کنترلر گیم و … اما همه این ها یک کار واحد را انجام می دهند. دسته های بازی گیمرها را به کنسول بازی وصل می کنند. شناسایی دسته بازی در ویندوز به شما اجازه می دهد تا روی موضوع های بازی ویدیویی خود کنترل بیشتری داشته باشید.

در حالی که سیستم های بازی قابل حمل که خود دارای دسته های بازی هستند ساخته شده است اما برخی دسته های بازی از طریق USB به کامپیوتر وصل می شوند. نگرانی که برای کاربران ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ وجود دارد این است که مشکل کار نکردن دسته بازی بوجود بیاید. مشکل شناخته نشدن دسته بازی می تواند راه حل های مختلفی داشته باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد. قبلا در کلاسیک وب در مورد بهترین روش های حل مشکل خطای USB Device Not Recognized ویندوز صحبت کردیم که در صورت تمایل می توانید مطالعه بفرمایید.

مشکل نشناختن دسته بازی

بروزرسانی درایور دسته بازی برای رفع مشکل نشناختن دسته بازی در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

در اکثر مواقع دسته بازی به علت منسوخ شدن درایور دسته بازی، در ویندوز ۱۰ شناخته نمی شود. راه حل مناسب دانلود و نصب جدیدترین درایور دسته بازی است. شما می توانید به صورت دستی درایور را از سایت سازنده دستگاه خود دانلود کنید. اما ممکن است درایور اشتباه را دانلود و نصب کنید که موجب مشکلات بیشتری می شود. بنابراین توصیه می کنیم از برنامه های کاربردی بروزرسانی، مانند Driver Talent استفاده کنید. با استفاده از این ابزار درایورهای شما سریع تر بروزرسانی می شوند و درایورهای مناسب دسته بازی شما را دانلود و نصب می کند. وقتی که ابزار Driver Talent را نصب کردید آن را باز کنید. روی دکمه scan کلیک کنید. حالا Driver Talent درایورهایی را که نصب ندارید یا منسوخ و خراب شده است را شناسایی می کند و مشکل شناخته نشدن دسته بازی را به شما نشان می دهد.

مشکل نشناختن دسته بازی

حالا در کنار درایورهایی که نیاز به تعمیر دارند دکمه Repair ظاهر شده است روی آن کلیک کنید. در کنار درایورهایی که منسوخ شده است دکمه Update ظاهر شده است. برای بروزرسانی درایور خود روی Update کلیک کنید.

مشکل نشناختن دسته بازی

بعد از به بروزرسانی درایور گیم پد کامپیوتر را Restart کنید.

آموزش رفع مشکل وصل نشدن دسته بازی در سیستم عامل ویندوز

روش دیگری که برای حل مشکل شناسایی دسته بازی کامپیوتر توسط ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ می توانید استفاده کنید، تنظیم Power Management است. برای اینکار دکمه Windows + X را فشار دهید و Device Manager را انتخاب کنید. روی Universal Serial Bus controllers کلیک کنید. روی USB Root Hub راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. سربرگ Power Management را انتخاب کنید. گزینه Allow the computer to turn off this device to save power را از انتخاب خارج کنید تا با این روش حل مشکل شناسایی نشدن دسته بازی را بشناسید.

مشکل نشناختن دسته بازی

حل مشکل شناخته نشدن دسته بازی در ویندوز ۷

برای رفع مشکل نشناختن دسته بازی در ویندوز ۷، کامپیوتر را Restart کنید و دسته بازی خود را وصل کنید. در کادر جستجوی ویندوز Troubleshooting را تایپ کنید روی نتیجه ظاهر شده کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده در سمت چپ روی View all کلیک کنید.

مشکل نشناختن دسته بازی

در لیست ظاهر شده روی Hardware and Devices کلیک کنید.

مشکل نشناختن دسته بازی

حالا دستورالعمل های عیب یابی را برای حل نشاختن دسته بازی در ویندوز ۱۰ را مرحله به مرحله پیش ببرید.

مشکل نشناختن دسته بازی

علت کار نکردن دسته بازی در ویندوز ۷،۸ و ۱۰

آیا دستگاه های دیگری را به کامپیوتر خود وصل کرده اید؟ این می تواند باعث حل مشکل شناسایی نشدن دسته بازی شوید . برای حل این مشکل دستگاه های که دارای USB هستند را از کامپیوتر جدا کنید.

مشکل نشناختن دسته بازی

اگر قصد دارید از گوشی خود به عنوان دسته بازی استفاده کنید پیشنهاد می کنیم پست ۳ آموزش برای تبدیل اندروید به دسته بازی کامپیوتر را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در صورتی که برای حل مشکل شناسایی دسته بازی در ویندوز ۸ و ۷ روش دیگری می شناسید و یا پیشنهادی دارید می توانید آن را در بخش دیدگاه در این مطلب با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب