مطلب فعلی :

۹ تا از بهترین نقشه های بومی و جهانی ایران به صورت آنلاین

رفتن به بالا

۹ تا از بهترین نقشه های بومی و جهانی ایران به صورت آنلاین

نوشته admin

1 سال قبل

بدون دیدگاه

معرفی سرویس

مجله اینترنتی دانستنی ها
9 تا از بهترین نقشه های بومی و جهانی ایران آنلاین

۹ تا از بهترین نقشه های بومی و جهانی ایران به صورت آنلاین

اگر شما نیاز به استفاده از یک نقشه خوب آنلاین داشته باشید که با جزییات مناسب ایران را نشان دهد، با یک جستجو در اینترنت می توانید سرویس های زیادی را پیدا کنید که نقشه های مختلف را با ویژگی های متفاوتی ارائه می دهند. امروز در کلاسیک وب می خواهیم بهترین نقشه های بومی و جهانی ایران آنلاین را به شما معرفی کنیم تا بتوانید نقشه مورد نیاز خود را پیدا و استفاده کنید.

برنامه و سایت های نقشه استان و شهر های آنلاین ایران

Best App and Sites for Online Map of Iran’s Provinces and Cities

در مسافرت ها، ایران گردی، سفر های درون شهری و پیدا کردن آدرس و مسیریابی در شهر های بزرگ و.. نیاز به نقشه داریم تا ضمن پیدا کردن مقصد، راه های مختلف رسیدن به آن در کنار جزییات مسیر را ببینیم. امروزه کمتر کسی از نقشه های کاغذی استفاده می کند و نقشه های آنلاین که به صورت اپلیکشن و سایت وجود دارند، طرفدار بیشتری دارند. بهترین نقشه های ایران آنلاین را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

گوگل مپ، نقشه شهر های ایران آنلاین با تمامی جزئیات

گوگل مپ، نقشه شهر های ایران آنلاین با تمامی جزئیات

گوگل در هر زمینه ای حرفی برای گفتن دارد و در بین نقشه ها هم قطعا یکی از بهترین سرویس ها را ارائه می دهد. Google Maps یک نقشه جهانی است که روی ایران هم جزییات زیادی ارائه می دهد و احتمالا تا کنون از آن استفاده کرده اید و با قابلیت های آن آشنا هستید. از ویژگی های این نقشه آنلاین ایران می توان به حالت های مختلف نمایش (نقشه، عکس هوایی یا ماهواره ای و..) و محاسبه فاصله مسیر با لوازم نقلیه متفاوت و پیاده اشاره کرد. نمای خیابان (Street View) و نمای سه بعدی هم از دیگر ویژگی های این نقشه هستند که با توجه به محدودیت ها خیلی در ایران توسعه پیدا نکرده اند.

دیگر ویژگی که گوگل مپ را مفید تر می کند، لیست کسب و کار ها است. شما می توانید دسته خاصی از اصناف مانند رستوران و.. را در یک شهر انتخاب کنید. گوگل مکان های مورد نظر را نشان داده و به کاربران اجازه میدهد در باره آن مکان به بحث و گفتگو بپردازند و آن ها را رتبه بندی کنند. این نقشه با کمک کاربران جزییات خود را کامل می کند و با توجه کاربران زیاد و در نتیجه جزییات و اطلاعات بالا، یکی از گزینه های خوب برای انتخاب می باشد.

اگر برای مشاهده نقشه کامل استانهای ایران از گوگل مپ استفاده می کنید و دنبال جایگزینی برای آن هستید، پیشنهاد می کنیم مطلب ۸ تا از بهترین جایگزین های سرویس نقشه گوگل Google Map برای ایران را هم مطالعه نمایید.

نقشه ایران آنلاین ماهواره ای اوپن استریت مپ

نقشه ایران آنلاین ماهواره ای اوپن استریت مپ

اوپن استریت مپ یا Open Street Map یک سرویس خارجی دیگر است که اطلاعات و نقشه های کشور های مختلف از جمله ایران را دارد. این نقشه به صورت قابل ویرایش و رایگان در دسترس مردم قرار دارد و از سال ۲۰۰۴ در لندن شروع به کار کرد. هدف این نقشه ارائه نقشه کاملی است که کاملا رایگان در اختیار کاربران باشد. داده‌های حاصل از دستگاه‌های قابل حمل جی‌پی‌اس، عکاسی هوایی، منابع رایگان دیگر یا از دانش محلی ترسیم می‌شوند. در نگاه اول نما و جزییات خوبی را در نقشه می بینید که می توانید چند نوع حالت نمایش را هم انتخاب کنید. با سرچ کردن آدرس های مورد نظر هم اطلاعات آماری مختلفی به شما داده می شود. یکی از عیب های این سرویس در مسیریابی، عدم نمایش راه های مختلف رسیدن به مقصد است.

توجه داشته باشید که سرویس های نام برده فقط جهت معرفی و استفاده روزمره شما هستند. در صورت نیاز به استفاده تجاری و دریافت SDK و API نقشه ها، حتما قبلا از خرید با سرویس دهنده ها تماس بگیرید و اطلاعات کافی را به دست آورید.

نقشه ایرانی آنلاین شهر ها، نما

نقشه ایرانی آنلاین شهر ها، نما

علاوه بر سرویس های بین المللی، سایت هایی هم هستند که در داخل ایران فعالیت می کنند و تمرکز آن ها روی ایران و زبان فارسی است. یکی از این سرویس ها سایت نما است. در این سایت فقط نقشه ایران آنلاین جدید وجود دارد که به راحتی می توانید در نقاط مختلف زوم کرده و جزییات بیشتری را ببینید. محیط سایت نمای مدرن و بروزی دارد. برای جستجو راحت تر و همینطور استفاده راحت تر از نقشه گزینه هایی برای آن طراحی شده است. شما با کلیک روی هر نقطه از نقشه، آدرس فارسی آن محل را خواهید دید. از دیگر نکات مثبت این نقشه، وجود نام اکثر محله ها در کنار آدرس های رسمی کوچه و خیابان است و جستجوی محله ای را راحت تر می کند. ضمن مسیریابی، پیدا کردن اصناف مورد نظر، مشاهده ترافیک آنلاین و.. شما می توانید در تکمیل این نقشه کمک کرده و از برنامه آن هم استفاده کنید.

سرویس مپ، نقشه خیابان و راههای ایران آنلاین

سرویس مپ، نقشه خیابان های ایران آنلاین

مپ نام دیگر سرویس فارسی زبانی است که نقشه آنلاین ایرانی را به شما نشان می دهد. با ورود به سایت این سرویس، امکانات و گزینه های مختلفی را در صفحه مشاهده می کنید که کار جستجو شما را راحت تر می کند. در تصویر اولیه نقشه جهان را دارید که فقط جزییات ایران در نقشه وجود دارد. در این نقشه سعی شده است تا مناطق کوچک و روستا هم دیده شوند. امکانات خوبی همانند گوگل مپ برای این سرویس نقشه شهر تهران ، اصفهان ، گیلان و.. طراحی شده است. نقطه ضعفی که دیده می شود عدم وجود نام محله ها، کوچه ها و جزییات شهر ها کوچک است (با توجه به عدم امکان ویرایش توسط کاربران) که با افزایش جزییات نقشه و کامل شدن این سرویس، می تواند نیاز های شما را رفع کند.

سایت نقشه بومی ایران آنلاین پارسی جو

سایت نقشه بومی ایران آنلاین، پارسی جو

یکی از اولین نقشه های بومی ایران آنلاین، پارسی جو می باشد. در این سرویس نقشه استان و شهر های ایران با حالت دید ماهواره ای، نقشه و گوگل وجود دارد. امکانات مختلفی در این سرویس فارسی زبان وجود دارد اما با زوم بیشتر کامل نبودن جزییات شهر ها خصوصا شهر های کوچکتر آشکار می شود. برای حل این موضوع پارسی جو کاربران را تشویق به تکمیل نقشه می کند و اسامی فعال ترین کاربران را منتشر می سازد. همچنین در حالت ماهواره، تصاویر قدیمی و آپدیت نشده وجود دارد که تاکید بیشتری بر نیاز به پیشرفت سریعتر و بروزرسانی را برای این سرویس نشان می دهد.

نقشه خیابان های تهران به صورت فارسی و آنلاین

نقشه خیابان های تهران به صورت فارسی و آنلاین

اگر قصد سفر به تهران دارید و یا دنبال منطقه ای خاص در پایتخت هستید، می توانید از نقشه بومی تهران استفاده کنید که توسط شهرداری تهران تهیه شده است. این نقشه فقط شهر تهران را نشان می دهد و با توجه به این محدودیت، روی جزییات فعالیت زیادی شده است که آن را به کامل ترین نقشه تهران تبدیل کرده است. در این نقشه می تواند اسامی تمامی کوچه ها، خیابان ها و مکان های مختلف را ببینید. امکان مسیر یابی، جستجو و حالت تصویر ماهواری ای هم برای نقشه تهران وجود دارد. قابل ذکر است که در کنار مسیریابی، نمایش اماکن، وضعیت ترافیک و.. شما می توانید برنامه مربوط به این سرویس را هم دانلود و استفاده کنید. قابلیت نمایش شهری که مشابه Street View گوگل است، این نقشه را به سطوح بالاتری می برد.

نقشه ایران آنلاین برای اندروید و.. با اپلیکشن نشان

نقشه ایران آنلاین برای اندروید و.. با اپلیکشن نشان

برای افرادی که دنبال یک اپلیکشن ایرانی و فارسی برای مسیریابی و مپ آنلاین ایران هستند، اپلیکشن نشان را پیشنهاد می کنیم. مسیریاب نشان رایگان بوده و با استفاده از بررسی وضعیت ترافیک و.. می تواند مسیر مناسب برای رسیدن به مقصد را پیشنهاد دهد. تمرکز این نقشه فارسی روی مسیریابی و نقشه خوانی است و در نتیجه این مسیریاب، سخنگوی فارسی هم دارد تا در استفاده هنگام رانندگی به مشکل بر نخورید و بدون نگاه کردن به گوشی، مسیر را طی کنید. این سرویس فقط به صورت اپلیکشن در دسترس است و نمی توانید از طریق وب از آن استفاده کنید که یکی از نکات منفی این سرویس است.

SDK نقشه فارسی ایران آنلاین سیدار مپ

SDK نقشه فارسی ایران آنلاین سیدار مپ

در بین ارائه کننده های SDK نقشه فارسی ایرانی برای پلتفرم های وب و موبایل، سیدار مپ یکی از اولین ارائه کننده ها است. این سرویس در تلاش است تا جایگزین خوبی برای گوگل مپ باشد و حتی از آن در ایران پیشی بگیرد. امکان استفاده از نقشه برای افراد عادی وجود ندارد ولی در صورتی که برای پلتفرم خود نیاز به SDK نقشه فارسی ایران آنلاین دارید، می توانید تحقیقات بیشتری را روی این سرویس انجام دهید.

دانلود نقشه آفلاین ایران

دانلود نقشه آفلاین ایران

اگر قابلیت آفلاین بودن نقشه برای شما مهم است و نقشه های آنلاین معرفی شده برای شما مناسب نبودند، می توانید از برنامه فارسی نقشه ایران آفلاین استفاده کنید. این سرویس قابلت های مسیریبابی، نمایش موقعیت، جستجو و.. را فراهم ساخته است که همگی به صورت آفلاین کار می کنند. برای استفاده از این سرویس هم باید ابتدا برنامه را به همراه دیتا های مورد نیاز دانلود کنید.

همچنین اگر مسئله ترافیک برای شما خیلی مهم است و به دنبال نقشه های ترافیکی هستید، مطالعه مطلب بهترین سرویس های نقشه ترافیکی آنلاین تهران، کرج و جاده سایر شهرهای ایران را هم فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز سرویس های نقشه خارجی، ایرانی و بومی را معرفی کردیم. هر کدام از این سرویس ها ویژگی خاصی را ارائه می دهند و ممکن است معایبی هم داشته باشند. کدام یک از این سرویس ها نظر شما را جلب کرد و تصمیم به استفاده از آن گرفته اید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه نقشه ماهواره ای ایران آنلاین را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

آخرین مطالب