مطلب فعلی :

۹ تا از بهترین برنامه مدیریت فایل و پوشه جایگزین اکسپلورر ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

رفتن به بالا

۹ تا از بهترین برنامه مدیریت فایل و پوشه جایگزین اکسپلورر ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

آموزش

مجله اینترنتی دانستنی ها
9 تا از بهترین برنامه مدیریت فایل و پوشه جایگزین اکسپلورر ویندوز 10 ، 8 و 7

۹ تا از بهترین برنامه مدیریت فایل و پوشه جایگزین اکسپلورر ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

سیستم عامل ویندوز برای مدیریت فایل ها از ویندوز اکسپلورر (Windows Explorer) استفاده می کند. اما اگر شما با این منیجر راحت نیستید، می توانید از فایل منیجر های دیگر استفاده کنید که برخی از آن ها پیشرفت خوبی داشته اند. امروز در کلاسیک وب بهترین برنامه های مدیریت فایل و پوشه جایگزین اکسپلورر ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را به شما معرفی می کنیم.

دانلود قویترین و بهترین نرم افزار مدیریت فایل و پوشه ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

Best Windows Explorer Alternatives for Windows 10, 8 and 7

ویندوز اکسپلورری که در ویندوز ۱۰ قرار دارد، نسبت به نسل های پیشین خود پیشرفت های خوبی داشته است اما باز هم ممکن است به دلایلی نیاز به استفاده از جایگزین دیگری حتی در سایر نسخه های ویندوز داشته باشید. خوشبختانه برنامه های زیادی وجود دارند که پیشرفت خوبی هم داشته اند. بنابراین تعدادی از بهترین برنامه های فعال در این زمینه را به شما معرفی می کنیم.با توجه به تفاوت سلایق، شما می توانید یکی از آن ها را نصب و استفاده کنید و اگر بعد از مدتی احساس راحتی و رضایت کردید، می توانید آن را به صورت فایل منیجر ثابت خود انتخاب کنید.

جایگزین ویندوز اکسپلورر در ویندوز ۱۰ و.. Explorer++

جایگزین ویندوز اکسپلورر در ویندوز 10 و.. Explorer++

اگر نرم افزار مدیریت انتقال فایل ویندوز ۷ ، ۸ و ۱۰ می خواهید که تقریبا ظاهری مشابه ویندوز اکسپلورر داشته باشد، برنامه Explorer++ می تواند جایگزین خوبی باشد. این برنامه رایگان و متن باز می باشد و که توسط افراد طرفدار این زمینه توسعه های بسیاری یافته اند. ادغام یا تقسیم فایل ها، پنجره پیش نمایش پرونده، رابط کاربری قابل برنامه ریزی و.. از دیگر ویژگی های این نرم افزار می باشد.

Explorer++ نیازی به نصب ندارد. بری استفاده از این برنامه باید آن را در محلی ذخیره کنید و سپس با رفتن به قسمت Tools and Option آن را به عنوان ابزار پیشفرض مدیریت فایل برای جایگزینی با اکسپلورر تغییر دهید.

همچنین اگر دلیل شما  برای جایگزینی فریز شدن و هنگ کردن اکسپلورر ویندوز است، پیشنهاد می کنیم مطلب ۱۲ روش حل مشکل فریز و هنگ کردن اکسپلورر ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ را هم مطالعه نمایید.

دانلود برنامه Q-Dir، مدیریت فایل برای ویندوز ۷

برنامه Q-Dir، دانلود مدیریت فایل برای ویندوز 7

اگر به دنبال چیز متفاوت تری برای جایگزین ویندوز اکسپلورر هستید، بهتر است از Q-Dir استفاده کنید. Q-Dir کوتاه شده نام Quad-Directory Explorer می باشد و دلیل این نام گذاری این است که به طور پیشفرض با چهار قسمت باز می شود. این برنامه تمامی ویژگی های پیشفرض ویندوز را دارد یا این حال امکانات اضافه ای مانند تب جستجو در تمام حالت های نمایش، تنظیم فیلتر رنگ برای فایل و فولدر ها، ساختار دایرکتوری سبک درختی، Small footprint، پشتیبانی از چندین زبان و.. را هم شامل می شود. برای استفاده از این برنامه، فقط کافیست تا روی Extra کلیک کنید و این ابزار را به عنوان default Browser for all انتخاب کنید.

بهترین فایل منیجر ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷، اکسپلورر fman برای استفاده در ویندوز

بهترین فایل منیجر ویندوز 10 ، 8 و 7، اکسپلورر fman برای استفاده در ویندوز

فایل منیجر ویندوز fman محیط متفاوت تری برای شما آماده کرده است و از محیط نقطه و کلیک دور شده است. در واقع با زدن Ctrl+P در این برنامه، می توانید دایرکتوری که قصد رفتن به آن را دارید تایپ کنید. با نمای دو قسمتی هم امکان انتقال فایل به صورت راحت تری فراهم است. دیگر نقطه قوت این ابزار، استفاده از پلاگین است و شما می توانید از پلاگین های مختلف در آن استفاده کنید.

اگر دنبال حالت شب در محیط اکسپلورر ویندوز هستید، مطالعه مطلب نحوه فعال کردن حالت شب و تم مشکی برای محیط اکسپلورر ویندوز ۱۰ می تواند برای شما کاربری و مفید باشد.

برنامه FreeCommander برای جایگزینی فایل منیجر در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰

فایل منیجر FreeCommander برای جایگزینی فایل منیجر در ویندوز

برنامه فایل اکسپلورر ویندوز FreeCommander با این هدف ساخته شده است تا اشخاصی که از فایل اکسپلورر فعلی خسته شده اند، از آن استفاده کنند. در هنگام استفاده از این منیجر ممکن است محیط پیچیده و مشکل تری را مشاهده کنید اما کار سختی در پیش ندارید. از ویژگی های این نرم افزار مدیریت فایل ویندوز ۱۰ و.. می توان به پشتیبانی از فایل های ZIP، مقایسه و همگام سازی هر پوشه و رابط کاربری گرم اشاره کرد.

نرم افزار مدیریت فایل ها و پوشه ها در ویندوز muCommander

نرم افزار مدیریت فایل ها و پوشه ها در ویندوز muCommander

به افرادی که به دنبال جایگزین مدرن و قابل تنظیم ویندوز اکسپلورر هستند، muCommander را معرفی می کنیم. یکی از ویژگی هایی که این برنامه را ارتقا می بخشد، بخشی برای تغییر تم و تنوع در فضا است. پشتیبانی از FTP، SMB، NFS، HTTP، ZIP, RAR, 7z، و.. هم از ویژگی های این برنامه است.

OneCommander برای جایگزین اکسپلورر در ویندوز ۱۰

OneCommander برای جایگزین اکسپلورر در ویندوز 10

نرم افزار مدیریت فایل ویندوز ۱۰ OneCommander، فقط برای ویندوز ۱۰ در دسترس است و نیاز به .NET 4.6 framework دارد. این فایل منیجر به شکل flow استایل فعال می کند و ویژگی های مختلف دیداری و زیبای را در کنار پردازش فایل دسته ای، ویژگی های شبکه آسان و.. می توانند نیاز های شما را برآورده کنند.

جایگزین Explorer ویندوز ۱۰ ، ۸  و ۷ با Clover

جایگزین Explorer ویندوز Clover

اگر طرفدار استایل های مبتنی بر تب هستید، می توانید از برنامه مدیریت فایل در ویندوز Clover هم استفاده کنید. ما قبلا این برنامه را در مطلب برنامه های سبک و کاربردی که پس از نصب ویندوز به کارمان خواهد آمد کلاسیک وب به شما معرفی کردیم و همانطور که یمدانید این برنامه جایگزین کاملی برای اکسپلورر ویندوز نیست ولی در عوض با ویژگی هایی مانند بوک مارک کردن یک پوشه، کلید های میانبر مختلف، می توانید از آن هم برای رفع برخی از نیاز های خود استفاده کنید. قابل ذکر است که ممکن است نسخه های های نصب این فایل اکسپلورر به زبان چینی نوشته شده باشند اما خود برنامه انگلیسی است.

فایل منیجر های غیر رایگان ویندوز

برنامه هایی که به عنوان بهترین جایگزین اکسپلورر ویندوز شما معرفی کردیم رایگان بودند اما شما می توانید از برنامه های پولی هم استفاده کنید. این ابزار ها معمولا دارای یک نسخه رایگان با محدودیت برای تست هستند که میتوانید نسخه کامل آنها را از مراجع دانلود فارسی تهیه و نصب کنید.

در پایان اگر به دنبال ایجاد همین تغییر در گوشی اندرویدی خود هم افتادید، مطالعه مطلب ۱۰ مورد از قوی ترین و بهترین برنامه های مدیریت فایل اندروید را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز بهترین فایل منیجر های ویندوز جایگزین ویندوز اکسپلورر را معرفی کردیم. تعویض یک مدیریت کننده فایل و پوشه که سال ها به آن عادت کرده اید راحت نیست و می تواند یک کار دشوار به نظر برسد. شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه بهترین جایگزین اکسپلورر ویندوز را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

  • نوشته admin
  • 1 سال قبل
  • بدون دیدگاه
  • آموزش

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب