مطلب فعلی :

۵ روش ذخیره صفحات وب به صورت PDF و متن در اندروید و آی او اس

رفتن به بالا

۵ روش ذخیره صفحات وب به صورت PDF و متن در اندروید و آی او اس

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
چگونه صفحات وب مرورگر در اندروید و آی او اس به صورت PDF و متن ذخیره کنیم؟ Five Ways to Save a Web Page on an iPhone or Android Phone

۵ روش ذخیره صفحات وب به صورت PDF و متن در اندروید و آی او اس

استفاده از گوشی برای وبگردی امروزه مانند کامپیوتر ها بسیار پرکاربرد و در بین کاربران رایج است ، بوک مارک (Bookmark) و ذخیره مطالب مهم در مرورگر یکی از مواردی است که در هنگام مشاهده صفحات وب بسیار استفاده میشود ، اینکار در سیستم عامل های موبایل نظیر اندروید و آی اوس کمی متفاوت و گاها پیچیده تر از وبگردی با کامپیوتر است که در ادامه سعی میکینم ۵ روش آسان برای ذخیره و مشاهده آفلاین صفحات اینترنی به صورت PDF و فایل های متنی را آموزش دهیم.

چگونه صفحات وب مرورگر در اندروید و آیفون به صورت PDF و متن ذخیره کنیم؟

Five Ways to Save a Web Page on an iPhone or Android Phone

ما قبلا در کلاسیک وب در زمینه مرورگرها  طریقه بکاپ گرفتن از بوک مارک مرورگرهایی نظیر کروم ، فایر فاکس و چگونه بدون اتصال به اینترنت سایت ها را با کمک کش مرورگر باز کنیم .. برای کامپیوتر آموزش دادیم در ادامه آموزش ترفندهای مرورگر اینبار میخواهیم شیوه ذخیره متن و صفحات سایت ها در گوشی از طریق اپ ها و قابلیت های مخفی موجود در آنها را برای زمانی که دسترسی اینترنت ندارید و یا میخواهید مطلبی را بعدا به صورت آفلاین مطالعه کنید معرفی کنیم

روش اول : اضافه کردن صفحه وب به لیست  مطالعه ( آی او اس )

بوک مارک کردن صفحه در مرورگر سافاری اپل (Safari) با وجود اینکه آدرس اینترنتی صفحه را مرورگر در خود نگهداری میکند اما قابلیت مشاهده محتوا صفحات در زمانی که دسترسی به اینترنت فراهم نیست وجود ندارد و چیزی در حافظه محلی گوشی ذخیره نمیشود اما شما میتوانید توسط قابلیت Reading List یا همان لیست مطالعه Safari مطالب صفحات اینترنتی را در حالتی که اینترنت ندارید نیز مشاهده کنید.

روش اول : اضافه کردن صفحه وب به لیست مطالعه (آی او اس)

برای اینکار در هنگام مشاهده صفحه در مرورگر سافاری بر روی دکمه Action (شکل مربع با دایره های تو در تو) پایین صفحه تپ و گزینه Add to Reading List را انتخاب کنید.برای خواندن Reading List نیز کافیست بر روی دکمه Bookmarks  (آیکن کتاب باز) تپ و تب Reading List (آیکن عینک) را انتخاب نمایید.

نکته : در صورتی که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد Reading List سعی میکند آخرین نسخه از آدرس صفحه را نمایش دهد.

روش دوم : ذخیره کردن صفحه وب به عنوان PDF  ( اندروید و  آیفون )

یکی از روش های دیگر ذخیره کرده و مشاهده آفلاین صفحات وب در گوشی تبدیل آنها به فایل های PDF است ، در ادامه نحوه انجام اینکار را در سیستم عامل های اندروید و آی او اس توضیح میدهیم :

اندروید :

در اندروید های ورژن بالاتر شما میتوانید در مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) با کلیک بر روی سه نقطه صفحه و انتخاب گزینه های Print > Save to Google Drive یک نسخه PDF از صفحه در اکانت گوگل درایو خود داشته باشید

روش اول : اضافه کردن صفحه وب به لیست مطالعه (آی او اس)

اما در اندروید نسخه های پایین تر این گزینه وجود ندارد و برای تبدیل صفحه به نسخه PDF یکی از برنامه های UrlToPDF ، Convert web to PDF یا  Website To PDF را دانلود و بر روی دستگاه خود نصب کنید . کافیست آدرس صفحه را در یکی از این اپ ها وارد کنید تا نسخه pdf آن را برای شما ایجاد کند.

روش دوم : ذخیره کردن صفحه به عنوان PDF (اندروید و آی او اس)

آی او اس :

در هنگام مشاهده صفحه در مرورگر سافاری بر روی دکمه Action (شکل مربع با دایره های تو در تو) پایین صفحه تپ کنید و گزینه Save PDF یا Save PDF to iBooks برای ذخیره نسخه پی دی اف در آی بوک را انتخاب کنید.همچنین اگر کابر دراپ باکس باشید گزینه Save to Dropbox نیز در ابن بخش نمایش داده میشود که میتوانید یک نسخه PDF از صفحه را در اکانت دراپ باکس خود ذخیره کنید.

روش دوم : ذخیره کردن صفحه به عنوان PDF (اندروید و آی او اس)

روش سوم :ارسال متن یک مقاله صفحات وب به عنوان ایمیل ( آی او اس )

برای انجام اینکار صفحه اینترنتی مورد نظر را در سافاری باز کنید ، بر روی دکمه Reader View (دکمه سه خطی در سمت راست آدرس بار، صفحه را کمی به پایین اسکرول کنید تا آدرس بار نمایش داده میشود) تپ کنید.

روش سوم :ارسال متن یک مقاله به عنوان ایمیل (آی او اس)

سپس بر روی دکمه Action (شکل مربع با دایره های تو در تو) پایین صفحه تپ کنید و گزینه Mail را انتخاب کنید.سافاری تمامی محتوا صفحه به همراه آدرس آن را برای شما انتخاب میکنید و فقط کافیست در مرحله آخر گیرنده را تعیین و بر روی Send تپ کنید.

روش چهارم : ذخیره نسخه آفلاین از صفحات وب ( اندروید )

اگر میخواهد یک نسخه کامل اینترنتی از صفحه مورد نظر در گوشی و تبلت اندرویدی خود داشته باشید تنها کافیست اپ Offline Browser را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

پس از نصب این اپ میتوانید براحتی آدرس صفحه را وارد و برچسبی برای آن انتخاب کنید ، سپس فرآیند دانلود نسخه آفلاین را شرورع کنید ، این اپ کل صفحه با تمامی آیتم های موجود در آن را شناسایی و سپس شروع به دانلود تک تک آنها میکند و در نهایت نسخه آفلاین در اختیار شما قرار میگیرد.

روش چهارم : ذخیره نسخه آفلاین از صفحه (اندروید)

همچنین میتوانید از طریق مرورگر گوگل کروم و گزینه Share (با تپ بر روی سه نقطه بالای صفحه نمایش داده میشود) و انتخاب گزینه Offline آدرس صفحه فعلی که در کروم باز است را به این اپ برای دانلود کامل و ذخیره آفلاین صفحه وب در اندروید منتقل کنید.

روش پنجم : ذخیره نسخه فقط متنی از صفحه اینترنتی ( اندروید و آی او اس )

در معرفی آخرین روش ذخیره سازی صفحات وب در گوشی کلاسیک وب میخواهیم نحوه ذخیره و خواندن نسخه فقط متنی (decluttered) از صفحه بدون موارد و آیتم های اضافی برای مواقعی که اینترنت ندارید و تنها متن صفحه برای شما مهم است را معرفی کنیم جهت انجام اینکار در Android و iOS به صورت زیر عمل کنید :

آی او اس:

در مرورگر سافاری همانند روش ارسال ایمیل صفحه وب را به حالت Reader View تبدیل کنید تا نسخه فقط متنی صفحه برای شما نمایش داده شود ، متاسفانه گزینه ای برای ذخیره متن در این حالت وجود ندارد اما شما میتوانید برای بدست آوردن متن صفحه همانطور که قبلا گفتیم  از گزینه Mail استفاده کنید.

روش پنجم : ذخیره نسخه فقط متنی از صفحه ( اندروید و آی او اس )

اندروید و آی او اس :

یک راه بهتر برای خواندن آفلاین نسخه متنی صفحات وب در اندروید و آی او اس استفاده از اپ های Offline Reader نظیر Instapaper, Pocket, و Readability است که صفحات وب را همانند یک مجله ذخیره و برای خواندن آماده میکنند.

اکثر این اپ خود را به گزینه Share مرورگرهای اندروید نظیر کروم و منو Action آی او اس اضافه میکنند که میتوانید در هنگام وبگردی آدرس صفحه را برای خواندن آفلاین به آنها منتقل کنید.

پیشنهاد و تجربه شما ؟

پس از معرفی اپ ها و روش های ذخیره کردن صفحات وب به صورت متنی و PDF اگر شما نیز اپ یا روشی خوبی برای انجام اینکار میشناسید و یا تجربه استفاده از روش های بالا دارید آن را در بخش نظرات معرفی و بررسی کنید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب