مطلب فعلی :

۴ روش ظاهر کردن متن محو و پاک شده رسید خودپرداز ،کارتخوان ، فروشگاه

رفتن به بالا

۴ روش ظاهر کردن متن محو و پاک شده رسید خودپرداز ،کارتخوان ، فروشگاه

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

ترفند

مجله اینترنتی دانستنی ها
ظاهر کردن متن محو شده رسید خودپرداز کارتخوان فروشگاه

۴ روش ظاهر کردن متن محو و پاک شده رسید خودپرداز ،کارتخوان ، فروشگاه

به عنوان مشتری یا فروشنده حتما برای شما هم پیش آمده است بعد از مدتی به رسید خرید یا فروش خود مراجعه کرده باشید و در کمال تعجب ببینید تمام اطلاعاتی که بدان نیاز داشتید محو شده است. این مشکل فقط به رسید فروشگاه محدود نمی شود؛ خرید و پرداخت با کارتخوان، انجام عملیات بانکی با خودپرداز و رسید هایی که بعد از آن دریافت می کنید و حتی گاهی قبض های جریمه هم بعد از مدتی آن چنان کم رنگ می شوند که مطالعه محتوای درج شده روی آن ها عملا غیر ممکن می شود. این در حالی است که اطلاعات موجود روی این رسید ها در برخی از موارد نظیر اثبات پرداخت، جلوگیری از سواستفاده افراد متقلب و حتی به عنوان یک سند حیاتی هستند. اگر شما هم با این مشکلات در زندگی روزمره خود مواجه هستید در ادامه پست امروز کلاسیک وب ترفند هایی را می آموزید که به واسطه آن ها می توانید در چند ثانیه متن رسید خودپرداز، کارتخوان، فروشگاه و…را به سادگی ظاهر کنید.

۴ روش خواندن نوشته های محوه و پاک شده رسید خودپرداز (ATM)، کارتخوان و فاکتور فروشگاه

How to Restore Text on ATM Receipts

اولین سوالی که به ذهن برخی می رسد علت محو شدن متن روی رسید ها می باشد. در پاسخ باید گفت که محو شدن محتوا چاپ شده بعد از مدتی مربوط به جنس کاغذی است که برای چاپ استفاده می شود. این کاغذها حرارتی هستند؛ به این معنا که سطح آن ها با مواد شیمیایی پوشیده شده است و به محض قرار گرفتن در معرض حرارت اطلاعات دستگاه روی آن ها نمایان می شود. از آن جایی که این کاغذها به نفت، روغن، رطوبت، گرما و اشعه UV حساس هستند بنابراین قرار گرفتن آن ها در معرض این عوامل باعث کم رنگ شدن جوهر می شود. با این حال به دلیل کم هزینه بودن این کاغذ ها و پایین بودن هزینه تعمیر دستگاه مربوط به آن ها باز هم از این کاغذ ها برای چاپ اطلاعات استفاده می شود.

ظاهر کردن نوشته های رسید خودپرداز، کارتخوان و فاکتور فروشگاه

اگر کنجکاو هستید با نحوه محو شدن این اطلاعات آشنا شوید رسیدی که بدان نیازی ندارید را به مدت ۱۰ ثانیه در برابر حرارت اتو قرار دهید تا مشاهده کنید چه قدر سریع این جوهر محو می شود. شاید استفاده از این کاغذ برای نوشتن متن و یادداشت های مخفیانه و سری با توجه به محو شدن سریع اطلاعات گزینه مناسبی باشد.

نحوه ظاهر کردن متن رسید خودپرداز، کارتخوان و…

اسکن و بازگردانی دیجیتالی رسید

فرض کنید برگه رسید کاملا سفید است ,  هیچ تغییر رنگی در آن رخ نداده است. از آن مشابه با یک عکس اسکن بگیرید و اسکن مربوط را در یک برنامه ویرایش تصویر نظیر فوتوشاپ باز کنید. بخش های پاک شده و غیر قابل خواندن را با استفاده از ابزارهای تعبیه شده در این دستگاه اصلاح کنید. از وب سایت های برتر ویرایش تصاویر آنلاین هم می توانید استفاده نمایید.

ظاهر کردن نوشته های رسید خودپرداز، کارتخوان و فاکتور فروشگاه

ویدیو زیر به خوبی نحوه ظاهر کردن متن روی رسید خودپرداز را با استفاده از برنامه فوتوشاپ آموزش می دهد:

ظاهر کردن متن رسید با استفاده از حرارت

اگر مهارت کافی در استفاده از فوتوشاپ را ندارید می توانید با استفاده از حرارت یک اتو یا لامپ حبابی مطالب را ظاهر کنید. حرارت باید متوسط و به صورت مستقیم به پشت رسید( بخشی که کاملا سفید است) برخورد کند. دقت داشته باشید اگر این حرارت به روی رسید برخورد کند رنگ برگه به سیاهی می رود و همه چیز غیرقابل خواندن می شود. منبع حرارت نیز باید چند سانتی متر با کاغذ فاصله داشته باشد.

ظاهر کردن نوشته های رسید خودپرداز، کارتخوان و فاکتور فروشگاه

توجه کنید که رطوبت و روغن در محو شدن اطلاعات رسید موثر هستند. بنابراین بهتر است از یک دستکش برای در دست گرفتن کاغذ استفاده کنید تا رطوبت و چربی سطح پوست با کاغذ تماس نداشته باشد.

بازیابی متن رسید ATM ، فاکتور فروشگاه و.. با استفاده از برنامه موبایل

یک راه ساده دیگر استفاده از برنامه Paperistic است. ابتدا با این برنامه یک عکس از رسید محو شده بگیرید، سپس یکی از دو فیلتر Readable  یا Monochrome را انتخاب کنید تا با تیره کردن متن قابل خواندن شوند. این برنامه برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS رایگان است. البته می توانید با اسکن تصویر و سپس قرار دادن آن در فوتوشاپ مقادیری چون کنتراست تصویر و سایر تنظیمات را تغییر دهید تا متن خوانا شود.

ظاهر کردن متن رسید با استفاده از تنظیمات دستگا کپی

از رسید یک کپی تهیه کنید. دقت کنید حین کپی کردن تنظیمات دستگاه کپی روی تاریک ترین حالت خود قرار داشته باشد. با افزایش این مقدار اعداد، تاریخ و…به تدریج ظاهر می شوند.

ظاهر کردن نوشته های رسید خودپرداز، کارتخوان و فاکتور فروشگاه

تجربه و پیشنهادات شما ؟

ایده و تجربیات خود را در زمینه ظاهر کردن و بازیابی متن موجود در رسید خودپرداز، فروشگاه و…با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • ترفند

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب