مطلب فعلی :

۴ روش کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت در اندروید

رفتن به بالا

۴ روش کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت در اندروید

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت در اندروید

۴ روش کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت در اندروید

هنگام فیلم برداری با گوشی و ضبط ویدیو و فیلم برای اینستاگرام ، تلگرام و.. ممکن است که شما حواستان به مدت زمان ضبط فیلم نباشد و یا ویدیوی که دوست شما برایتان ارسال کرده است با کیفیت خوب اما حجم بسیار بالایی باشد ، برای رفع اینگونه مشکلات تصمیم داریم در ادامه روش های فشرده سازی و کم کردن حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت سیستم عامل اندروید را به شما آموزش دهیم ، با ما همراه باشید.

آموزش کم کردن و فشرده سازی حجم فیلم و ویدیو در اندروید بدون افت کیفیت

How To Reduce Video Size Without Losing Quality on Android

در زمینه ویرایش فیلم و ویدیو در اندروید ما قبلا در کلاسیک وب ۶ تا از بهترین برنامه های ویرایش ویدیو اندروید را معرفی کردیم و همچنین برای کامپیوتر نرم افزارهایی را برای کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت معرفی کردیم ، اما از آنجایی که بسیاری از کاربران این روزها توسط گوشی خود فیلم ها را مشاهده و دریافت و یا در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ویدیو ضبط و منتشر میکنند تصمیم داریم که بهترین برنامه های کاهش حجم فیلم اندروید بدون افت کیفیت را در این پست معرفی کنیم.

کم کردن حجم فیلم اندروید توسط ANDROID PIXELS Video Compressor

کم کردن حجم فیلم اندروید توسط ANDROID PIXELS Video Compressor

اولین اپی که میخواهیم در این زمینه به شما معرفی کنیم ANDROID PIXELS Video Compressor است ، رابط کاربری این اپ ساده و کار با آن آسان است تنها کافیست فایل ویدیویی خود را انتخاب کنید و سپس توسط گزینه Compress حجم آن را بدون افت کیفیت کاهش دهید ، همچنین توسط گزینه Save فیلم را ذخیره و توسط گزینه Share میتوانید آن را در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ، واتس اپ و.. به اشتراک بگذارید.

برنامه از فرمت فایل ها Mp4, 3gp و Avi  پشتیبانی میکند و تنها نقطه ضعف آن تبلیغات پاپ آپ بسیار است که میتوانید آنها از طریق روش حذف تبلیغات اندروید که در گذشته آموزش دادیم بلاک کنید

کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت با Video Dieter 2

کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت با Video Dieter 2

برنامه بعدی که برای کاهش حجم فیلم اندروید معرفی میکینیم نسخه دوم اپ Video Dieter است ، توسط این اپ که قول کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت و یا با حداقل افت کیفیت را به کاربران داده است شما میتوانید فایل ویدیو خود را انتخاب (مدت زمان و حجم فایل نمایش داده میشود) و سپس حجم آن را با کاهش یا برش فریم ها و کم کردن رزولوشن فشرده کنید . فایل جدید را جدا از فایل اصلی میتوانید توسط این برنامه ذخیره کنید و همچنین در حین ادیت ویدیو قادر به اضافه کردن موزیک دلخواه به آن هستید.

از نقاط ضعف این برنامه میتوان به تاثیر گذاری کم بر روی ویدیوهایی که HD نیستند اشاره کرد.

Video Trimmer Guru برای کم کردن حجم و فشرده سازی فیلم و ویدیو اندروید

Video Trimmer Guru برای کم کردن حجم و فشرده سازی فیلم و ویدیو اندروید

اگر در کم کردن حجم ویدیو اندروید توسط اپ های بالا چندان موفق نبودید پیشنهاد میکنیم حتما از اپ بسیار خوب Video Trimmer Guru استفاده کنید. این برنامه تقریبا بهترین برنامه کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت اندروید است که اکثر گرینه های مورد نیاز شما مثل انتخاب محدوده ای از ویدیو ، فشرده سازی فایل فیلم های با کیفیت بالا ، رابط کاربری متریال ساده ، انتخاب میزان کیفیت ، نمایش مدت زمان انتخاب شده ، اضافه کردن موزیک ، حذف یا اضافه کردن فریم ، پلیر داخلی ، پشتیبانی بالا از اکثر فرمت فایل های ویدویی مثل MP4 ، MPEG-4 ، ۳GP  ، webm ، wmv ، فایل های فلش و.. داراست.

شاید تنها نقطه ضعف این برنامه سرعت پایین تبدیل فیلم نسبت به بقیه برنامه های موجود باشد.

کاهش سریع حجم فیلم اندروید برای اینستاگرام و.. با Video Compressor

کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت برای اینستاگرام و.. با Video Compressor

آخرین نرم افزاری که برای کم کردن سریع حجم فایل ویدیو و فیلم اندروید میخواهیم به شما معرفی کنیم ، اپ ساده Video Compressor میباشد ، با وجود اینکه رابط کاربری این اپ چندان قوی نیست و احتمال افت کیفیت در این برنامه وجود دارد اما در صورتی که میخواهید بسیار سریع حجم فیلم خود را برای آپلود در اینستاگرام ، فیس بوک ، تلگرام و.. کم کنید ، این برنامه گزینه مناسبی است . پس از انتخاب فایل مورد نظر از حافظه گوشی  نام فایل جدید و میزان حجم مناسب که مد نظر شماست را تعیین و بر روی Compress تپ کنید تا برنامه شروع به کم کردن میزان حجم فعلی فایل تصویری کند.

میزان درصد پیشرفت کم کردن حجم فایل ها در ناحیه علان گوشی و خود برنامه نمایش داده میشود و در صورتی که یک فایل بیشتر برای کاهش حجم انتخاب کنید به صف انتظار پردازش برنامه منتقل میشود ، از نقاط ضعف این برنامه میتوان به نمایش تبلیغات در حین کار اشاره کرد.

تجربه و نظر شما ؟

در بالا ما سعی کردیم بهترین برنامه های کم کردن و فشرده سازی حجم فیلم و ویدیو در اندروید بدون از دست دادن کیفیت برای انتشار و ارسال در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، فیس بوک ، تلگرام و.. را به شما معرفی کنیم ، اگر شما نیز اپ دیگری را در این زمینه تست و جواب قابل قبولی از آن دریافت کردید آن را بخش نظرات همین پست معرفی کنید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب