مطلب فعلی :

۴ علت جرقه زدن پریز برق هنگام وصل کردن دوشاخه به پریز

رفتن به بالا

۴ علت جرقه زدن پریز برق هنگام وصل کردن دوشاخه به پریز

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

گوناگون

مجله اینترنتی دانستنی ها
جرقه زدن پریز برق هنگام وصل کردن دوشاخه به پریز

۴ علت جرقه زدن پریز برق هنگام وصل کردن دوشاخه به پریز

آیا تا بحال شده دستگاهی مانند اتو را به پریز وصل کنید و یک صدای مهیب با جرقه ببینید؟ این اتفاق واقعا شوکه کننده است. برخی از جرقه ها کاملا طبیعی هستند اما برخی های دیگر نشان می دهد که یک مشکل اساسی وجود دارد. اگر به دنبال علت جرقه زدن کلید کولر، ذوب شدن پریز برق و … هستید از شما دعوت می کنیم ادامه پست امروز کلاسیک وب را مطالعه بفرمایید.

علت ذوب شدن پریز برق و جرقه زدن دوشاخه لپ تاپ و..  در هنگام اتصال

Why My Electrical Outlet Sparks When I Plug Something In

اگر هنگام نصب یک دستگاه به پریز جرقه های آبی، کوتاه مدت را به ندرت می بینید این کاملا طبیعی است اما اگر جرقه های زرد را می بینید که برای مدت طولانی دیده می شوند و هر بار که از پریز استفاده می کنید اتفاق می افتند و بوی سوختگی ایجاد می کنند این جرقه ها خطرناک هستند. جرقه زدن های کوچک از پریز دیوار می تواند کاملا طبیعی باشد.

در خانه های آمریکا برق به مدارهای موجود می رسد و سپس بدون وقفه به شبکه اصلی باز می گردد. هنگامی که شما دستگاهی را به برق وصل می کنید یا دستگاهی را روشن می کنید یک جرقه سریع از پریز مشاهده می کنید که کاملا طبیعی است و هیچ تهدیدی ایجاد نمی کند. برق سریع و قدرتمند است و ممکن است هنگامی که وسیله ای را به پریز می زنید جرقه ای کوتاه ایجاد شود تا الکترونها آزادانه حرکت کنند. در حالات دیگر موارد جدی تر جرقه زدن می تواند به علت یکی از موارد زیر که در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد رخ رهد.

علت ذوب شدن پریز برق

قبلا در کلاسیک وب در مورد برق گرفتگی و مضرات و فواید آن برای بدن انسان صحبت کردیم که در صورت تمایل می توانید مطالعه بفرمایید.

جرقه پریز برق به علت اتصال کوتاه

اتصال کوتاه می تواند گرمای بیش از حد زیادی را در اطراف پریز ایجاد کند. در نتیجه عایق سیم ها ذوب می شود و سیم ها می توانند با هم برخورد داشته باشند و الکترونهای آزاد باعث ایجاد جرقه می شوند. این امر می تواند موجب آتش سوزی شود. بنابراین اگر شما دارای یک منبع برق هستید که به صورت مداوم اتصال کوتاه دارد باید با یک تکنسین برق حرفه ای تماس بگیرید.

جرقه پریز برق به علت اتصال کوتاه

جلوگیری از جرقه زدن پریز کولر و..

همه می دانند که آب و برق با هم دوستی شان نمی شود. اگر آب از طریقی وارد پریز شود می تواند منجر به جرقه زنی و ایجاد برخی مشکلات بالقوه خطرناک شود. اضافه کردن یک قطع کننده مدار زمین (GFCI) می تواند در صورت تشخیص آب، منبع برق را قطع کند.

جرقه زدن پریز کولر

علت ذوب شدن دوشاخه

به علت قدیمی بدون پریز برق برخی از پایه های الکتریکی می تواند شل یا فرسوده شده باشد که در نهایت منجر به جرقه زدن پریز برق می شود. علاوه بر این پوسیدگی کابل ها می تواند علت دیگر ایجاد این مشکل باشد. شما می توانید با تعویض کابل ها و پریز از این اتفاق جلوگیری کنید.

علت ذوب شدن دوشاخه

تعمیرات اشتباه، علت داغ شدن پریز برق

تعمیرات برق را خودتان انجام ندهید چون کار خطرناکی است، تنها در صورتی که در این حرفه وارد هستید تعمیرات را انجام دهید چونکه تعمیرات اشتباه می تواند بسیار خطرناک باشد و بعدا باعث ایجاد مشکلاتی چون داغ شدن پریز برق و در نهایت جرقه زدن پریز برق شود. پیشنهاد می کنیم پست ۱۰ اشتباه خطرناک و دردسر ساز در سیم کشی برق ساختمان را مطالعه بفرمایید.

تعمیرات اشتباه، علت داغ شدن پریز برق

در آخر توصیه می کنیم از نکات ایمنی در خرید، استفاده و جلوگیری از آتش گرفتن بخاری برقی استفاده بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

جرقه زدن شارژر لپ تاپ در صورتی که جرقه آبی رنگ و سریع باشد و به ندرت رخ دهد مشکلی را ایجاد نمی کند اما همیشه به دنبال علت داغ شدن دوشاخه و پریز برق باشید چونکه نادیده گرفتن این نشانه ها می تواند موجب ذوب شدن پریز و در نتیجه آتش سوزی شود. اگر شما علت دیگری برای صدا دادن پریز برق می شناسید یا در مورد پست امروز نظر و یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • گوناگون

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب