مطلب فعلی :

۴ علت و روش رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی سامسونگ ، شیائومی ، هواوی و..

رفتن به بالا

۴ علت و روش رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی سامسونگ ، شیائومی ، هواوی و..

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
علت و 4 روش رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی سامسونگ ، شیائومی ، هواوی و..

۴ علت و روش رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی سامسونگ ، شیائومی ، هواوی و..

گاهی ممکن است صفحه گوشی شما به صورت ناگهانی سبز 📱 شود. این مشکل دلایل مختلفی دارد. در اغلب موارد این مشکل به دلیل اختلالات نرم‌افزاری رخ می‌دهد اما در برخی دیگر از موارد به علت مشکلات سخت‌افزاری ایجاد می‌شود. در این مطلب از کلاسیک وب علت و ۴ روش رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی سامسونگ ، شیائومی ، هواوی و.. را بررسی می‌کنیم.

چرا رنگ صفحه گوشی سبز میشود؟

?Why Is My Android Screen Green and How Do I Fix It

از مشکلات مربوط به صفحه نمایشگر گوشی، سبز شدن ناگهانی آن یا ایجاد نواحی یا خطوطی سبز رنگ در بخشی از آن است. این مشکل علل مختلفی دارد و معمولا با چند راه حل ساده برطرف می‌شود. در این مطلب از کلاسیک وب روش‌های رفع مشکل سبز شدن اسکرین و نقطه سبز روی صفحه گوشی سامسونگ را آموزش می‌دهیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

علت افتادن خط سبز روی صفحه گوشی سامسونگ و… چیست؟

علت افتادن خط سبز روی صفحه گوشی سامسونگ

علت سبز شدن صفحه گوشی سامسونگ و… می‌تواند نصب برنامه‌های مخرب، مشکل در ویدیویی که تماشا می‌کنید، بروز مشکل در دانلود کردن، اجرای برنامه‌ها و بازی‌های سنگین، استفاده زیاد و طولانی مدت از اینترنت و… باشد.

دیگر علت سبز شدن صفحه نمایش گوشی برنامه Clean master است. علت این امر نیز استفاده زیاد این برنامه از اینترنت است.

اگر این مشکلات نرم‌افزاری وجود نداشته باشد، احتمالا مشکل سخت‌افزاری خواهد بود.

حل سبز شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ و… با اجرای Hard reset

پیش از هر کاری گوشی خود را ری استارت کنید. اگر همچنان مشکل وجود دارد، گوشی را برای چند دقیقه خاموش کنید. سپس دوباره آن را روشن کنید. بسیاری از مشکلات با این روش برطرف می‌شوند.

پیشنهاد می‌شود گوشی خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید. کمی صبر کنید تا درایور گوشی را بتوانید مشاهده کنید. حال چک کنید که آیا صفحه گوشی همچنان سبز مانده است یا نه.

اگر مشکل ادامه دارد، هارد ریست را اجرا کنید. این کار در گوشی‌های مختلف کمی متفاوت است. برای این که بتوانید نحوه هارد ریست گوشی خود را پیدا کنید، بهتر است مدل و نام آن را در اینترنت جستجو کنید. در گوشی سامسونگ باید دکمه پاور را به همراه دکمه تنظیم صدای پایینی به مدت حدودا ۱۰ الی ۳۰ ثانیه نگه دارید.

روش‌های حل سبز شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ

وقتی صفحه گوشی سیاه شد، آن‌ها را رها کنید. گوشی ری استارت خواهد شد. سپس لوگوی گوشی نمایان خواهد شد. حدود دو دقیقه صبر کنید. گوشی ری استارت خواهد شد. صبر کنید تا گوشی کاملا روشن شود. سپس مشکل را چک کنید.

رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی شیائومی و… با اجرای Safe mode

برای رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی شیائومی و… می‌توانید گوشی را در حالت Safe mode اجرا کنید. برای این کار دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید. سپس روی Power off بزنید. زمانی که دستگاه در حال ریبوت شدن است، روی OK بزنید تا وارد حالت Safe mode شوید. دستگاه ری استارت خواهد شد. وقتی گوشی روشن شد، عبارت Safe mode را در پایین صفحه می‌توانید مشاهده کنید.

مشکل سبز شدن صفحه گوشی شیائومی

حال گوشی خود را در این حالت چک کنید. اگر مشکل وجود ندارد، احتمالا سبز شدن گوشی به خاطر تغییراتی است که اخیرا روی گوشی اجرا کرده‌اید. به عنوان مثال، برنامه‌ای را نصب کرده‌اید یا تنظیمی در صفحه نمایش و.. ایجاد نمودید که موجب بروز این مشکل شده است.

اگر صفحه گوشی سیاه می شود، برای حل این مورد مطلب رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی را مطالعه کنید.

رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی با فکتوری ریست و Wipe cache partition

روش دیگر برای رفع مشکل سبز شدن صفحه گوشی این است که حافظه کش گوشی را پاک کنید.

با این روش‌ها برخی برخی از تنظیمات گوشی شما پاک خواهد شد و باید از اول آنان را تنظیم کنید.

به Settings بروید. سپس روی Storage بزنید. حال روی روی Internal Storage یا Phone storage بزنید.

مشکل سبز شدن صفحه گوشی

سپس روی Cached data بزنید و در صورت پرسش روی Yes بزنید و پاک کردن کش را تایید کنید.

مشکل سبز شدن صفحه گوشی

اگر این روش مشکل را حل نکرد، به Wipe cache partition بپردازید. برای این کار باید دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید. سپس Power off را انتخاب کنید. سپس دکمه پاور را به همراه دکمه Home و تنظیم صدای بالایی نگه دارید. وقتی لوگوی اندروید را مشاهده کردید، دکمه‌ها را رها کنید. با کمک دکمه‌های تنظیم صدا گزینه Wipe cache partition را هایلایت کنید. با دکمه پاور آن را انتخاب کنید. صبر کنید تا کش سیستم پاک شود.

مشکل سبز شدن صفحه گوشی

اگر این روش‌ها جواب نداد باید گوشی را ریست فکتوری کنید که با این راه حل، اطلاعات شما پاک خواهد شد. در نتیجه، حتما از قبل از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

برای ریست فکتوری، گوشی را خاموش کنید. سپس دکمه تنظیم صدای بالا را به همراه دکمه Home یا Bixby فشار دهید. سپس دکمه Power را فشار دهید. وقتی لوگوی اندروید را مشاهده کردید، دکمه‌ها را رها کنید. با دکمه تنظیم صدا گزینه Reset factory را انتخاب کنید. سپس با کمه پاور آن را انتخاب کنید. با دکمه پاور Yes را انتخاب کنید. صبر کنید تا فرایند آن انجام شود. سپس روی Reboot system now بروید و با دکمه پاور آن را انتخاب کنید.

آیا سبز شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ و… به معنای سوختن اسکرین است؟

گاهی سبز شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ و… به معنای وجود مشکلی سخت افزاری است. سوختن بخشی از لایه اولیه اسکرین می‌تواند موجب بروز این مشکل شود. البته این مورد زمانی مشکلی سخت افزاری خواهد بود که به گوشی ضربه وارد شده باشد، گوشی خیس شده باشد یا از ارتفاع افتاده باشد. در این حالت باید اسکرین گوشی را عوض کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از کلاسیک وب به دلیل سبز شدن صفحه گوشی و نحوه رفع این مشکل پرداختیم. شما با کدام روش این مشکل را برطرف کردید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب