مطلب فعلی :

۵ روش تشخیص و تست فالوور ، لایک ، کامنت و.. فیک اینستاگرام

رفتن به بالا

۵ روش تشخیص و تست فالوور ، لایک ، کامنت و.. فیک اینستاگرام

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
تشخیص و تست فالور ، لایک ، کامنت و.. فیک اینستاگرام

۵ روش تشخیص و تست فالوور ، لایک ، کامنت و.. فیک اینستاگرام

اینستاگرام (Instagram) از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا می باشد و بسیاری از کاربران برای مقاصد تجاری هم از آن استفاده می کنند. اما پدیده ای که امروزه خیلی با آن موجه می شویم، وجود فالور، لایک و کامنت فیک است. امروز در کلاسیک وب قصد داریم تا راه های شناخت و تشخیص فالور، لایک و کامنت فیک اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

نحوه فهمیدن و تشخیص فیک بودن پیج ، لایک و اکانت اینستگارام

How to Spot Fake Instagram Followers, Like and Comment

همانطور که می دانید، علاوه بر استفاده های شخصی و تفریحی در اینستاگرام، بسیاری از کاربران و برند ها هم به عنوان ابزاری تجاری از این پلتفرم استفاده می کنند. در این مواقع شناخت اکانت و فعالیت فیک اینستاگرام اهمیت بیشتری هم پیدا می کند.

علت وجود فالور، لایک و کامنت فیک؟ تشخیص فیک بودن فالورهای اینستاگرام

شاید برای شما سوال باشد که دلیل اصلی ایجاد اکانت فیک چیست؟ اصلی ترین دلیل آن به موضوعات تجاری و بیزینس بر می گردد. به طور مثال برخی از اینفلوئنسر ها، صفحه های تجاری و.. برای جذب توجه بیشتر و یا نمایش خود به عنوان یک برند یا شخص محبوب، و در نتیجه جذب تبلیغ و یا مشتری و مخاطب بیشتر از فالور های فیک استفاده می کنند.

همچنین اگر قصد ساخت اکانت ناشناس در اینستاگرام را دارید، پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش ساخت اکانت ناشناس اینستاگرام ، چرا باید اینکار را انجام دهیم؟ را هم مطالعه نمایید.

نحوه شناسایی فالور فیک اینستاگرام (تشخیص ممبر فیک اینستاگرام)

طبق یافته های گروهی از محققان ایتالیایی در زمینه تست فالوور فیک اینستاگرام، تقریبا ۸ درصد اکانت های اینستاگرام فیک هستند. البته این محققان اشاره کردند که درحدود ۳۰ درصد اکانت های اینستاگرام هم واقعی ولی غیر فعال هستند. با این حال ویژگی هایی را هم برای شناسایی اکانت فیک معرفی کرده اند.

  • عکس پروفایل: معمولا اکانت های جعلی تصویر پروفایل ندارند ولی با اینحال برخی هم از تصاویر تصادفی موجود در اینترنت استفاده می کنند.
  • تعداد پست: بیشتر اکانت های جعلی فقط برای فالو کردن ساخته شده و معمولا پستی منتشر نکرده اند. برخی هم تعداد پست خیلی کم در رنج زمانی طولانی مدت دارند.

نحوه شناسایی فالور فیک اینستاگرام (تشخیص ممبر فیک اینستاگرام)

  • تعداد فالور و فالوینگ: از آنجایی که با کمک ربات ها افراد مختلف توسط این حساب ها دنبال می شوند، معمولا نسبت افراد Following بسیار بیشتر از Follower ها است. حساب های عادی معمولا نسبت ۱:۱ را رعایت می کنند.
  • نام کاربری: معمولا به جای نام کاربری مناسب، از رشته کاراکتر های تصادفی استفاده می کنند.

نحوه شناسایی فالور فیک اینستاگرام (تشخیص ممبر فیک اینستاگرام)

بنابراین اگر اکانتی را مشاهده کردید که بیشتر مشخصات ذکر شده را دارد، می توانید آن را به احتمال زیاد یک اکانت فیک تلقی کنید.

بررسی لایک و کامنت ها برای تشخیص فالوور جعلی اینستاگرام

مهم ترین نشانه فالور فیک اینستاگرام، عدم فعالیت آن ها است. به طور میانگین طبق بررسی ها، به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر دنبال کننده باید یک پست به صورت میانگین حدود ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لایک و کامنت (ترکیبی) داشته باشد. به طور کلی مشارکت یک درصدی فالور ها هم تاثیر گذار محسوب می شود. معمولا اکانت هایی که نرخ مشارکت کاربرانشان ۱۰ درصد و یا بیشتر باشد، باید به فیک بودن آن شک کرد. البته این موضوع نسبت به محتوای پست ها، زمان انتشار و.. ثابت نیست و به طور میانگین حساب شده است.

بررسی لایک و کامنت ها برای تشخیص فالوور جعلی اینستاگرام

همینطور در صورت نیاز به تغییر نام کاربری خود، مطالعه مطلب آموزش تصویری ۲ روش تغییر نام کاربری و نام صفحه در اینستاگرام نیز برای شما کاربردی و مفید می باشد.

ابزار رایگان شناسایی فیک اینستاگرام (سایت تشخیص فالوور فیک اینستاگرام)

اگر به دنبال راه ساده تری هستید که آنالیز های لازم را به جای شما انجام دهد و مقایسه ای بین پیج ها داشته باشد، می توانید از ابزار برنامه تشخیص فالوور فیک اینستاگرام Instagram Audit Tool استفاده کنید. شما فقط کافیست آیدی اکانت مورد نظر را در این سرویس وارد کرده تا جزییات حساب او را مشاهده کنید. با فعال کردن گزینه Fake Follower Checker در این سرویس، با بررسی پارامتر هایی می تواند حساب شخص را بررسی کند. توجه داشته باشید که این سرویس فیک یاب اینستاگرام برای بررسی Influencer ها ابداع شده و افراد با فالور بالا را بررسی می کند.

ابزار رایگان شناسایی فیک اینستاگرام (سایت تشخیص فالوور فیک اینستاگرام)

البته توجه داشته باشید که ممکن است سیستم خطایی داشته باشد و یا فالور های فیکی به صورت ناخواسته در پیج شخص وجود داشته باشند. بنابراین درصد سلامت بالا را در این سرویس ملاک قرار دهید و روی حداکثر امتیاز تمرکز نکنید.

تشخیص کامنت فیک اینستاگرام

تشخیص کامنت های فیک نیز راه تقریبا ساده ای دارد. کافیست تا کامنت های یک پست را مشاهده کنید. ضمن بررسی نسبت تعداد کامنت با تعداد فالور ها اگر اکثر واژه ها تکراری، با یک موضوع خاص مانند (خوب، عالی، زیباست و..) و مصنوعی باشند نشان دهنده استفاده از کامنت فیک می باشد. همچنین معمولا اکثر این کامنت ها توسط فالور های فیک و در یک محدوده زمانی گذاشته می شود که روش شناسایی آن ها را عنوان کردیم.

تشخیص کامنت فیک اینستاگرام

تشخیص لایک فیک اینستاگرام

ساده ترین راه تشخیص لایک فیک اینستاگرام، مشاهده لیست افراد لایک کننده می باشد. اگر مشاهده کردید که اکثر افراد لایک کننده را اکانت های فیک تشکیل داده اند، به استفاده از لایک فیک مشکوک شوید. همچنین این لایک ها معمولا در مدت زمانی کوتاهی افزایش می یابند. بررسی نسبت تعداد لایک ها با تعداد فالور ها را نیز در نظر داشته باشید.

بررسی تعداد کامنت و ویو پست برای تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

یکی از راه های دیگر تشخیص فیک بودن پیج اینستاگرام بررسی تعداد بازدید های پست اینستاگرام می باشد اگر تعداد بازدیدهای پست پروفایل اینستاگرام میباشد به طور مثال اگر یک پیج دارای ۲ میلیون فالوور میباشد و ویدیو های آپلود شده در پیج شخص مورد نظر به طور میانگین حدود ۳۰۰ بازدید دارند باید به اینکه پروفایل مورد نظر احتمالا فیک باشد شک کنید.

در پایان اگر نیاز به محدود کردن فالور های خود داشتید، مطالعه مطلب آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام ، بلاک مخفی دنبال کنندگان! را هم فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راه های تشخیص فالور، لایک و کامنت فیک اینستاگرام را بررسی کردیم. نظر شما درباره موضوع فالوور چک اینستاگرام چیست؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه تشخیص اکانت فیک اینستاگرام را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب