مطلب فعلی :

۵ روش حل مشکل تایپ و فارسی نویسی در ایلوستریتور (Adobe Illustrator)

رفتن به بالا

۵ روش حل مشکل تایپ و فارسی نویسی در ایلوستریتور (Adobe Illustrator)

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
آموزش 5 روش حل مشکل تایپ و فارسی نویسی در ایلوستریتور (Adobe Illustrator)

۵ روش حل مشکل تایپ و فارسی نویسی در ایلوستریتور (Adobe Illustrator)

ایلوستریتور یکی از برنامه‌های محبوب گرافیکی است. برخی از کسانی که به تازگی شروع به کار با این نرم‌افزار می‌کنند، با یک مشکل مواجه می‌شوند. این مشکل فارسی نویسی در Illustrator ⌨️ است. در این مطلب کلاسیک وب، آموزش ۵ روش حل مشکل تایپ و فارسی نویسی در ایلوستریتور (Adobe Illustrator) را مرور می‌کنیم، همراه ما باشید.

رفع مشکل نوشتن متن فارسی در ایلوستریتور (Illustrator)

How to Fix Persian Text Writing Problem in Illustrator

مشکل فارسی نویسی در ایلوستریتور یکی از اولین مسائلی است که پس از نصب این نرم‌افزار، بسیاری با آن مواجه می‌شوند. این نرم‌افزار در بسیاری از سایت‌های فارسی در دسترس و قابل بارگیری است. به عبارت دیگر وقتی می‌خواهند در این نرم‌افزار به صورت فارسی تایپ کنند، به متنی مشابه تصویر زیر مواجه می‌شوند.

مشکل فارسی نویسی در ایلوستریتور

در ادامه با ما همراه باشید تا راه‌حل فارسی نویسی در ایلوستریتور CS و CS به صورت صحیح را باهم بررسی کنیم.

تنظیمات تایپ فارسی در ایلوستریتور ۲۰۱۸

برای حل مشکل فارسی نویسی در نسخه ۲۰۱۸ نرم‌افزار ایلوستریتور، کار راحتی پیش رو دارید.

ابتدا باید از منوی افقی بالای نرم‌افزار، گزینه Edit را انتخاب کنید. سپس به بخش Preferences مراجعه کرده و در آن گزینه Type را انتخاب کنید. در صفحه باز شده مقابل این عبارت باید گزینه Show Indic Options را فعال کنید. به این صورت کار اصلاح تایپ فارسی در ایلوستریتور را انجام داده‌اید.

تنظیمات تایپ فارسی در ایلوستریتور

اصلاح تایپ فارسی در ایلوستریتور ۲۰۱۹

در نسخه ۲۰۱۹ نرم‌افزار، برای اصلاح فونت فارسی در ایلوستریتور تقریبا مسیر مشابه نسخه ۲۰۱۸ را با یک تفاوت کوچک باید طی کنید.

ابتدا منوی Edit را باز کنید. سپس از منوی جدید گزینه Type را انتخاب کنید. سپس وارد بخش Language Options شوید. در پنجره باز شده تیک گزینه Show Indic Options را بزنید.

نوشتن متن فارسی در ایلوستریتور

حال یکبار برنامه را بسته و مجدد اجرا کنید. از منوی افقی بالا، گزینه Windows را انتخاب کنید. سپس  گزینه Type را کلیک کنید و از پنجره باز شده روی گزینه Paragraph بزنید.

فارسی سازی اعداد در ایلوستریتور

حال یک پنجره جدید باز می‌شود. در این پنجره روی علامتسه خط که در تصویر زیر با کادر قرمز مشخص شده، کلیک کنید. در منوی باز شده تیک گزینه Middle Eastern & South Asian Single Line Composer را بزنید.

فارسی سازی اعداد در ایلوستریتور

به این ترتیب مشکل فارسی نویسی در ایلوستریتور برطرف می‌گردد.

حل مشکل نوشتن متن فارسی در ایلوستریتور ۲۰۲۰

یک نسخه Arabic برای نصب ایلوستریتور وجود دارد. اگر این نسخه را نصب کنید، به احتمال زیاد مشکل فارسی نویسی در ایلوستریتور را نخواهید داشت. اما اگر مجدد به این مشکل بر خوردید، مسیر زیر را برای حل آن دنبال کنید.

ابتدا از منوی افقی بالی نرم‌افزار، گزینه Windows را انتخاب کنید. از منوی باز شده روی گزینه Type کلیک کنید. سپس گزینه Paragraph را انتخاب نمایید.

برای حل مشکل فونت فارسی در ایلوستریتور، در پنجره باز شده روی منوی برگر کلیک کنید. سپس از منوی باز شده گزینه Middle Eastern Single Line Composer را فعال کنید.

حل مشکل فونت فارسی در ایلوستریتور

به این ترتیب مشکل تایپ فارسی در ایلوستریتور برطرف خواهد شد.

رفع مشکل تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ایلوستریتور

گاهی اوقات پیش می‌آید که در هنگام تایپ فارسی و انگلیسی در ایلوستریتور برخی کاربران به مشکل می‌خورند. حل مشکل بهم ریختگی تایپ فارسی و انگلیسی در Illustrator باید مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا از منوی افقی بالی نرم‌افزار، گزینه Windows را انتخاب کنید. از منوی باز شده روی گزینه Type کلیک کنید. سپس وارد بخش Paragraph شوید. یک پنجره باز می‌شود که در آن باید روی علامت سه خط بالای آن کلیک کنید.

در منوی باز شده گزینه Right-To-Left Parargraph Direction کلیک کنید. به این ترتیب در هنگام تایپ فارسی و انگلیسی در ایلوستریتور، مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

رفع مشکل تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ایلوستریتور

حل مشکل فونت فارسی در ایلوستریتور به کمک سرویس فارسی نویس آنلاین

اگر راه‌های فوق را امتحان کردید و مشکل فارسی نویسی در نرم‌افزار ایلوستریتور برای شما برطرف نشد، می‌توانید از سامانه آنلاین کیبورد و فارسی نویس آنلاین استفاده کنید. در این سایت شما متن مورد نظر خود را تایپ می‌کنید. نرم‌افزار متن معادل در نرم‌افزار ایلوستریتور را در اختیار شما می‌گذارد.

حل مشکل فونت فارسی در ایلوستریتور

نظرات و پیشنهادات شما؟

آموزش ۵ روش حل مشکل تایپ و فارسی نویسی در ایلوستریتور (Adobe Illustrator) را در این مطلب مشاهده نمودید. آیا شما هم به مشکل فارسی نویسی در این نرم‌افزار برخورد کرده‌اید؟ از کدامیک از این روش‌ها برای حل مشکل خود استفاده نمودید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب